Punkty życia: -

Liczba dusz: 60 000 (Patch 1.05); 120 000 (NG+)


loze_chaosu.png

Wiedźma z Izalith próbowała skopiować Pierwszy Płomień z duszy, zamiast tego stworzyła zniekształconą istotę z Chaosu i Ognia. Jego moc uformowała łoże życia, które prawdopodobnie stało się źródłem wszystkich demonów. Boss ten znajduje się w komnacie poniżej Zagubionego Izalith a wejście do niej strzeżone jest przez jedną z Cór Chaosu.

Słabości
Brak, wszystkie cele giną od 1-2 uderzeń.

Ataki

Podwójny wymach - atak używany, gdy znajdujesz się blisko środka komnaty. Boss wykonuje najpierw ruch wymiatający lewą ręką a następnie to samo prawą. Atak może zostać zablokowany, ale wymaga dużej ilości energii, czyniąc drugi zamach trudniejszym do zablokowania.

Walnięcie - boss podnosi swą rękę do góry, następnie wali nią o ziemię. Można go uniknąć odsuwając się zanim uderzy ręką o ziemię.

Atak ognistym wyrostkiem - po zniszczeniu jednej z ognistych sfer i korzenia pod nią, bossowi wyrasta długie ogniste ramię, którym atakuje najpierw wbijając je pionowo w ziemię a potem przeciągając po linii prostej przed siebie. Atak może zostać zablokowany, ale potrzebna jest tarcza z wysoką odpornością na ogień. Można go również uniknąć, biegnąc lub wykonując przewrót w bok, bo atak wykonywany jest tylko w linii prostej.

Atak dwoma ognistymi wyrostkami - po zniszczeniu drugiej ognistej sfery i korzenia pod nią, bossowi wyrasta drugie ogniste ramię. Ten atak wykorzystuje obydwa ramiona, by cię zranić, ale może zostać ominięty podobnie jak poprzedni atak.

Ognista eksplozja - atak używany po zniszczeniu obydwu korzeni. Wywołuje w pobliżu płomienie, które zadają olbrzymie obrażenia od ognia. Gdy na podłożu zaczynają pojawiać się płomienie musisz znaleźć miejsce wolne od ognia, które uchroni cię przed tym atakiem. Kilka takich miejsc znajduje się na obrzeżach komnaty.

Strategie

Ta walka przypomina walkę ze Smoczym Bogiem z Demon's Souls, w której nie walczysz bezpośrednio z bossem. Na początku walki zobaczysz połyskujące pomarańczowe sfery po obu stronach Łoża Chaosu. Wewnątrz każdej z nich znajduje się skupisko korzeni, przetocz się przez nie (lub zniszcz z łuku), by przebić się do tego, który musi zostać zniszczony. Będąc wewnątrz nich (przed zniszczeniem korzenia) możesz bezpiecznie się leczyć.
Raz zniszczone sfery już nie pojawią się ponownie po twojej śmierci, więc gdy zniszczysz jedną, możliwe jest wyjście z gry i ponowne wczytanie, by odrodzić się przed wejściem na bossa. Użycie kości wiodącej do domu nie jest zalecane, ponieważ oznacza dłuższą podróż od ogniska do bossa.
Za każdym razem, gdy zniszczysz jedną ze sfer z korzeniem, na Łożu Chaosu wyrośnie długie, podobne do kosy ramię, którym boss będzie atakował w twoim pobliżu. Wydaje się, że te ataki nie koncentrują się bezpośrednio na graczu.
Musisz zniszczyć korzenie po obu stronach, gdy zniszczysz pierwszy, podłoże zacznie się zapadać w niektórych miejscach, więc uważaj by nie spaść.
Po skończeniu tej części walki musisz przedostać się do środka, ale uważaj bo całe podłoże w pobliżu bossa zapadnie się. Gdy tak się stanie musisz zeskoczyć na korzeń i biec po nim, by dostać się do jamy znajdującej się po jego głową. (miejsce z którego powinieneś skoczyć na korzeń wyznaczają dwa wystające nieco do przodu kamienne kostki . Jeden z nich wystający nieco dalej, znajdujący się po prawej powinien ułatwić do zadanie). Bądź ostrożny, gdyż zarówno ognisty wyrostek pojawi się w pobliżu, próbując przeszkodzić ci w wykonaniu skoku, jak i podwójny wymach ramionami Łoża Chaosu może skutecznie zmieść cię w dziurę. Będąc wewnątrz znajdź robaczka, którego należy zabić. Zrób to i będzie po walce.


 1. Udaj się w kierunku prawej sfery. Stań blisko ściany a będziesz bezpieczny. Połam gałęzie, następnie jakimkolwiek atakiem wręcz zniszcz ten element.
 2. Odwróć się i cofnij do środka. By dojść tam bezpiecznie, po prostu trzymaj się blisko korzenia a unikniesz upadku.
 3. Idź do lewej sfery. Biegnij całą drogę wzdłuż ściany aż dobiegniesz do korzenia i nie będzie można iść już dalej. Cofnij się na tyle by mieć czystą pozycję do strzelania w sferę. Stój blisko ściany a będziesz bezpieczny. Celuj tuż nad środkiem połyskującej obręczy otaczającej spód sfery. Kilka strzał wystarczy by przebić się przed gałęzie. Powinno wystarczyć 5-6 strzał - jeśli nie spróbuj lepiej przymierzyć.
 4. Pobiegnij z powrotem do środka. Zauważysz korzeń drzewa, stań na prawo od niego w niewielkiej odległości a będziesz bezpieczny przed wszystkimi atakami rękoma Łoża Chaosu. Wciąż jednak powinieneś uważać na ognistą eksplozję. Następnie obserwuj jej ręce: najpierw zrobi wymach lewą, więc zacznij biec gdy zacznie wymiatać prawą. Po zapadnięciu się podłogi zauważysz kafelki, które wystają nieco dalej od pozostałych. Z nich możesz bezpiecznie spaść na korzeń bez konieczności skakania.
 5. Teraz tylko biegnij po korzeniu, zrób kilka przewrotów, by połamać gałęzie i uważaj na ognistą eksplozję. Na końcu po prostu zabij ją jakimkolwiek atakiem wręcz.
 6. Pora na świętowanie :-)

Ad. 4. Jeśli twoja postać walczy wręcz i koncentruje się na Sile, wtedy po prostu biegnij sprintem i skocz w dół na korzeń (poćwicz, bo to nie jest łatwe :-) ). Uważaj, bo gdy znajdziesz się po drugiej stronie zostaniesz zmieciony przez Łoże Chaosu. Użyj pierścienia wilka lub zbroi zapewniającej dobrą równowagę. (sprawdzone na niskim i średnim obciążeniu).

Historia Wiedźmy z Izalith okiem DaveControlLive:


Uwagi

 • Nawet jeśli zginiesz i wrócisz do bossa, zniszczone sfery pozostaną zniszczone.
 • Zwróć uwagę, że w sercu Łoża Chaosu jest mały insekt, który może cię zranić :). Pokonaj go szybko.
 • Wskazówka: wydaj wszystkie możliwe dusze i staraj się nie posiadać zbyt wiele człowieczeństwa, ponieważ możesz łatwo zginąć od jej ataków.
 • Jeśli w odpowiednim momencie skoczysz (tuż po zamachu drugą ręką), powinieneś znaleźć się na korzeniu bez większych problemów.
 • Nie musisz nawet skakać. Droga prowadząca do serca jest w kształcie litery L. Możesz wykonać przewrót (lub spaść) wprost na korzeń i być bezpiecznym pod wymachującymi rękoma z gałęzi. Jeśli skoczysz to istnieje duża szansa, że wylądujesz na wyższym poziomie i w konsekwencji zostaniesz zmieciony przed którąś rękę, gdy zaczniesz biec do centrum. Czasem można także zostać spalonym.
 • Dla ciekawskich: robak w sercu Łoża Chaosu nie posiada więcej niż 4 punkty życia. Jedno uderzenie gołą ręką zabije go.

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈