Przymierza są frakcjami w grze Dark Souls. By się do jakiegoś przyłączyć musi złożyć przysięgę danemu NPC-owi. Działania zgodne z charakterem danej frakcji, nakreślone przez ich lidera, są nagradzane, a łamanie tych zasad powoduje otrzymanie kary. Frakcje mogą mieć wpływ podczas działań podejmowanych przez gracza w trybie online. Istnieje 9 frakcji. Niektóre z nich posiadają 4 stopnie wtajemniczenia od 0 do +3. Za awans w nich otrzymujesz przedmioty, jednak nie jest to reguła.

„Charakter każdego przymierza oddziałuje w grze wieloosobowej na wiele różnych sposobów, zwłaszcza na współczynniki w pojedynkach między graczami, dając o wiele więcej możliwości niż w Demon's Souls. Gra jest zaprojektowana, tak by wprowadzić wydarzenia gry wieloosobowej jako rozszerzenie odgrywania postaci w poszczególnych przymierzach.” [ 1]
Miej na uwadze to, że możesz zdradzić swoją dotychczasową frakcję, np. przyłączając się do innej i w ten sposób łamiąc złożoną przysięgę; w niektórych sytuacjach wiąże się to z zaatakowaniem ciebie przez NPC-a związanego z danym przymierzem. Możesz ponownie wrócić do porzuconego przez ciebie przymierza po rozgrzeszeniu otrzymanym od kapłana znajdującego się w dzwonnicy w Parafii Nieumarłych - Oswalda z Carim. Otrzymując odpuszczenie win, zostajesz usunięty z Księgi Winnych i z listy wrogów NPC-ów, których swoim występkiem rozgniewałeś. Koszt tej czynności to poziom postaci x 500 dusz. Innym minusem ponownego przyłączenia się do frakcji jest zredukowanie o połowę wszystkiego co ofiarowałeś, by awansować w niej. Np. jeśli ofiarowałeś 10 Słonecznych Medali frakcji Wojownika Słońca, zdradziłeś ją i ponownie powróciłeś, zostanie odnotowane, że ofiarowałeś jej tylko 5 medali.

Oswald z Carim umożliwia ci także porzucenie twojego obecnego przymierza bez żadnych kosztów i bez powodowania winy. W ten sposób umożliwia bezpieczny sposób przenoszenia się z jednej frakcji do innej, która wydaje ci się bardziej odpowiednia w dalszej grze.

Zostało potwierdzone, że opuszczanie danego przymierza poprzez Oswalda nie powoduje żadnej winy po opuszczeniu: Białej Drogi, Sługi Chaosu i Leśnego Łowcy. Porzucanie frakcji za pomocą Oswalda lub w inny sposób przywraca twoją poprzednią rangę we frakcji, do której należałeś. Tak więc jeśli zdecydujesz się ponownie wrócić do przymierza, które opuściłeś, będziesz musiał na nowo zapracować na wyższą rangę.

Pewne przymierza dają większe korzyści jednym postaciom a innym nie. Miecz Mrocznego Księżyca, Strażnik Księżniczki, Sługa Gravelorda i Wojownik Słońca są lepsze dla kleryków i im podobnych postaci, opartych na wierze, podczas gdy Sługa Chaosu bardziej pasuje do Piromanty. Leśne i smocze frakcje są nastawione na postacie niemagiczne, a Biała Droga i Mroczny Upiór są neutralne. Niestety nie ma frakcji odpowiedniej dla Magów, choć mogą przystąpić do smoczego przymierza, by rozwinąć Wielki Księżycowy Miecz do +5.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈