Punkty życia: 2520 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 5000 (pierwsza rozgrywka)


Hydra_z_dorzecza.png Hydra znajduje się na płyciźnie jeziora na końcu Dorzecza Darkroot, strzeżona przez czterech kryształowych golemów. Jest to ogromny potwór mający 9 głów i posiada dwa główne ataki:
 1. Każda głowa może strzelić niezwykle potężnym pociskiem wodnym na zaskakująco dużą odległość.
 2. Gdy podejdziesz blisko każda głowa wykonuje w tym samym czasie szybki nurkujący atak w twoją stronę.

Strategia


 • Głównym celem jest przedostanie się w pobliże Hydry i stanięcie nieco w jeziorze, w którym znajduje się ona. To spowoduje, że Hydra zacznie stosować mniej groźne ataki fizyczne. Bądź ostrożny, ponieważ bezpieczna strefa jest niewielka, a gdy wejdziesz za daleko spadniesz w głębiny i zginiesz. Będąc blisko, trzymaj tarczę uniesioną - ataki głowami są w miarę słabe i z dobrą tarczę jak np. Trójkątna tarcza powinieneś zablokować wszystkie ataki. Po każdym ataku zacznij atakować jedną z głów. Potem cofnij się i powtarzaj do skutku.
 • Strategia dystansowa: w pobliżu środka jeziora (lub w pobliżu skarbu po prawej) jest bezpieczna strefa, gdzie żadna z głów nie trafi cię. Gdy je znajdziesz zacznij strzelać z łuku lub użyj magii. Nie będziesz potrzebował tarczy. Czar musi trafić w szyję lub przynajmniej w to co pozostało po odcięciu głowy, ponieważ tułów nie jest podatny na nie.
 • Dobra kusza, jak np. Ciężka kusza z Głębin, może być bardzo skuteczna gdy dotrzesz do brzegu jeziora. Kusza pozwala na blokowanie pomiędzy strzałami, a Hydra może zostać namierzona ze sporej odległości. Tak więc blokuj jej ataki tarczą (lub udaj się w bezpieczne miejsce) i strzelaj w nią. Gdy przypadkowo trafisz z bliska w głowę/szyję zadasz jej większe obrażenia.


Wskazówki

 • Najbardziej dogodnym ogniskiem do walki z Hydrą jest to w przejściu z Dorzecza Darkroot do Doliny Smoków, w pobliżu Tarczy ze wzorem trawy i strzegącego jej Czarnego rycerza z halabardą. Pozwala ono całkiem szybko wrócić do Hydry w przypadku twojej śmierci.
 • Przyzywanie (i PvP) w tej lokacji wydaje się być rzadkością, więc możesz się spodziewać walki 1 na 1 z Hydrą.
 • Pociski wodne powinny być omijane za wszelką cenę. Powodują spore obrażenia i lecą bardzo daleko. Staraj się trzymać w pobliżu drzew i pozostawaj w ruchu, jako że drzewa czasem pozwolą zablokować atak. Możesz również wykorzystać golemów jako żywe tarcze, gdyż z nimi będziesz musiał zmierzyć się najpierw. Kryształowe golemy potrafią mocno uderzyć, ale poruszają się wolno. Korzystaj z tarczy i unikaj ich ataku obszarowego. Łuk lub kusza również pozwolą na pozbycie się ich bez zwracania uwagi Hydry.
 • Wodne pociski Hydry są sklasyfikowane jako zadające fizyczne obrażenia. Co oznacza, że mogą zostać zablokowane tarczą o wysokiej stabilności (choć kosztem sporej ilości energii), ale uważaj na pozostałe pociski lądujące za tobą lub obok ciebie - one wciąż mogą cię zranić lub przewrócić, zepchnąć na te dopiero nadchodzące. Generalnie bezpieczniej jest unikać ich, schować się za osłoną niż blokować na otwartym terenie.
 • Zabierz ze sobą jak najwięcej butelek Estusa, przynajmniej 10 i postaraj się ulepszyć je np: do +3 przed walką. Możesz być zmuszony do częstego leczenia zanim dojdziesz do linii wybrzeża i nie będziesz miał więcej czasu niż na wypicie 1 butelki. Właśnie dlatego twoje butelki Estusa muszą zapewnić silne leczenie w krótkim czasie.
 • Spróbuj podejść z lewej (przeciwna strona wieży strażniczej Havela). Możesz dojść dość blisko jeziora, będąc pod osłoną klifów. Gdy będziesz wystarczająco blisko, tak że pozostaniesz bez osłony, biegnij prosto na Hydrę, gdyż spadek brzegu spowoduje, że pociski przelecą ci nad głową. Postaraj się jak najszybciej przejść do walki bezpośredniej.
 • Zdobycie zardzewiałego żelaznego pierścienia ułatwi walkę, bo będzie można poruszać się bez spowolnienia.
 • Atakując głowy Hydry w walce bezpośredniej, staraj się nie stać pomiędzy nią a tułowiem Hydry (pod szyją), ponieważ gdy będzie się cofać, może zabrać cię ze sobą, odrzucając w kierunku głębin, co może skończyć się śmiercią.

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈