Punkty życia: 5950 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 20 000 (pierwsza rozgrywka); 40 000 (NG+)


demon_firesage.png
demon_firesage.png
Ogromny demon znajdujący się na końcu Demonicznych Ruin. Bardzo przypomina Zbłąkanego Demona i Demona z Azylu, ale jego zachowanie i zdolności są o wiele bardziej podobne do tych dwóch bossów.

Ataki

Zamach - demon robi wymach swą bronią, a może nawet machnąć nią dwa razy, by zainicjować kombo. Atak ten można łatwo uniknąć wykonując przewrót pod bronią, po którym powinieneś chwycić broń w obie ręce i zaatakować bossa. Zamach może zostać zablokowany, ale musisz zwrócić uwagę na energię, która ci pozostała i zdecydować czy zdołasz zablokować następny cios.

Walnięcie młotem - atak rozpoczyna się powolnym podniesieniem broni a następnie walnięciem nim w ziemię. Można go ominąć odchodząc w bok z racji niewielkiego zasięgu ataku i jest na tyle wolny, że możesz zajść go od tyłu i atakować gdy on kontynuuje swój atak. Demon może powtórzyć ten atak po raz drugi. Po wykonaniu uniku, biegnij natychmiast do niego i atakuj go zanim zdąży się po nim pozbierać. Nie zapomnij chwycić broni w obie ręce.

Walnięcie młotem z wyskoku - Demon Firesage skacze do przodu i wykonuje walnięcie młotem. Możesz wykonać przewrót pod nim gdy jest w powietrzu, następnie zaatakować go gdy wyląduje i nie trafi w ciebie. Atak ten ma spory zasięg i może cię przyłapać na braku osłony, gdyż jest szybszy od innych ataków.

Uderzenie zadem - boss powoli unosi się w górę a następnie upada na tyłek dokładnie tak jak Demon z Azylu. Atak może zostać ominięty z łatwością poprzez cofnięcie się. Po tym jak wyląduje, zebranie się zajmuje mu więcej czasu niż w przypadku innych ataków. Dzięki temu masz doskonałą okazję do ataku, więc chwyć broń w obie ręce i dawaj!

Eksplodujące uderzenie młotem - demon powoli podnosi swą broń a następnie wali nią przed siebie, po czym następuje eksplozja. Można tego uniknąć uciekając od niego. Eksplozja rozchodzi się we wszystkich kierunkach, więc najlepiej starać się trzymać od niej z daleka. Po tym jak zacznie słabnąć, możesz zaatakować bossa, który zacznie się zbierać po ataku.


Eksplodujący zamach - Demon Firesage wykonuje zamach bronią a potem na krótko następuje przerwa, po której następuje eksplozja. Ataku można uniknąć uciekając lub przetaczając się za plecy demona. Po eksplozji atakuj bossa.

Strategie

Demona Firesage porusza się i zachowuje jak potężniejsza wersja Zbłąkanego Demona. I z tego powodu zastosowanie strategii z walki ze Zbłakanym Demonem w tym przypadku zadziała, choć musisz być zdecydowanie szybszy w swoich reakcjach. Zaleca się również wyłączeniem automatycznego namierzania w tej walce, jako że będziesz musiał szybko biegać za jego plecy, by unikać obrażeń od ataków obszarowych. Zwróć uwagę, że eksplozje zadają obrażenia od magii, co należy uwzględnić przygotowując się do walki. Eksplozje wydają się mieć większy zasięg niż w przypadku tych u Zbłąkanego Demona. Nawet będąc tuż za nim możesz odnieść obrażenia. Tak więc zawsze bądź gotów obiec go lub za niego i zaatakować go gdy jest zajęty, tak jak w przypadku Zbłąkanego Demona. Przydatna jest broń powodująca krwawienie, bowiem Demon Firesage jest na nie bardzo podatny. Zaskakujące jest, że można mu zadać obrażenia od piromancji i może zostać pokonany raczej łatwo, dzięki trzymaniu się na dystans i trzymaniu uniesionej tarczy, by sprowokować walnięcie młotem, po którym będzie można rzucić Wielką Kulę Ognia Chaosu lub Wielką Kulę Ognia.

Strategia dla maga

Grając magiem, Demona Firesage można pokonać łatwo, gdyż jest podatny na magię.
  1. Wyposaż się w tarczę o wysokiej stabilności i rzuć na nią Magiczną tarczę (lub Mocną magiczną tarczę dla lepszego efektu).
  2. Przejdź przez mgłę, rzuć Samonaprowadzającą materię dusz (lub Kryształową samonaprowadzającą materię dusz) i natychmiast podnieś tarczę, by zablokować jego ataku z wyskoku.
  3. Po zablokowaniu tego ataku SZYBKO pobiegnij za jego plecy, by uniknąć ataku obszarowego, po tym możesz swobodnie rzucić Samonaprowadzającą materię dusz (lub jej kryształową wersję) i Włócznię duszy (lub Kryształową włócznię duszy).
  4. Bądź ostrożny, trzymaj się blisko i biegnij za plecy, kiedy zobaczysz, że boss chce wykonać horyzontalny atak, po którym nastąpi eksplozja. Jeśli jesteś zbyt daleko od niego wykona atak z wyskoku. Zablokuj go, ponieważ trudno wykonać unik przed nim.
  5. Powtarzaj strategię aż do skutku.

Uwaga: Tarcza herbowa +5 jest dobrym wyborem w powyższej strategii. Może zostać zaczarowana Magiczną tarczą i może zablokować obrażenia od eksplozji o ok. 90%. Zaleca się również założenie lekkiego wyposażenia (poniżej 25% max udźwigu)

Strategia walki w zwarciu

wideo (przejdź do 20:24):


Wyposaż się w tarczę o dobrej stabilności i swoją ulubioną broń do walki wręcz. (Tarcza pustego żołnierza +15 może zablokować WSZYSTKIE jego ataki na NG+ kosztem ok. 30 pkt energii. Wciąż otrzymasz obrażenia od eksplozji, ale nie przewrócisz się). Trzymaj tarczę uniesioną i czekaj na jego atak, potem uderz go raz lub dwa. Gdy ma zamiar wykonać atak z eksplozją, staraj się trzymać za jego plecami lub oddal się. Powtarzaj to aż do skutku a powinien zostać pokonany dość łatwo.

Opcjonalna strategia walki w zwarciu

Wyposaż się w broń powodującą krwawienie (testowane z boskim mieczem strażnika obrazu +5, choć każda inna również powinna działać) i piromancję Ciało z żelaza. Wspomaganie regeneracji energii (zielony pąk, tarcza z wzorem trawy, Maska dziecka, pierścień Cloranthy) jest zalecane, ale nie wymagane. Po przejściu przez mgłę, rzuć Ciało z żelaza i zbliż się do demona. Wykonaj kilka zamachów, napełniając nieco pasek krwawienia. Niezbędne jest leczenie. Jeśli minie czas działania piromancji, udaj się w bezpieczne miejsce (najbezpieczniej jest za nim) i rzuć je ponownie. Ten boss jest podatny na krwawienie i zginie bardzo szybko od nieustających ataków. Jeśli oddali się, nie przestawaj, podążaj za nim i polegaj na krwawieniu. Powinien paść raczej szybko i łatwo.

Druga opcjonalna strategia walki w zwarciu (tank)

Jeśli stworzyłeś swoją postać na kształt czołgu w oparciu o energię/defensywę, możesz właściwie ruszyć na niego bezpośrednio. Załóż zbroję Havela w połączeniu z tarczą herbową i pierścieniem Wilka, by zapewnić sobie ochronę magiczną i uczynić siebie na tyle nieruchomym na ile to możliwe. Gdy walka się rozpocznie, pobiegnij na tyle szybko na ile to możliwe do niego. Jeśli wykona poziome cięcie z eksplozją, odwróć się i podnieś tarczę, tak że będziesz patrzył w tym samym kierunku co on. Eksplozja zabierze ci sporo energii i nieco zdrowia, ale czas,który byś spędził na okrążaniu go, możesz wykorzystać teraz do zadania kilku ciosów. Masz także wystarczająco czasu by łyknąć z butelki Estusa. By móc łatwiej się odwrócić wyłącz automatyczne namierzanie. W odróżnieniu od innych ataków cofnij się na bezpieczną odległość, gdy boss rozpoczyna walnięcie młotem lub uderzenie zadem. Będąc blisko bardzo rzadko wykonuje swój pionowy atak, ale można go uniknąć wykonując przewrót w bok.

Więcej wskazówek na temat walki wręcz

Walcząc wręcz z Demonem Firesage, najbezpieczniejszymi miejscami są jego tył i prawa strona. Tam nie trafią cię jego fizyczne ataki. Jeśli zatrzyma się i przytrzyma swoją broń do góry nogami, biegnij za jego plecy i oddal się! Ma zamiar wykonać walnięcie w ziemię wraz z eksplozją. Jeśli pozostaniesz blisko, wzniesie się do góry i będzie starał się upaść swoim wielkim demonicznym zadem na ciebie. Wtedy oddal się (czyt. zrób przewrót w tył) a chybi. Bądź ostrożny, gdy ponownie będziesz szarżował na niego, ponieważ otrzymasz obrażenia, jeśli wejdziesz w kontakt z jakąkolwiek częścią jego broni. Może też odskoczyć od ciebie. Staraj się skrócić dystans jak najszybciej i znaleźć się po jego prawej stronie lub za nim i pamiętaj o atakach powodujących krwawienie!

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈