The Blade of the Dark Moon


external image 10Sb4b7ab.png


The Blade of the Dark Moon jest frakcją, która służy Gwyndolinowi, ostatniemu pozostałemu bóstwu w Anor Londo. Dołączając do tego przymierza zgadzasz się służyć Gwyndolinowi jako ręka sprawiedliwości (lub skrytobójca), sprowadzając jego gniew na tych, którzy łamią zasady jakiejkolwiek frakcji lub w inny sposób zawinią, czyniąc się bardziej podatnymi na inwazję ze strony członków frakcji. Celem The Blade of the Dark Moon jest pozbycie się wszystkich tych, którzy zdradzili swe frakcje, bądź są oskarżeni o zabójstwo innych graczy, co można sprawdzić w Księdze Winnych (po zakupieniu u Oswalda z Carim). Opis księgi głosi: „ Bogini Grzechu Velka czuwa nad listą winnych, którzy zszargali imiona Bogów lub ich przymierza, i których pewnego dnia dosięgnie gniew Blades of the Dark Moon.” Członkowie frakcji są upoważnieni do napaści na inne światy winowajców na dwa sposoby:
1) Używając Sfery Niebieskiego Oka, by napaść na jakąkolwiek lokację gry otwartej na tryb multiplayer,
2) Zakładając Pierścień Przymierza Darkmoon Blade, by być przyzwanym przez Gwyndolina do Mrocznego Anor Londo w świecie grzesznika.
W innym przypadku członek frakcji pojawi się jako niebieski upiór, a ofiara zostanie poinformowana, że została zaatakowana przez „ducha zemsty”. Ukaranie winnego gracza zakończone sukcesem (czyli zabiciem go) może (ale nie musi) skutkować otrzymaniem Pamiątki Odwetu, która jest wykorzystywana do zdobywania wyższych rang w tej frakcji. By pomóc swoim zwolennikom Gwyndolin daje członkowi również potężny Talizman i cud wzmacniający broń, co omówiono w dalszej części. Gracze nienależący do przymierza również zachęcani są do noszenia i wykorzystywania oskarżeń wobec graczy, którzy zaatakowali ich i zabili. Nagromadzenie win przez najeźdźców, naraża ich na inwazję w akcie zemsty przez Dark Moon Blades. W przeciwieństwie do win uzyskanych za zabicie NPC-a lub porzucenie frakcji, oskarżenie przez innych graczy nie może zostać usunięte przez Oswalda z Carim i już zawsze będzie ich piętnem , a oni celem dla Dark Moon Blades.

Dołączenie do przymierza
 1. Musisz posiadać Spirytystyczny Pierścień Darkmoon, znaleziony w Katakumbach. Musisz mieć również dostęp do Anor Londo.
 2. Przejdź do dużej obracającej się windy po środku Anor Londo. Pchnij dźwignię tak, aby winda obniżyła się i idź dalej schodami do ogniska Grobowca Darkmoon.
 3. Załóż wspomniany wcześniej pierścień a pobliski posąg zniknie. Przejdź tam i dalej schodami w dół prowadzącymi do mgły, ale nie wchodź. Gdy zbliżysz się do mgły usłyszysz głos przemawiającego Gwyndolina, a gdy skończy, będziesz mógł uklęknąć na dywaniku przed mgłą, by móc wstąpić do frakcji.
 4. Zaakceptuj i wstąp do frakcji.
 5. Otrzymasz Sferę Niebieskiego Oka i pierścień przymierza Darkmoon Blade - pierścień, który pozwala ci atakować winnych.
Uwaga: Jeśli kiedykolwiek przekroczysz tą mgłę, zostaniesz zaatakowany przez Gwyndolina. Jeśli byłeś członkiem przymierza, oznacza to zdradę i wyrzucenie cię z niego. Niezależnie od tego czy należałeś czy nie do Darkmoon Blades, nie będziesz mógł się ponownie przyłączyć do nich, póki nie uzyskasz rozgrzeszenia od Oswalda z Carim. Jeśli zabijesz Gwyndolina, frakcja będzie niedostępna przez resztę tej gry. Również zwróć uwagę, że możesz zabić Gwynevere, odkupić swoje winy i wciąż móc przyłączyć się do przymierza. Po rozgrzeszeniu Strażnik Ognia będzie wciąż wrogo nastawiony wobec ciebie, ale mimo kwestii „ Gwyndolinie, on jest wciąż zagrożeniem”, gdy zabijesz go, nie spowoduje to złamania zawartego przymierza.

Skutki przyłączenia się do przymierza
 • Gracze mogą używać Sfery Niebieskiego Oka, by napadać winowajców, którzy zdradzili swe frakcje. Ten sposób powiadamia ofiarę o inwazji i może dojść do skutku w każdej lokacji, gdzie możliwa jest kooperacja, nie tylko w Anor Londo.
 • Gracze z założonym pierścieniem tej frakcji będą wzywani by zaatakować innego gracza. Ta metoda również powiadamia o inwazji.
 • Zaatakowany gracz wciąż może walczyć z bossem w danej lokacji i jeśli go pokona, nie wypełnisz misji i zostaniesz odesłany z powrotem do swojego świata.
 • Ty także możesz zostać zaatakowany przez członków The Blade of the Dark Moon.
 • By użyć Sfery Niebieskiego Oka nie musisz być Człowiekiem.
 • Możesz użyć Sfery Niebieskiego Oka w każdej lokacji nawet po pokonaniu bossa.
 • Twój cel zostaje powiadomiony o tym kiedy zaatakowałeś jego świat przy użyciu Sfery Niebieskiego Oka.
 • Członkowie tej frakcji napadają jako „Duchy Zemsty” i są niebieskimi upiorami.
 • Atakując przy pomocy pierścienia frakcji nie ma ograniczenia co do poziomu postaci. Oznacza to, że postać 3. poziomu może zaatakować postać 713. poziomu i na odwrót.
 • Atakowanie za pomocą Sfery Niebieskiego Oka ma narzucone ograniczenia co do poziomu postaci, wyraża się to wzorem: x+/-(10+/-0,1x), gdzie x – twój obecny poziom. Co oznacza, że np. jeśli masz 50 poziom możesz napaść postać od poziomu 35 (50-15) do poziomu 65 (50+15). Ważna uwaga: obecny patch 1.05 wskazuje, że wina nabyta poprzez oskarżenie przez innych graczy jest dodana bezpośrednio do tej formuły, poszerzając widełki, poziomu postaci, którą można zaatakować. Np. jeśli postać z 20 poziomem została oskarżona 80 razy, to może zostać zaatakowana przez gracza na poziomie 100, napadającego w ten sposób.
 • Aby spełnić warunki potrzebne do inwazji, musisz mieć jakąś winę. Można ją zazwyczaj zdobyć :
  • Atakując/zabijając NPC-a (jest kilka wyjątków od tej zasady),
  • Porzucając swoje przymierze (również z kilkoma wyjątkami),
  • Będąc oskarżonym przez gracza, które napadłeś lub zabiłeś.
 • Wina spowodowana oskarżeniem nie może być usunięta przez Oswalda. Jak wspomniano wcześniej, ten rodzaj winy naraża gracza na ataki ze strony coraz silniejszych członków Dark Moon Blade, w miarę jak tych win przybywa.

Pierścień Przymierza Darkmoon Blade
Pierścień zdobywany przez dołączenie do przymierza Darkmoon Blade. Gdy go założysz możesz zostać wezwany do Mrocznego Anor Londo innego gracza jako najeźdźca.

Rangi
W przymierzu The Blade of the Dark Moon do awansowania potrzebne są Pamiątki Odwetu. Zdobywa się je po zabiciu graczy z Księgi Winnych, ale nie zawsze. Wypadają także, choć rzadko z Harpii w Malowanym Świecie Ariamis.

Ranga
Liczba ofiarowanych przedmiotów
Nagrody
0
0
Sfera Niebieskiego Oka
+1
10
Darkmoon Blade i Talizman Darkmoon
+2
30
Moc cudu Darkmoon Blade zwiększona o 2*Dopasowanie Magii
+3
80
Moc cudu Darkmoon Blade zwiększona ponownie, ale o 2.1*Dopasowanie Magii
Warunek zdrady przymierza
Przekroczenie ściany mgły w Grobowcu Darkmoon.

Kary za porzucenie przymierza
 • Jeśli zdradzisz przymierze zostaniesz z niego wyrzucony.
 • Stracisz możliwość używania czaru Darkmoon Blade, choć pozostanie ono w ekwipunku.

Uwaga: Nawet jeśli zabiłeś Gwyndolina i Gwynevere, to wciąż możesz zostać napadnięty w Mrocznym Anor Londo.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈