Punkty życia: 813 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 2000 (pierwsza rozgrywka, patch 1.05), 10 000 (NG+, patch 1.05)


demon_z_azylu2.png Olbrzymi demon spotykany w samouczku w Azylu Nieumarłych. Boss ten jest podobny do Vanguarda z Demon's Souls zarówno w atakach jak i występowania w fabule. Po ucieczce z celi i rozpaleniu pierwszego ogniska, otworzysz ogromne drzwi prowadzące do kolejnego dziedzińca otoczonego przez duże wazy. Jeśli staniesz w przejściu i spojrzysz w górę zobaczysz demona czekającego na krawędzi dachu. Po tym jak wejdziesz do środka on zeskoczy w dół. Tak więc możesz z nim walczyć lub uciec przejściem na lewo. Jeśli uciekniesz tym przejściem, zmierzysz się z nim później, ale z lepszym ekwipunkiem. Podczas drugiego spotkania, skoczysz na niego z góry, co da ci okazję do zadania ogromnych obrażeń z tego ataku. Za pokonanie go w pierwszej rozgrywce otrzymasz Wielki młot demona.

Ataki


Wbicie młota
Punktowy atak używany przez Demona z Azylu,gdy stoisz tuż przed nim. Nie można go zablokować, ma bardzo krótki zasięg i namierzanie, więc po prostu oddal się gdy zauważysz, że demon podnosi młot pionowo do góry.

Uderzenie zadem
Potężny atak wykonywany gdy jesteś zbyt blisko demona. Wznosi się on powoli a następnie upada zadem na ziemię. Jest to atak obszarowy, który obejmuje niezły obszar wokół demona. Z powodu tego, że jest to wolny atak, bardzo łatwo uciec na tyle daleko, by nie otrzymać obrażeń. Długi okres odpoczynku po tym ataku stwarza doskonałą okazję do ataku.

Wygarnięcie młotem
Demon z Azylu używa tego ataku próbując cię uderzyć, gdy zaczynasz okrążać go w lewo i jesteś w jego zasięgu. Uważaj jeśli poruszasz się właśnie w tą stronę i zrób unik w ostatnim momencie, gdy atak zmierza w twoją stronę.

Zamach młotem w tył
Ten atak jest odpowiednikiem poprzedniego z tą różnicą, że wykonywany gdy okrążasz go w prawo. Analogicznie, zrób unik w kierunku w którym się poruszasz w ostatnim momencie.

Walnięcie młotem
Jest to standardowy atak Demona z Azylu w wielu sytuacjach. Proste, pionowe uderzenie młotem można ominąć dość łatwo, ale ma niezły zasięg, więc uważaj gdy cofasz się próbując go uniknąć

Zamach młotem
Drugi podstawowy atak tego bossa w większości sytuacji. Ma nieco lepsze namierzanie niż walnięcie młotem, ale wciąż możesz wykonać unik i w łatwy sposób uniknąć obrażeń.

Podwójny zamach młotem
Składa się z dwóch zamachów, jeden po drugim. Namierzanie jest nieco lepsze niż w przypadku pojedynczego zamachu, ale jest wciąż łatwe do uniknięcia. Czasem boss używa walnięcia młotem zaraz po tym ataku, więc nie kontratakuj póki nie jesteś pewien, że to już koniec.

Walnięcie młotem z wyskoku
Ta odmiana walnięcia młotem używana jest przez demona gdy jesteś w znacznej odległości od niego. Uważaj gdy zobaczysz jak jego skrzydełka zaczynają trzepotać, bo to oznacza rozpoczęcie tego ataku. Jest on bardzo szybki, ale wciąż łatwo go uniknąć , przetaczając się w bok, gdy już zobaczysz jak nadchodzi.

Strategia

Począwszy od krawędzi nad dziedzińcem, wykonaj atak pikujący atak, by pozbawić go sporej ilości życia. Zaleca się trzymanie broń oburącz i wykonanie ataku z wyskoku zamiast zwykłego spadnięcia na niego, powoduje to zaliczenie obrażeń za atak z wyskoku i atak nurkujący.
Walka nie jest zbyt trudna, jako że twój przeciwnik jest powolny tak jak i jego ataki. Trzymaj się blisko niego i okrążaj go czy to w lewo czy w prawo. Poczekaj aż rozpocznie ataki skontruj lub okrąż go i spróbuj zajść za jego lewą łapę, tak że gdy się obróci pchnie cię nią, co pozwoli ci prawie stale atakować go bez konieczności wykonywania uników. Gracze z czarami ofensywnymi lub piromancją mogą również stanąć dalej i zabić go atakami dystansowymi, choć nie otrzymujesz odpowiedniego katalizatora lub płomienia piromancji, dopiero po opuszczeniu Azylu Nieumarłych. Nie zaleca się zbyt długo stać na krawędzi nad nim, ponieważ po kilku sekundach wykona on atak z wyskoku, niszcząc tą platformę i zadając tobie poważne obrażenia.
By otrzymać Wielki młot demona musisz pokonać go przy pierwszy spotkaniu, nie uciekając w lewo, gdzie znajdujesz większość początkowego wyposażenia. Możliwe jest otrzymanie innego Wielkiego młota demona, później gdy tu wrócisz i wymienisz się ze Snugglym za Sakwę, więc nie martw się jeśli nie uda ci się pokonać bossa przy pierwszym spotkaniu.
Podczas gdy pokonanie tego demona przy pierwszym spotkaniu w NG może być trudne z powodu braku dobrego ekwipunku i braku butelek estusa, można tego dokonać poprzez ostrożne manewrowanie lu wybranie odpowiedniego daru początkowego. Choć klucz główny jest ogólnie polecanym darem, wybranie Czarnej bomby zapalającej pozwoli ci pokonać demona w pierwszym podejściu i zdobyć jego młot. W szczególności złodzieje, którzy automatycznie zaczynają z kluczem głównym, mogą wybrać czarne bomby zapalające i już na samym początku posiadać i klucz główny i Wielki młot demona.
Pokonanie Demona z Azylu przy pierwszym spotkaniu w NG+ i dalej jest trywialne, jako że zaczynasz nową rozgrywkę z całym wyposażeniem, które zdobyłeś.

Łupy

  • 2000 dusz
  • 1 Człowieczeństwo
  • duży klucz pielgrzyma (tylko przy drugim spotkaniu. Gdy zabijesz go przy pierwszym spotkaniu, klucz otrzymasz od Oscara z Astory)
  • Wielki młot demona (tylko jeśli zabijesz go przy pierwszym spotkaniu)Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈