Punkty życia: 700/300 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 10 000 (pierwsza rozgrywka, patch 1.05), 50 000 (NG+, patch 1.05), 55 000 (NG+++)


gargulec_dzwonu.png Na dachu Parafii Nieumarłych, strzegąc jednego z Dzwonów Przebudzenia siedzi nie jeden, ale dwa gargulce dzierżące halabardy i zionące ogniem. Muszą zostać zabite, by móc rozwinąć główny wątek (jeśli zabijesz jednego i zginiesz od drugiego, ten pierwszy odrodzi się przy kolejnym podejściu).

Ataki

Oburęczny zamach - gargulec rozpoczyna swój zamach trzymając halabardę oburącz. Możesz zrobić przewrót lub spróbować blokować a następnie zaatakować. Nie próbuj zawsze blokować tych ataków, ponieważ pochłaniają sporo energii.

Pchnięcie - gargulec wykonuje pchnięcie halabardą prosto w ciebie. Ten atak jest szybszy niż pozostałe i ma niezły zasięg, więc bądź skoncentrowany i blokuj lub zrób unik w prawo i zaatakuj, jeśli znajdziesz się wystarczająco blisko bossa.

Walnięcie - boss podnosi są broń w górę trzymając ją w jednej ręce i uderza przed siebie. Atak zadaje spore obrażenia, jeśli zostaniesz trafiony.

Walnięcie oburącz - tak samo jak w przypadku poprzedniego ciosu, tyle że broń trzymana jest oburącz dla zwiększenia siły ataku. Możesz poradzić sobie z nim wykonując przewrót lub blok, postaraj się zaatakować gdy przetoczysz się w przód, zbliżając się do gargulca.

Zamach ogonem - gargulec używa go, jeśli stoisz za nim. Wymachuje ogonem nim próbując cię trafić. Możesz go odciąć i w ten sposób pozbyć się zagrożenia.

Zamach ogonem w locie - gargulec wznosi się do góry i robi wymach ogonem do przodu. Można go zablokować lub cofnąć się i w ten sposób uniknąć całkowicie.

Uderzenie halabardą w locie - boss wzbija się do góry i uderza bronią w ciebie. Możesz go uniknąć cofając się na bezpieczną odległość lub po prostu zablokować.

Atak z powietrza - gargulec unosi się w górę a następnie szybko ląduje przed tobą i robi zamach bronią. Atak ten jest dość szybki, więc łatwiej go zablokować. W momencie gdy zaczyna lądować, obróć się i zablokuj nadchodzące uderzenie.

Walnięcie tarczą - będąc blisko bossa możesz narazić się na uderzenie tarczą. Możesz uniknąć tego ataku robiąc przewrót w prawo, gdyż atak ma niewielki pole rażenia, następnie wykonać kontrę w wyniku, której zostanie ogłuszony.

Zionięcie ogniem - gargulec powoli zacznie ziać ogniem od prawej do lewej. Atak ten pojawia się gdy jego punkty życia spadną poniżej 50% (i pojawi się drugi gargulec). Gdy atak rozpoczyna się spróbuj pobiec w lewo, blisko gargulca, co pozwoli ci uniknąć obrażeń i atakować go dłużej niż normalnie (skuteczne tylko w walce przeciwko jednemu).

Strategia

Dobra tarcza powinna poradzić sobie z większością ataków gargulca, jednak ogień nawet w przypadku bloku spowoduje obrażenia, tak więc staraj się pozostawać poza jego zasięgiem. Skup się na pokonaniu pierwszego, nawet gdy dołączy drugi. Uciekaj gdy połączą się by dzielić i rządzić. Gdy zabijesz jednego, podbiegnij blisko do drugiego, by jego zionięcie ogniem stało się bezużyteczne.
Gargulce są wrażliwe na ogień, więc kilka bomb zapalających powinno pomóc w czasie walki.
Jeśli przyzwałeś kogoś do pomocy, może być przydatny przy rozłożeniu ataków na dwóch gargulców i powstrzymaniem ich przed zbliżeniem się do siebie. Np. jeśli NPC atakuje pierwszego gargulca (i odciąłeś już ogon), podejdź do drugiego, NPC zajmie uwagę tego pierwszego. Jako że drugi gargulec szczególnie upodobał sobie zianie ogniem, możesz mieć sporo czasu na atakowanie go z boku i pokonanie całkiem szybko, nie będąc zaskoczonym drugim ognistym atakiem w plecy.
Po drugiej stronie dachu, po każdej stronie dzwonnicy znajdują się wąskie zaułki, które wydają się dobrym miejscem na kryjówkę. Nie idź tam! Gargulce nie mogą cię sięgnąć swą bronią, ale już ogniem jak najbardziej. Dodatkowo zablokują cię w tym miejscu, powodując wydostanie się stamtąd niezwykle trudnym.
Wideo: EpicNameBro's Guide
Bardzo łatwym sposobem na pokonanie ich jest wezwanie Lautreca i Solaire'a (musisz być człowiekiem). Po rozmowie z Solaire'em i otrzymaniu białego steatytowego rysika, znajdź tajemniczy klucz by uwolnić Lautreka w kościele. Wyjdź z gry, porozmawiaj z nim w Kaplicy Firelink i wróć się do mgły przed gargulcami. Znak Solaire'a jest tuż przed nią. Znak Lautreka poziom niżej. Trudno je przeoczyć i jeśli wykorzystasz obu, bossowie są całkiem łatwi do pokonania. Lautrec jest prawie niepokonany przeciwko nim, dzięki swej ciężkiej zbroi a Solaire potrafi zadać spore obrażenia swymi Włóczniami błyskawic.

Wskazówki

 • Dobrym pomysłem (oprócz przyzwania Solaire'a i Lautreka) jest wezwanie innego gracza, jeśli jesteś człowiekiem. Znaki najczęściej pojawiają się w pobliżu wind do Firelink lub przy wyjściu z kościoła w kierunku kowala (tam gdzie znajdują się trzej puści żołnierze).
 • W przeciwieństwie do innych bossów, przerywnik filmowy nie pojawia się od razu po przejściu przez mgłę, ale dopiero po pokonaniu określonego dystansu do dzwonnicy. Pozwala to przyzwanym graczom przejść przez mgłę i zająć pozycję przed pojawieniem się pierwszego gargulca. Pozwoli to również im na szybkie odcięcie ogona zanim gargulec zacznie latać wokół.
 • Dla przyzwanych graczy dobrym miejscem do ustawienia się (by odciąć ogon) jest mniejszy dach wychodzący prostopadle od tego głównego, mniej więcej w połowie całej areny. Daje to szybkie początkowe uderzenie w ogon, który jest tuż przed tobą (przerywnik filmowy pozwala określić, w którym miejscu ląduje gargulec). Użycie dwuręcznej broni i zamach nią znad głowy pozwala pozbyć się ogona po jednym ciosie.
 • Wykorzystanie żywicy złotej sosny uczyni walkę o wiele łatwiejszą, ponieważ gargulce są bardzo wrażliwe na błyskawice.

Łupy:

 • 10000 dusz
 • Bliźniacze człowieczeństwo
 • Topór z ogona gargulca - po odcięciu ogona
 • Halabarda gargulca (rzadko)
 • Tarcza gargulca (rzadko)
 • Hełm gargulca (rzadko)

Dobrym sposobem na farmienie tych przedmiotów jest zabicie jednego gargulca i użycia kości wiodącej do domu lub śmierć. Gdy ponownie wrócisz walka rozpocznie się normalnie.
 • Zaleca się skoncentrowanie na pierwszym gargulcu, stosując tą metodę, choć to nie ma znaczenia, ponieważ z obydwu prawdopodobnie przedmioty wypadają z taką samą częstotliwością.

Normalni przeciwnicy

Są tacy sami jak Gargulce Dzwonu z tą różnicą, że zamiast oddechu ognistego, zioną błyskawicami. Spotkać ich można w Anor Londo, gdzie są tylko dwa i są rozdzieleni, więc walczysz z jednym na raz. Nie odradzają się. Jeśli nie udało ci się zdobyć hełmu wcześniej to powodzenia w Anor Londo!Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈