Punkty życia: 3864 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 10 000 (pierwsza rozgrywka); 20 000 (NG+)


Czarna_Hydra.png

Potężniejsza i bardziej przerażająca wersja Hydry z Dorzecza Darkroot, znajdująca się w Popielnym Jeziorze.Czarna Hydra będzie podążać za tobą i nękać cię bez przerwy przez większość tej lokacji, plując wodnymi pociskami co ok. 10 sekund, czyniąc jej nieznośną obecność głównym "motywem" Popielnego Jeziora.

Ataki

 1. Każda głowa może strzelić niezwykle potężnym pociskiem wodnym na zaskakująco dużą odległość.
 2. Gdy znajdziesz się w bezpośrednim zasięgu, głowy Hydry zaczną nurkować w twoim kierunku, co można zablokować. Mogą również uderzać w piasek.
 3. Jeśli znajdziesz się po przeciwnej stronie plaży niż Hydra, przeskoczy ona przez cały pasek lądu i zaatakuje cię z nowego miejsca.

Strategia

Czarna Hydra jest podatna na elektryczność.
Tarcza z wzorem trawy i pierścień stalowej ochrony potrafią ocalić życie magowi. W przypadku innych postaci, należy się upewnić, by regeneracja energii była szybka i posiadać dobrą równowagę.
 • Od ogniska idź prosto na Hydrę. Staraj się zbliżyć do niej tak bardzo jak to możliwe,by nie spaść w otchłań wody. Prawdopodobnie wystrzeli wodne pociski, które przelecą ci na głową. Potem Hydra zacznie walić głowami w ziemię, co będzie kosztować sporo energii, jeśli trafi w twój blok.
 • Twoim celem jest znalezienie miejsca na lądzie (cofając się), gdzie ponownie zacznie używać dystansowego ataku - po wystrzeleniu, powinny cię minąć po zrobieniu kilku kroków do przodu. To jest idealne miejsce - masz trochę miejsca a ona używa swego ataku głowami.
 • Gdy usłyszysz, że Hydra jest gotowa do ataku, cofnij się trochę i wykonaj przewrót w tył tuż przed uderzeniem głów w ziemię. Teraz twoja kolej na atak. Wróć na początkowe, idealne miejsce i powtarzaj do skutku. Magowie (i wszyscy im podobni, posługujący się czarami), jako że mogą namierzyć tylko tułów Hydry, muszą ustawić się w linii z jedną z głów przed atakiem. Jest to również pomocne dla graczy korzystających z włóczni błyskawic.
 • UWAGA: Prawdopodobnie zostaniesz powalony gdy Hydra cię trafi, nie trać czasu na podchody w szybkim ataku, nie masz go za wiele a i tak zapewne nie trafisz jej. Tak więc korzystaj z butelek Estusa zamiast tego.

Wskazówki i porady:

 • Pociski wodne powinny być omijane za wszelką cenę. Zadają ogromne obrażenia i lecą bardzo daleko. Dalej jest wzniesienie za którym możesz się schować przed atakami, ale bierz pod uwagę, by nie stać za blisko miejsca gdzie uderzają pociski, ponieważ czasem mogą cię zranić przez cienką warstwę piasku.
 • Zdobycie i założenie zardzewiałego żelaznego pierścienia powinno zmniejszyć poziom trudności walki, gdyż pozwoli ci chodzić w wodzie bez kar do szybkości.
 • Hydra przestaje podążać za graczem prawdopodobnie po minięciu ostatniego Małża Ludożercy. Będzie tylko strzelać wodnym pociskami w tym kierunku.
 • Skorzystanie z ogniska przy kamiennym smoku po ucieczce przed Hydrą nie powoduje, że jej położenie zostaje zresetowane do początkowego, zamiast tego zostaje umieszczona w połowie długości ścieżki, tuż obok wielkiego drzewa. Z kolei jej uwaga jest resetowana i nie będzie cię ścigać póki znów cię nie zauważy.
 • Jeśli zdecydujesz się pokonać ją, możesz zastosować tą samą strategię jak w przypadku Hydry z Dorzecza Darkroot. Blisko wybrzeża jest płycizna a Czarna Hydra zacznie powoli poruszać się w jej kierunku, tak że w końcu jej głowy znajdą się nad linią wybrzeża, tak że będziesz mógł zacząć z nią walczyć. Uważaj by nie wpaść do jeziora. I tak będąc blisko, trzymaj tarczę uniesioną - powinieneś być w stanie zablokować wszystkie obrażenia dzięki dobrej tarczy. Miej na uwadze, że jest ona o wiele silniejsza od Hydry, tak więc jeśli 2-3 głowy trafią ciebie w tym samym momencie, mogą złamać twoją obronę, zadając ci bezpośrednie obrażenia i odrzucając do tyłu. Po każdym ataku, po prostu obierz którąś z głów za cel i atakuj ją. Wróć do poprzedniego miejsca i czekaj na kolejny atak. Rób tak aż do skutku.
 • Ciekawostka: W przeciwieństwie do swej krewnej, Czarna Hydra może zostać wywabiona na suchy ląd. Gdy będzie próbować stąpać po ziemi, zginie.
 • Ciekawostka: Jeśli wywabisz ją w dalszą część Popielnego Jeziora, tzn. na drugą stronę początkowego wielkiego drzewa z chodzącymi grzybami i bazyliszkami, możesz walczyć z Czarną Hydrą zza wydmy, wciąż musisz unikać ataków głowami, ale wodne pociski nie trafią w ciebie. Gdy zacznie ci się kończyć leczenie możesz pobiec do drugiego ogniska, by odnowić ich liczbę, a odcięte głowy nie odrodzą się (co prawdopodobnie zostało zmienione wraz z którymś patchem)
 • Ciekawostka: Możesz również znaleźć bezpieczne miejsce na lewo od początkowej pozycji Hydry (w pobliżu miejsca, gdzie powinieneś biec,by zebrać smoczą łuskę), wśród małych drzewek i leżących kłód. Jest tam miejsce, gdzie możesz wcisnąć się drzewa/za wydmę i być bezpiecznym od wodnym pocisków. Nie wygląda ono bezpiecznie, ale w rzeczywistości takie jest. Będzie widać 3-4 głowy, tak więc przy odrobinie cierpliwości, z łukiem i strzałami możesz bezpiecznie zestrzelić kilka głów. To pozwoli ci zmniejszyć liczbę wodnych pocisków oraz prawdopodobieństwo trafienia jedną z głów w walce bezpośredniej, czyniąc łatwiejszym podbiegnięcie do niej.

Łupy

 • 10 000 dusz
 • 2 smocze łuskiTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈