Punkty życia:

 • Ornstein (normalny/olbrzymi) 1642/2982 (pierwsza rozgrywka)

 • Smough (normalny/olbrzymi) 1642/2982 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 50 000 (pierwsza rozgrywka), 150 000 (NG+)onrstein_i_smough.png Egzekutor Smough

Olbrzymi, silny i niespodziewanie mobilny. Smough wykorzystuje przewagę wzrostu (i rozmiaru swojego młota), by zadawać ogromne obrażenia każdemu kto znajdzie się w jego zasięgu. Smough wykonuje wymachy swoim młotem, wyskakuje w powietrze i uderza młotem w każdego kto stoi w miejscu, a także szarżuje, wyrzucając przeciwnika w powietrze, jeśli natknie się na jego młot. Jego szarża może być całkiem niebezpieczna, jako że pokonuje w tym czasie spory dystans a zablokowana pochłonie energię bardzo szybko, jeśli gracz zostanie stratowany a następnie trafiony wymachem młota na koniec szarży. Po swojej śmierci jest wchłonięty przez Ornsteina, który zyskuje ogromne rozmiary. Jeśli Ornstein zostanie zabity wcześniej, wtedy ataki Smougha o dalekim zasięgu stają się potężniejsze a kilka jego zdolności zdobywa dodatkowe cechy powiązane z jego rozmiarami i siłą. Najbardziej niebezpieczny jest jego atak z wyskoku z właściwościami elektrycznymi, który jednak można zablokować tarczą o dużej stabilności.

Ornstein Zabójca Smoków

Szybki i zwinny, jest przeciwieństwem swego partnera. Atakuje z doskoku, pchnięciami, szeroki wymachami i strzela błyskawicami ze swej włóczni. Po śmierci jest miażdżony i absorbowany przez Smougha, który zdobywa jego elektryczne ataki, i które powodują spore obrażenia. Jeśli Smough zginie wcześniej, ataki Ornsteina zwiększają swój zasięg, obrażenia, potrafi również nadziać gracza na włócznię i porazić go błyskawicami.


Historia Ornsteina i Smougha wg DaveControlLiveStrategie


Ornstein jest tym szybszym z obydwu bossów, ale atakuje niemal punktowo a jego ataków można łatwo uniknąć. Uważaj, jeśli zdecydujesz się zabić Smougha pierwszego, gdyż czasem Ornstein może być schowany za jego ogromnym ciałem a także może zaatakować cię przez Smougha. Wykorzystaj jego sunące ataki, by uzyskać nieco dystansu między nimi dwoma lub wykorzystaj kolumny. Miej oko na jednego gdy atakujesz drugiego. Ustawiaj kamerę tak by widzieć obu. Nie pozwól zapędzić się w róg i staraj się raczej unikać ich ataków zamiast blokować, gdyż łatwo może ci się skończyć energia i będziesz łatwym celem dla jego partnera. Gdy zostanie już tylko Ornstein, trzymaj się blisko niego, atakując go po nogach, ale uważaj na nadzianie na włócznię i wyskok w górę z upadkiem na tyłek. Naciskaj go, czytaj jego ruchy a w końcu padnie. Ważne jest również trzymanie podniesionej tarczy, gdy wchodzisz na arenę, szczególnie grając online, gdyż z powodu opóźnień lub kodu gry, Ornstein często bardzo szybko teleportuje się przez arenę i zadaje ogromne obrażenia swym pchnięciem na gospodarzu gry już na samym początku walki. Może także strzelać błyskawicami w podobnie niebezpiecznym stylu.

Trik w walce z Olbrzymim Ornsteinem (wymaga czarów/łuku): Walcząc z nim, stań za jednym ze zniszczonych filarów (jakiś na pewno będzie), trzymając go na dystans. Stój za filarem czekając aż zacznie atakować błyskawicami. Jeśli przypuści na ciebie szarżę, to zrobiłeś to źle. Jeśli zacznie atakować błyskawicami to jest wszystko dobrze, co oznacza że możesz po prostu go namierzyć i użyć czarów/łuku by łatwo go pokonać. Konieczne może być przesunięcie się nieco w bok, by czary nie trafiały w filar, ale uważaj by nie zostać trafionym. Miej również na uwadze to, że nawet jeśli zacznie atakować błyskawicami to wciąż może przerwać tą serię i powrócić do standardowych ataków, tak więc bądź gotowy na użycie tarczy gdy ten moment nadejdzie.


Toksyna (preferowane ciasto z łajna): Upewnij się, że posiadasz przynajmniej 15 ciast z łajna (tak na wypadek, gdybyś nie trafił lub zginął). Ustaw się w odpowiedniej odległości i rzucaj w nich. Ok. 5 wystarczy, by spowodować zatrucie toksyną. Jeśli potrafisz uniknąć śmierci przez resztę walki, toksyna zabije jednego i nawet nie poniesiesz przy tym obrażeń. Gdy jeden zginie a drugi przejdzie transformację po prostu powtórz taktykę. (testowane w pierwszej rozgrywce, nie wiadomo jak działa w NG+). Działa również z Ciemnosrebrną Smugą (mocny atak) - sztylet z DLC.

Zabicie Ornsteina pierwszego: Cofaj się, przygotowany do bloku i czekaj na atak Ornsteina. Uderz go 1-3 razy i cofnij się. Uważaj na atak z wyskoku Smougha (przetocz się, by go uniknąć). Gdy Ornstein zostanie zabity użyj tej samej taktyki, by sprowokować Smougha do ataku z wyskoku. Przetocz się na bok i szybko uderz go kilka razy. Atakuj tylko wtedy gdy użyje ataku z wyskoku.

Zabicie Ornsteina pierwszego II (wręcz): Jeśli trudno ci zaatakować Ornsteina, ponieważ jest za blisko swego kompana, kolumny w sali mogą zostać wykorzystane do rozdzielenia ich, uczynią również drugą fazę walki (tylko ze Smoughem) względnie łatwą. Upewnij się, że posiadasz przyzwoitą tarczę i Miecz Furii Quelaag lub inną ognistą broń. Włócznia błyskawic (Forteca Sena, skrzynia z mimem lub włócznia demona - rzadki łup z impów lub modyfikacja włóczni +10 u kowala w Anor Londo) może być dobra, ale nie jest konieczna na walkę ze Smoughem . Powinieneś również obniżyć swoje obciążenia przynajmniej poniżej 50%, a najlepiej poniżej 25%, jeśli to możliwe.
Namierz Ornsteina i uważaj na Smougha. Gdy Smough zamierza wykonać szarżę stań za filarem, w ten sposób zatrzyma się na nim. Kluczem do zrozumienia tej taktyki jest to, że Smough biegnie raczej w linii prostej szarżując, w przeciwieństwie do Ornsteina, który omija przeszkody. Dopóki poruszasz się wokół kolumny, tak że jest ona między tobą a Smoughem możesz skutecznie rozdzielić ich, gdy Ornstein będzie okrążał filar by dojść do ciebie. Poczekaj aż Ornstein rozpocznie swój atak, podczas gdy Smough będzie za filarem, zablokuj atak lub zrób unik i uderz go kilka razy, a następnie sprawdź gdzie jest Smough. Jeśli będzie okrążał filar by cię dopaść, ustaw się tak, by wciąż tam pozostał.
Może ci to zając kilka prób, ale zaletą tej taktyki jest, że poprzez rozdzielenie ich zyskujesz kilka cennych sekund podczas których martwisz się tylko o Ornsteina. Gdy zacznie się druga faza walki weź włócznię błyskawic, jeśli posiadasz takową i ustaw się w ten sam sposób, by filar oddzielał cię od Smougha. Podbiegnij do niego z podniesioną tarczą, by zachęcić go do ataku. Cofnij się, by uniknąć jego wymachów i uderzenia młotem. Gdy się zbiera się po ostatnich ciosach, szybko podbiegnij i zaatakuj kilka razy. Cofnij się i powtarzaj ten manewr do skutku.Przewagą włóczni jest to, że ma większy zasięg, dzięki czemu możesz zadać więcej ciosów, gdy on się zbiera po poprzednim ataku. Jedyny atak na który musisz uważasz to wyskok w górę i upadek na tyłek z obszarowymi obrażeniami od błyskawic. Dwukrotne przetoczenie się w tył powinno wystarczyć. Poruszając się z maksymalną prędkością, atak ten będzie dla ciebie śmiesznie łatwy do uniknięcia.

Trick na Olbrzymiego Smougha: Panuje tu taka sama zasada pierwszego etapu walki co w poradzie wyżej. Kiedy jednak Ornstein już zginie to walka z Smoughiem jest jak bawienie się z kotem. Wystarczy przejść do jednej z dwóch środkowych kolumn, ustawić Smougha tak, aby był po drugiej stronie kolumny, musisz utrzymywać go tak, aby był cały czas za kolumną prostopadle do Ciebie, wtedy wszystkie szarże będą wpadać w kolumnę a jak będzie chciał Cię zaatakować elektrycznym miażdżącym atakiem z wyskoku to będziesz miał czas na ucieczkę. Ważną sprawą jest to, aby utrzymywać idealną odległość. Wtedy jak już go tak złapiecie, zacznijcie podchodzić bliżej filara, on zaatakuje jakimś atakiem, przy końcu ataku, unikacie go, szybko atakujecie, i jak najszybciej wracacie przed niego na drugą stronę filara. Taką taktyką możecie nawet nie otrzymać 1pkt. dmg i wygrać z Smoughiem. (Sprawdzana na moim SL1 RUN)

Ataki Ornsteina


( * oznacza, że ten atak występuje tylko po transformacji jednego z bossów )

Kombinacja wymachów - Ornstein zacznie wymachiwać swą włócznią poziomo i pionowo do 4 razy. Wykorzystaj to, by okrążyć go i zaatakować między wymachami lub przesuń się w kierunku Smougha. Ten atak ma niezłe namierzanie i zasięg, ale łatwo go zablokować.

Walnięcie włócznią - Ornstein wyskakuje i dźga włócznią przed siebie w dół. Atak ma przyzwoite namierzanie, trafia raczej rzadko i może przechodzić przez filar, jeśli jesteś wystarczająco blisko, ale atak jest punktowy, łatwy do uniknięcia.

Błyskawica - Ornstein ciska w ciebie błyskawicą. Czas rzucania jest względnie długi, więc daje ci czas na zadanie paru ciosów jemu lub Smoughowi. Po tym jak rzuci błyskawicę namierzy cię, więc bądź przygotowany na unik. Błyskawica porusza się dość wolno, ale jest samonaprowadzana, więc jeśli zbyt szybko wykonasz unik, trafi cię.

Sunący atak - Ornstein zacznie sunąc przez salę, by cię dźgnąć. Atak ten jest zapowiadany gdy zaczyna klękać i przygotowuje się do skoku, przygotuj się wtedy na unik. Ostrzeżenie - jeśli trafi na przeszkodę, będzie kontynuował swój atak, aż doleci do ciebie, więc miej go na oku gdy wznowi ten atak po trafieniu na kolumnę.

Dźgnięcie włócznią - Jeśli jesteś wystarczająco blisko, zamiast błyskawicy, Ornstein dźgnie cię włócznią.

*Zamach włócznią - Ornstein machnie włócznią w lewo i - jeśli jesteś wciąż przed nim - w prawo. Spróbuj się dostać między jego nogi i zadać kilka ciosów.

*Pchnięcie z wyskoku - Ornstein wyskakuje w górę, biorąc zamach i atakując o szerokim zasięgu przed sobą. Można go uniknąć będąc pod nim przez cały czas.

*Walnięcie włócznią - podobne do tego podczas pierwszej fazy walki, tyle tylko, że teraz Ornstein jest większy.

*Dźgnięcie włócznią w dół - Ornstein pcha swoją włócznią w ziemię, jeśli trafi, jest spora szansa na przełamanie twojej gardy, po czym może przejść do szarży powodując duże obrażenia.

*Sunący atak - Wykonuje go tylko, jeśli jesteś bardzo daleko od niego. Podobny do tego w pierwszej fazie walki.

*Miażdżący atak z wyskoku - Ornstein wyskakuje w górę a następnie upada na tyłek, powodując obszarowe obrażenia od błyskawic. Jeśli zobaczysz, że wyskakuje w górę uciekaj. Gdy spadnie możesz podbiec do niego i zadać parę ciosów. Uważaj, bo błyskawice mogą razić jeszcze chwilę po upadku, więc nie szarżuj zbyt szybko. Część obrażeń może zostać pochłonięte przez tarczę z wysoką odpornością na błyskawice (Orla tarcza lub Tarcza z wizerunkiem), ale o wiele bezpieczniej jest być poza zasięgiem błyskawic. Jeśli Ornstein lub Smough spadną na ciebie, zadają dodatkowe obrażenia fizyczne. Kończy się to zazwyczaj śmiercią.

*Nabicie na włócznię - potężny atak Ornsteina. Jeśli jesteś blisko niego, naładuje swą włócznię elektrycznością i wykona pchnięcie przed siebie. Namierzanie jest słabe, ale nieprzewidywalne. Możesz wykonać unik w bok, ale gwałtownie może zmienić cel zaskakując ciebie lub twego pomocnika. Najlepiej jest po prostu przetoczyć się do tyłu lub do przodu, gdy nie jesteś zbyt szybki podczas ładowania swojej włócznie a nie powinien cię trafić. Przetoczenie się do tyłu lub w bok zbyt wcześnie skutkuje nabiciem na włócznię. Jeśli tak się stanie, podniesie cię w górę i spowoduje poważne obrażenia potężnym wyładowaniem elektrycznym przed ciśnięciem tobą o ziemię. Trwanie animacji tego ataku jest okazją do uleczenia się przez innych graczy. Możliwe jest użycie człowieczeństwa lub rzucenie czaru leczącego, stojąc tuż przy nim, gdy podnosi innego gracza w górę i nie doznać żadnych obrażeń.


Ataki Smougha


Walnięcie młotem - Smough unosi swój młot trzymany oburącz nad głowę i uderza nim przed siebie. Atak ten jest wolny i ma słabe namierzanie, łatwo można go uniknąć, okrążając Smougha lub przetaczając się w bok. Może przejść przez zniszczoną kolumnę, więc zachowaj pewien dystans, gdy używasz jej jako osłony. Jest on dobrą okazją do zajścia go z boku i zadania paru ciosów, ponieważ Smough długo się po nim zbiera.

Atak młotem z wyskoku - Smough wyskakuje w górę i wali swym młotem przed siebie. Można go również uniknąć przetaczając się na bok. Zasięg obrażeń obszarowych jest trudny do oszacowania, więc przewrót do przodu lub przez atak nie jest zalecany, gdyż młot lub nawet sam Smough mogą uderzyć cię.

Pojedynczy wymach młotem - Smough bierze swój młot w jedną stronę a następnie wykonuje zamach wokół siebie w drugą stronę, gdzie ostatecznie uderza w ziemię. Atak ten posiada szeroki zasięg, więc najlepiej stanąć za nim lub oddalić się. Innym rozwiązaniem jest podbiec bardzo blisko do niego i czekać na zamach, ponieważ trzon młota nie zrani cię i natychmiast będziesz mógł zadać kilka ciosów mieczem lub czarami bliskiego zasięgu/piromancją.

Podwójny wymach młotem - Rzadki atak rozpoczyna się pojedynczym zamachem, a gdy młot uderzy w ziemię, Smough odwraca go i robi drugi zamach w drugą stronę. Może to być niespodzianka dla tych, którzy spodziewali się pojedynczego wymachu. Wciąż możesz uniknąć obrażeń stając jak najbliżej niego, w innym razie powinieneś próbować stanąć mu za plecami lub oddalić się. Nie próbuj blokować go lub przyjmować obrażeń na siebie.

Szarża - Jeden z bardziej niebezpiecznych ataków Smougha nawet w pierwszej fazie walki. Opuszcza on swój młot na ziemię przed siebie i biegnie na ciebie pchając go. Jeśli nie masz szczęścia i trafi cię, otrzymasz obrażenia od młota i od stratowania przez samego Smougha. Co gorsza, gdy przestanie szarżować (co jest mocno uzależnione od tego czy wbiegnie na jakiegoś gracza czy musi go gonić przez całą arenę), kończy go potężnym wymachem młotem w górę, zadającym dodatkowe znaczące obrażenia. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym atakiem jest rozpoznanie kiedy się zaczyna i ustawienie się za filarem tak aby Smough się na nim zatrzymał. Jeśli staniesz w nieodpowiednim miejscu możliwe jest, że Smough prześliźnie się obok kolumny i jest szansa że cię trafi. Jeśli w pobliżu nie ma żadnej kolumny zrób kilka przewrotów w prawo, mając namierzone Smougha a atak ominie cię. W pierwszej fazie walki możliwe jest zablokowanie tego ataku podczas cofania się, choć będziesz potrzebował tarczy o wysokiej stabilności (70+ najlepiej) i całej swojej energii a nawet wtedy twoja obrona zostanie prawdopodobnie przełamana. Smough znany jest z łączenia swych tratujących ataków. Grając z innymi przyzwanymi upiorami możliwe jest wytrącenie Smougha z równowagi z boku lub od tyłu, gdy zaczyna swój atak, przerywając go całkowicie.

Miażdżący atak z wyskoku - Smough wyskakuje w górę a potem spada na tyłek, trzymając swój młot z boku. Możesz otrzymać obrażenia albo wtedy gdy na ciebie spadnie albo gdy znajdziesz się pod młotem (choć nim nie wymachuje). Cofnij się nieco lub zajdź go z prawej strony. Po tym ataku Smough długo zbiera się na nogi, więc jest to dobra okazja do zadania paru ciosów.

*Walnięcie młotem błyskawic - Smough używa tego potężnego uderzenia znad głowy by zmiażdżyć postać. Najlepiej uniknąć tego ataku przetaczając się na bok, trudno go zablokować lub przyjąć na siebie.

*Wymach młotem błyskawic - Smough wykonuje poziomy wymach młotem o szerokim zasięgu w jednym lub drugim kierunku, podobny do normalnego wymachu młotem.

*Walnięcie młotem błyskawic z wyskoku - Smough wykonuje atak z wyskoku, wcześniej kładąc swój młot przed sobą. Najłatwiej uniknąć go robiąc przewrót w bok lub wykorzystać kolumnę jako osłonę.

*Elektryczny miażdżący atak z wyskoku - Jeden z najpotężniejszych ataków Smougha w drugiej fazie walki. Wyskakuje w powietrze i ląduje na tyłku powodując obszarowe obrażenia od błyskawic. Efekt jest podobny do analogicznego ataku olbrzymiego Ornsteina, ale ma większy zasięg i zadaje większe obrażenia. Jeśli jesteś w trakcie ataku na niego, możliwe że otrzymasz obrażenia od błyskawic jak i fizyczne od samego Smougha, co najczęściej kończy się natychmiastową śmiercią. Jako, że ten atak jest bardzo przewidywalny, jeśli tylko zauważysz, że Smough wyskakuje w górę, cofnij się lub wykonaj kilka przewrotów w tył, by wyjść z pola rażenia.

*Elektryczna szarża - Zdecydowanie najgroźniejszy atak Smougha w drugiej fazie walki. Bardzo podobny do tego z pierwszej, ale zadający znacznie większe obrażenia. Jest o wiele trudniejszy do zablokowania nawet tarczą o wysokiej stabilności. Jedynym rozwiązaniem jest stanięcie za filarem lub kilka przewrotów w bok w miarę jak się zbliża lub przewroty w tył tuż przed jego wymachem w górę. Gdy nie wyczujesz odpowiedniego momentu do uniku otrzymasz ogromne obrażenia lub nawet zginiesz. Ten atak jest szczególnie agresywny w NG+ i dalej.


Wskazówki i porady:

 • Na arenie walki znajdują się dwa rzędy kolumn, który mogą zostać zniszczone atakami Smougha lub Ornsteina. Podstawa każdej zostanie, czyniąc z niej dobrą osłonę przed wieloma atakami, zwłaszcza błyskawicami Ornsteina lub szarżą Smougha. Niektóre ataki mają jednak wystarczająco duży zasięg, by przejść przez filary, gdy jesteś blisko. Są też dobrym miejscem na uleczenie się lub ucieczkę , gdy są zbyt agresywni.
 • Ornstein jest wrażliwy na ogień, więc używanie ognistej broni +5 w tej walce znacznie ją ułatwi. Jeśli jednak nie zdobyłeś ognistego żaru z Demonicznych Ruin, dzięki któremu możesz stworzyć ognistą broń, Miecz Furii Quelaag jest również dobrym wyborem. Smough jest wrażliwy na błyskawice w pierwszej fazie, ale w drugiej dzięki Ornsteinowi otrzymuje trochę odporności za to staje się bardziej podatny na ogień, więc piromancja może być bardzo skuteczna.
 • Obaj mogą być wytrąceni z równowagi w walce wręcz, co przerywa ich ataki. Jest to również możliwe, choć trudniejsze, po transformacji. Zachwianie oparte jest raczej na szybkim zadaniu dużych skumulowanych obrażeń niż na sile lub pojedynczym mocnym ataku. Przy pomocy wystarczająco agresywnych i dobrych pomocników możliwe jest trzymanie w ciągłym ogłuszeniu czy to Smougha czy Ornsteina. Może to być szczególnie ważne dla ciężkozbrojnych graczy, którzy brak mobilności potrzebnej do ucieczki od ataków obszarowych nadrabiają przerywaniem tych ataków. Określone czary również wytrącają Smougha i Ornsteina z równowagi z różnym skutkiem. Najlepszą opcją wydają się być zwykłe włócznie duszy oraz kryształowe włócznie duszy w drugiej kolejności. Samonaprowadzająca kryształowa materia dusz, samonaprowadzająca materia dusz i ciężkie strzały duszy są także skuteczne. Cuda ogólnie są mniej przydatne przy wytrącaniu z równowagi, choć wciąż mogą zadać obrażenia. Gniew Bogów, Emisja mocy i różne rodzaje włóczni błyskawic są skuteczne. Nie zaleca się korzystania z Mocy.
 • Gdy jeden z nich ginie, drugi wchłania jego moc i regeneruje się jego pasek życia, tak więc nie marnuj czasu i butelek estusa na walkę z obydwoma. Skup się na pokonaniu tego, którego chcesz zabić jako pierwszego. Gdy grasz z przyzwanymi upiorami, większość będzie służyć jako przynęta, blokując ataki jednego, podczas gdy ty będziesz mógł się skupić na drugim i go zabić. Możesz również uzgodnić przed walką z nimi, które chcesz zabić jako pierwszego.
 • Walcząc z olbrzymim Smoughem, jego zwiększony zasięg powoduje czasem, że zupełnie nie trafia gdy atakujesz go z bardzo bliska. Wykorzystaj to by zadać mu obrażenia. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie może cię trafić, więc miej tarczę przygotowaną.
 • Cud Regeneracja może być niespodziewanie pomocny podczas tej walki, gdyż możesz nie mieć wiele czasu na leczenie. Rzuć go więc tuż przed wejściem na arenę a następnie po pokonaniu jednego z nich.

Łupy

 • dusza Ornsteina lub dusza Smougha (w zależności od tego kogo zabijesz jako ostatniego)
 • pierścień Lwa (gdy jako ostatniego pokonasz Ornsteina)

Ciekawostki

 • Ornstein pokonany jako pierwszy tak na prawdę nie zostaje wykończony przez gracza. W cutscence, kiedy Ornstein leży na ziemi można dostrzec nikły ruch palców jego lewej dłoni, nim zginie z ręki swojego towarzysza.
 • Kiedy Ornstein przygotowuje się do szarży, może zajść taka sytuacja, że po przyklęknięciu nagle wstaje, jakby się rozmyślił i wykonuje kilka wyskoków w różnych kierunkach. Bardzo łatwo stracić go wtedy z oczu i ciężko przewidzieć, kiedy uderzy w gracza.
 • Czasem i Smough, i Ornstein atakują w tym samym momencie. Jeżeli Smough wykona szarżę, a Ornstein będąc po jego prawej stronie wyskoczy w powietrze może otrzymać cios młotem i zniknąć. Nie ma się czym przejmować, bo zapewne utknął w teksturze i za chwilę wróci.
 • Jeśli gracz stoi zbyt blisko ściany i zostanie nabity na włócznię, to w chwili gdy skończenia się animacji ataku Ornstein wejdzie w najbliższą przeszkodę (ściana, filar, nawet mgła) i utknie w niej bez możliwości wydostania się. Jeżeli nadal stoi przodem do gracza może zadać mu obrażenia, jeśli nie, traci zdolność ataku do momentu śmierci postaci.(NIEPOLECANE)
 • Smough może zablokować sunącego w stronę gracza Ornsteina zastawiając mu drogę młotem i prawym kolanem. Ornstein nie przerywa ataku i wystrzeli w kierunku postaci gdy tylko Smough pójdzie w lewo lub machnie bronią. Jest to nader nieprzyjemna sytuacja.
 • Smough zabija Ornsteina przez zazdrość. Chciał zostać jednym z najbardziej zaufanych rycerzy Gwyna, ale było ich już czterech, więc jedynym sposobem było wyeliminowanie jednego z nich. Ornstein po prostu był pod ręką. Najgorsze jest to, że Ornstein w pełni mu ufa i nic nie podejrzewa, a kiedy orientuje się, że coś się święci, jest już za późno by naprawić ten błąd.

Uwaga: zbroja tego, którego pokonasz jako ostatniego będzie do nabycia u Domnhalla z Zeny.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈