dusza_straznika_ognia.png
"Dusza dawno zaginionej strażniczki ognia. Każda strażniczka ognia to cielesna manifestacja jej ogniska przyciągana przez proponowane jej człowieczeństwo. Jej duszę przenika nieskończone człowieczeństwo, które może wzmocnić cenne butelki estusa. Może służyć do zdobywania człowieczeństwa i odzyskiwania PŻ. Za wzmocnienie butelki estusa trzeba zapłacić duszą strażniczki ognia."

Zastosowanie
Te dusze są używane do wzmocnienia siły leczenia butelki Estusa.
  • Możesz ją oddać jednej z trzech strażniczek ognia w grze: Anastacii z Astory w Kaplicy Firelink, Quelaan w Królestwie Quelaag oraz damie-rycerz przy pierwszym ognisku w Anor Londo.
Poziom ulepszenia:
+0
+1
+2
+3
+4
+5
+6
+7
Odnawiane PŻ:
300
400
500
600
650
700
750
800
  • Gdy ją zużyjesz otrzymasz 5 Człowieczeństw i w pełni odnowisz swoje PŻ. Nie jest to zalecane ze względu na tymczasowe korzyści, podczas gdy wzmocnienie Estusa daje stałą korzyść.

Lokacje

  • Jedna znajduje się w Parafii Nieumarłych. Na ołtarzu w kościele, strzeżona przez Ciężkozbrojnego rycerza.
  • Jedna znajduje się w Ruinach Nowego Londo. Jest widoczna po prawej stronie podczas przechodzenia przez początkowy wąski most. Strzeżona przez kilka duchów.
  • Kolejna znajduje się w Blighttown. W kanale mniej więcej w połowie drogi w dół idąc od wejścia z Doliny Smoków. Strzeżona przez ogniste psy i snajperów strzelających zatrutymi strzałkami
  • Inna znajduje się w wieży więziennej Archiwów książęcych. Na samym jej dole, w celi za Pisaca (wężowate potwory z głową ośmiornicy). Potrzebujesz klucza do celi w wieży archiwów, którego znajdziesz nieco później w archiwach.
  • Jedną duszę możesz zdobyć zabijając Quelaan. Zwróć uwagę, że nie będziesz mógł dołączyć wtedy do Sługi Chaosu oraz użyć ogniska przy niej, za wyjątkiem możliwości teleportacji DO tego ogniska, ale już nie z powrotem.
  • Jedną duszę możesz zdobyć zabijając Damę rycerz Mrocznego Księżyca, strażniczkę ognia w Anor Londo. Jeśli się na to zdecydujesz, ognisko w jej pobliży zgaśnie i także teleportacja będzie działać tylko w jedną stronę.
  • Ostatnią możliwością na zdobycie duszy strażnika ognia jest doprowadzenie do tego, by Lautrek zabił Anastacię, potem zabicie go w Anor Londo, atakując jego świat przy użyciu czarnej sfery oka. Tę duszę możesz wykorzystać do ulepszenia swojej butelki Estusa (jeśli żyją jeszcze jacyś strażnicy ognia) lub wykorzystać ją do wskrzeszenia Anastacii.

Uwagi

  • Tylko jedna dusza każdego ze strażników ognia może być przechowywana w ekwipunku.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈