Punkty życia: 1034 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 3000 (pierwsza rozgrywka); 6000 (NG+)


Havel.png Havel Skała jest potężnym przeciwnikiem, którego można spotkać na samym dole wieży strażniczej w Mieście Nieumarłych, prowadzącej do Demona Taurusa. Havel strzeże przejścia do Dorzecza Darkroot. Uzbrojony jest w masywny smoczy ząb i wielką tarczę, nosi ciężką zbroję. Choć porusza się powoli z powodu swego wyposażenia, jego ataki zadają ogromne obrażenia nieostrożnym przeciwnikom a jego zbroja i tarcza chronią go przez wszystkimi prócz najsilniejszych kontrataków. Havel jest agresywny i zacznie biec za tobą gdy tylko cię ujrzy, jednak nie wychodzi zbyt daleko poza wieżę.

Havel Skała był biskupem (potem rycerzem) Białej Drogi z Thorolundu. Nie jest jasne czy był arcybiskupem zakonu czy też podwładnym Allfathera Lloyda, samego patriarchy Thorolundu.

Jest opisywany jako apostoł Allfathera Lloyda, Strażnika Prawa i systemu kastowego i jednego z wielkich książąt Thorolundu. Potem Havel był prawdopodobnie członkiem armii Gwyna w czasie Epoki Ognia, co nasuwa pytanie dlaczego zaczął służyć Gwynowi (Havel nie jest wujkiem Gwyna. Opis pierścienia Białej Magii mówi: " Boski pierścień, którego powiernikiem jest arcybiskup Białej Drogi, apostoł Allfathera Lloyda, będącego wujem Gwyna." Umiejscowienie przecinka sugeruje, że wujkiem Gwyna jest Allfather Lloyd a nie arcybiskup Białej Drogi.)

Dalsze koleje jego losu spowodowały, że stał się pustym i został zamknięty w piwnicy wieży strażniczej przez "drogiego przyjaciela" jak głosi opis klucza do piwnicy wieży strażniczej. Istnieje dwóch kandydatów na "drogiego przyjaciela" Havela. Jedni sugerują, że był to zwęglony boski kowal w Ogrodzie Darkroot, w wieży za Księżycowym Motylem, oczywisty wybór, jeśli wziąć pod uwagę jego umiejętności kowalskie, jego potencjalne thorolundzkie pochodzenie jako boskiego kowala i fakt, że klucz do piwnicy wieży strażniczej znajduje się właśnie przy jego ciele. Drugim kandydatem jest Gwyn, który zanim stał się pustym zamknął Havela, by go chronić.

Za życia Havel był zaprzysięgłym wrogiem Seatha Scaleless. Gardził magią a szczególnie Seathem za jego doskonałe zaangażowanie w czary. Jest to odzwierciedlone w projekcie postaci Havela: kamienna zbroja przywołująca na myśl naturalne żywioły jako przeciwieństwo tajemnych czarów, i smoczy ząb - symbol jego nienawiści za smoczą magię. Odniesienie do Havela można znaleźć również w opisie Wielkiej magicznej bariery, który wyjaśnia, że jest to potężny cud obronny opracowany przez niego, by chronić przed magią Seatha. No i oczywiście jest on niezwykle skuteczny, gdy się go wykorzysta w walce przeciwko Seathowi.

Lokacja

Miasto Nieumarłych, za zamkniętymi drzwiami w wieży strażniczej przed Demonem Taurusem. Havel jest na końcu spiralnych schodów prowadzących w dół.
  • Dostanie się do niego wymaga albo klucza do piwnicy wieży strażniczej albo głównego klucza. Można również go spotkać idąc od Dorzecza Darkroot, ale i tak któryś z tych kluczy jest potrzebny. Klucz do piwnicy wieży strażniczej znajduje się przy skamieniałym posągu kowala w wieży po pokonaniu Księżycowego Motyla.

Informacje

  • Najczęstszym atakiem Havela jest uderzenie znad głowy, które zadaje olbrzymie obrażenia. Choć wykonanie go zajmuje dużo czasu, Havel jest w stanie szybko namierzyć ciebie, nawet gdy zacznie wykonywać swój atak, tak więc ważne jest, by nie wykonać uniku za wcześnie, a dopiero gdy będzie w trakcie uderzenia. Ten atak często natychmiast zabija nawet bardziej rozwinięte postacie, jeśli zostaną czysto trafieni.
  • Po tym jak ząb uderzy w ziemię, Havel przez chwilę stara się położyć ją z powrotem na ramię. To jest najlepszy moment do zaatakowania go.
  • Havel ma dużo punktów życia i choć nosi ciężki pancerz, porusza się względnie szybko.
  • Możliwe jest zablokowanie wszystkich pojedynczych ciosów Havela ulepszoną tarczą czarnego rycerza lub inną o wysokiej stabilności i ze 100% ochroną przed obrażenia fizycznymi. Jednak jeśli nie masz wystarczającej energii do przyjęcia ciosu na tarczę, otrzymasz bezpośrednie obrażenia co prawdopodobnie skończy się twoją śmiercią po jednym ciosie. Próba blokowania jednego z jego zamachów powinna być ostatecznością, jeśli nie jesteś w stanie wykonać przewrotu lub uniku.
  • Możliwe jest również przyjęcie uderzenia na tarczę i nieotrzymanie obrażeń, jeśli Havel trafi cię tylko czubkiem swojej broni. Jednak biorąc pod uwagę jej rozmiar i duże pole oddziaływania, jest to zazwyczaj kwestia szczęścia.
  • Później, jego zbroja i broń można znaleźć w piwnicy w Anor Londo w trzech skrzyniach, za ukrytym przejściem z kominku.

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈