external image 10Sb4b7ab.png

Miecz Mrocznego Księżyca jest frakcją, która służy Gwyndolinowi, ostatniemu pozostałemu bóstwu w Anor Londo. Dołączając do tego przymierza zgadzasz się służyć Gwyndolinowi jako ręka sprawiedliwości (lub skrytobójca), sprowadzając jego gniew na tych, którzy łamią zasady jakiejkolwiek frakcji lub w inny sposób zawinią, czyniąc się bardziej podatnymi na inwazję ze strony członków frakcji. Celem tego przymierza jest pozbycie się wszystkich tych, którzy zdradzili swe frakcje, bądź są oskarżeni o zabójstwo innych graczy, co można sprawdzić w Księdze Winnych (po zakupieniu u Oswalda z Carim). Opis księgi głosi: „Velka, bogini grzechu, tworzy listę winnych, którzy obrazili bogów albo ich przymierza. Pewnego dnia poznają gniew Mieczy Mrocznego Księżyca." Członkowie frakcji są upoważnieni do napaści na inne światy winowajców na dwa sposoby:
1) Używając Niebieskiej Sfery Oka, by napaść na jakąkolwiek lokację gry w trybie online.
2) Zakładając Pierścień Przymierza Miecza Mrocznego Księżyca, by być przyzwanym przez Gwyndolina do Mrocznego Anor Londo w świecie grzesznika.
Członek frakcji pojawia się wtedy jako niebieski upiór, a ofiara zostanie poinformowana, że została zaatakowana przez „ducha zemsty”. Ukaranie winnego gracza zakończone sukcesem (czyli zabiciem go) może (ale nie musi) skutkować otrzymaniem Pamiątki Odwetu, która jest wykorzystywana do zdobywania wyższych rang w tej frakcji. By pomóc swoim zwolennikom Gwyndolin daje członkowi również potężny Talizman i cud wzmacniający broń, co omówiono w dalszej części. Gracze nienależący do przymierza również zachęcani są do noszenia i wykorzystywania oskarżeń wobec graczy, którzy zaatakowali ich i zabili. Nagromadzenie win przez najeźdźców, naraża ich na inwazję w akcie zemsty przez Miecze Mrocznego Księżyca. W przeciwieństwie do win uzyskanych za zabicie NPC-a lub porzucenie frakcji, oskarżenie przez innych graczy nie może zostać usunięte przez Oswalda z Carim i już zawsze będzie ich piętnem , a oni celem dla członków tej frakcji.

Dołączenie do przymierza
 1. Musisz posiadać Pierścień Czarnej Magii, znaleziony w Katakumbach. Musisz mieć również dostęp do Anor Londo.
 2. Przejdź do dużej obracającej się windy po środku Anor Londo. Pchnij dźwignię tak, aby winda obniżyła się i idź dalej schodami do ogniska Grobowca Mrocznego Księżyca.
 3. Załóż wspomniany wcześniej pierścień a pobliski posąg zniknie. Przejdź tam i dalej schodami w dół prowadzącymi do mgły, ale nie wchodź. Gdy zbliżysz się do mgły usłyszysz głos przemawiającego Gwyndolina, a gdy skończy, będziesz mógł uklęknąć na dywaniku przed mgłą, by móc wstąpić do frakcji.
 4. Zaakceptuj i wstąp do frakcji.
 5. Otrzymasz Niebieską Sferę Oka i pierścień przymierza Miecza Mrocznego Księżyca - pierścień, który pozwala ci atakować winnych.
Uwaga: Jeśli kiedykolwiek przekroczysz tą mgłę, zostaniesz zaatakowany przez Gwyndolina. Jeśli byłeś członkiem przymierza, oznacza to zdradę i wyrzucenie cię z niego. Niezależnie od tego czy należałeś czy nie do tej frakcji, nie będziesz mógł się ponownie przyłączyć do nich, póki nie uzyskasz rozgrzeszenia od Oswalda z Carim. Jeśli zabijesz Gwyndolina, frakcja będzie niedostępna przez resztę tej gry. Również zwróć uwagę, że możesz zabić Gwynevere, odkupić swoje winy i wciąż móc przyłączyć się do przymierza. Po rozgrzeszeniu Strażniczka Ognia będzie wciąż wrogo nastawiona wobec ciebie, ale mimo kwestii „ Gwyndolinie, ten człowiek jest zagrożeniem”, nawet gdy zabijesz ją, nie spowoduje to złamania zawartego przymierza.

Skutki przyłączenia się do przymierza
 • Gracze mogą używać Niebieskiej Sfery Oka, by napadać winowajców, którzy zdradzili swe frakcje. Ten sposób powiadamia ofiarę o inwazji i może dojść do skutku w każdej lokacji, gdzie możliwa jest kooperacja, nie tylko w Anor Londo.
 • Gracze z założonym pierścieniem tej frakcji będą wzywani by zaatakować innego gracza. Ta metoda również powiadamia o inwazji.
 • Zaatakowany gracz wciąż może walczyć z bossem w danej lokacji i jeśli go pokona, nie wypełnisz misji i zostaniesz odesłany z powrotem do swojego świata.
 • Ty także możesz zostać zaatakowany przez członków Miecza Mrocznego Księżyca.
 • By użyć Niebieskiej Sfery Oka nie musisz być Człowiekiem.
 • Możesz użyć Niebieskiej Sfery Oka w każdej lokacji nawet po pokonaniu bossa.
 • Twój cel zostaje powiadomiony o tym kiedy zaatakowałeś jego świat przy użyciu Niebieskiej Sfery Oka.
 • Członkowie tej frakcji napadają jako „Duchy Zemsty” i są niebieskimi upiorami.
 • Atakowanie za pomocą Niebieskiej Sfery Oka i pierścienia przymierza Miecza Mrocznego Księżyca ma narzucone ograniczenia co do poziomu postaci, bazujące na poziomie postaci atakującej i wyraża się to wzorami:
  • Dolna granica: - (50 + 20% poziomu postaci używającej tego przedmiotu)
  • Górna granica: +(10 + 10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu)
  • np.postać na poziomie 100 może zaatakować postacie o poziomach z przedziału: 30-120
 • Aby spełnić warunki potrzebne do inwazji, musisz mieć jakąś winę. Można ją zazwyczaj zdobyć :
  • Atakując/zabijając NPC-a (jest kilka wyjątków od tej zasady),
  • Porzucając swoje przymierze (również z kilkoma wyjątkami),
  • Będąc oskarżonym przez gracza, którego napadłeś lub zabiłeś.
 • Wina spowodowana oskarżeniem nie może być usunięta przez Oswalda.

Pierścień Przymierza Miecza Mrocznego Księżyca
Pierścień zdobywany przez dołączenie do tego przymierza. Gdy go założysz możesz zostać wezwany do Mrocznego Anor Londo innego gracza jako najeźdźca.

Rangi
W tym przymierzu do awansowania potrzebne są Pamiątki Odwetu. Zdobywa się je po zabiciu graczy z Księgi Winnych, ale nie zawsze. Wypadają także, choć rzadko z Harpii w Malowanym Świecie Ariamis.

Ranga
Liczba ofiarowanych przedmiotów
Nagrody
0
0
Niebieska Sfera Oka
+1
10
cud Miecz Mrocznego Księżyca i Talizman Mrocznego Księżyca
+2
30
Moc cudu Miecz Mrocznego Księżyca zwiększona o 2*Dostrojenie Magii
+3
80
Moc cudu Miecz Mrocznego Księżyca zwiększona ponownie, ale o 2.1*Dostrojenie Magii
Warunek zdrady przymierza
Przekroczenie ściany mgły w Grobowcu Mrocznego Księżyca.

Kary za porzucenie przymierza
 • Jeśli zdradzisz przymierze zostaniesz z niego wyrzucony.
 • Stracisz możliwość używania czaru Miecz Mrocznego Księżyca, choć pozostanie on w ekwipunku.

Uwaga: Nawet jeśli zabiłeś Gwyndolina i Gwynevere, to wciąż możesz zostać napadnięty w Mrocznym Anor Londo.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈