Logan_pic.png Logan "Wielki kapelusz", kiedyś członek Smoczej Szkoły, jest uczonym w sztukach duszy. Zmienił się w Nieumarłego ponad 100 lat temu i od tego czasu wędrował przez Lordran poszukując większej wiedzy.
Napotykany pierwszy raz w Fortecy Sena, uwięziony w wiszącej klatce w zamurowanym pomieszczeniu. Po uratowaniu nauczy cię zaawansowanej magii.
Podróżował z Griggsem z Vinheim, ale rozdzielili się po dojściu do Lordran. Griggs wspomina, że Logan zrobił to „Dla jego bezpieczeństwa…”

Sklep

*tylko po spotkaniu się z nim w Archiwach książęcych

Spotkania z Loganem


Pierwsze spotkanie w Fortecy Sena.
 • By otworzyć przejście do niego, musisz obrócić mechanizm zrzucający kamienne kule, tak by kula ta zrobiła dziurę w ścianie za śpiącym strażnikiem.
 • Klucz do jego klatki jest na szczycie zamku. Przeskocz nad wyłomem w murze prowadzącym do wieży, zejdź po schodach. Zabij strażnika i weź klucz (lub po prostu wykorzystaj główny klucz).
 • Nie jest konieczne wcześniejsze uwolnienie Griggs'a.

Logan nauczy cię w Kaplicy Firelink różnych zaawansowanych czarów, ale tylko jeśli masz Inteligencję na poziomie 15.

W dalszej części gry, gdy zniknie złota mgła (po oddaniu Naczynia władcy), spotkasz go po raz drugi w wielkiej celi w Archiwach książęcych.
 • Zaatakuj Seath'a Scaleless, jest niepokonany i zostaniesz przeklęty lub zginiesz (idealny moment na wykorzystanie pierścienia ofiary). Po odrodzeniu obudzisz się obok drugiego ogniska w tej lokacji, uwięziony w celi. Zabij strażnika przez kraty i weź klucz do swojej celi. Wyjdź z celi i kieruj się na prawo, schodami w dół, by znaleźć Logana w wielkiej celi na samym dole, strzeżonego przez grupę Pisaca.
 • Klucz do celi można znaleźć w skrzyni w pomieszczeniu z opuszczanymi schodami na samym końcu tej lokacji (pomieszczenie przed lasem z kryształowymi golemami, który prowadzi do Kryształowej Jaskini).
 • Po uwolnieniu go lub po pokonaniu Seath'a Scaleless, Logan będzie znajdował się w małym pomieszczeniu, na lewo od tego, z którego wychodzi się z Archiwów.
Będziesz mógł kupić kryształowe odmiany jego oryginalnych czarów. Możesz z nim porozmawiać o tym jak pokonać Seath'a. Zwróć uwagę, że musisz kupić wszystkie czary w przeciwnym razie nie oszaleje.
 • Po tym jak wykupisz wszystkie zaklęcia i pokonasz Seath'a, Logan nie rozpozna cię i powie byś mu nie przeszkadzał, co będzie prowadzić do popchnięcia do przodu jego wątku (w następnej rozgrywce ponownie będziesz musiał wykupić wszystkie zaklęcia).
 • Pomów z nim kilka razy a zauważysz, że postradał rozum. Teraz dwa razy zrestartuj grę a Logan opuści to miejsce.

Ostatnie, trzecie spotkanie nastąpi w miejscu, gdzie pierwszy raz spotkałeś się z Seath'em.
 • Logan oszalał i zacznie rzucać w ciebie czarami. Jedyne co ci pozostaje to zabić go.
 • Po zabiciu go, powróć do miejsca, gdzie sprzedawał ci czary. Znajdziesz tam skrzynię z Katalizatorem Logana, jak również zestaw Logana Wielkiego Kapelusza.
 • Uwaga: Musisz zrestartować grę przed każdym z tych wydarzeń, jeśli tego nie robiłeś od czasu pokonania Seath'a.

Historia Logana wg VaatiVidyaŁupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈