external image 13S48a798.png

Jest to ukryte przymierze. Dołączasz do niego rozmawiając z pierwotnym wężem, Kaathe w Otchłani. Wstępując do niego gracze otrzymają Czerwoną Sferę Oka, którą można używać nieograniczoną ilość razy. Przyłączenie się jest równoznaczne z otrzymaniem Mrocznej dłoni – rękawicy, dzięki której możesz kraść Człowieczeństwo innym graczom po użyciu silnego ataku.
Uwaga: Po pokonaniu Czterech Królów nie musisz już zakładać pierścienia Artoriasa (aż do rozpoczęcia nowej gry),by wejść do Otchłani.

Dołączenie do przymierza
1) Zabij Wielkiego Szarego Wilka Sifa i weź jego pierścień, który pozwoli ci wejść do Otchłani (po ukończeniu gry, pierścień zniknie i musisz go zdobyć ponownie).
2) Masz teraz 2 opcje:
  • Ścieżka 1. – Nie rozmawiasz z Framptem po otrzymaniu Naczynia Władcy i nie umieszczasz naczynia na Ołtarzu Firelink. Potem rozmawiasz z Ingwardem (NPC w czerwonych szatach) w Ruinach Nowego Londo i otrzymujesz klucz do pieczęci. Możesz handlować z Framptem do woli przed zdobyciem Naczynia Władcy. Po przystąpieniu do tego przymierza Frampt zniknie. Uwaga: Jeśli przypadkowo porozmawiasz z Framptem, ale nie umieścisz naczynia na ołtarzu, wciąż możesz użyć kości wiodącej do domu, bo Frampt cię stamtąd nie wypuści.
  • Ścieżka 2. – Jeśli masz zamiar przyłączyć się do frakcji przed zdobyciem Naczynia Władcy, możesz zabić Ingwarda, by otrzymać klucz do pieczęci.
3) Wchodząc do Otchłani zaczniesz walkę z Czterema Królami. Pokonaj ich, by móc iść dalej.
4) Porozmawiaj z Kaathe w Otchłani. Otrzymasz propozycję dołączenia do przymierza.

Dołączenie do przymierza i zachowanie Frampta
1. Zdobądź Naczynie Władcy
2. Pokonaj 4 Króli, rozpal ognisko i porozmawiaj z Kaathe. Zostaniesz przeniesiony do Ołtarza Firelink. Nie stawiaj Naczynia, lecz użyj Kości. Po powrocie do Otchłani znów porozmawiaj z Kaathe. Przystąp do przymierza i uzyskaj taką rangę, jaką potrzebujesz. Nie będziesz miał kolejnej okazji.
3. Idź do Frampta i postaw Naczynie. Kaathe zniknie, ale zachowasz przymierze i rangę.

Skutki przyłączenia się do przymierza
  • Możesz kupić Pękniętą Czerwoną Sferę Oka za 3000 dusz.
  • Zakładając Mroczną dłoń na prawą dłoń i atakując silnym atakiem zaczniesz „wysysać człowieczeństwo”. Ilość wyssanego Człowieczeństwa jest zależna od rangi we frakcji. Atak ten można wykonać na NPC-etach jak i na innych graczach. Zakładając ją na lewą dłoń zmienia się ona w tarczę podobną do czarnej dziury (Mroczna dłoń działa tak samo wobec wszystkich graczy).
  • By używać Pękniętej Czerwonej Sfery Oka musisz być w formie Ludzkiej.
  • Jeśli atakując innego gracza, przegrasz, nie stracisz swojej Ludzkiej formy, ale stracisz posiadane Człowieczeństwo. Tak więc możesz napadać innych w nieskończoność, mając tylko 1 Człowieczeństwo, chyba że zostaniesz pokonany. Wciąż możesz odzyskać straty, jeśli odrodziłeś się blisko miejsca swojej śmierci w innym świecie (Twoja plama krwi pojawi się w miejscu, z którego zaatakowałeś gracza).
  • Gracz zaatakowany zostanie poinformowany o tym fakcie i jeśli go zabijesz może on rzucić na ciebie oskarżenie.

Rangi
Każde ofiarowane człowieczeństwo przybliża cię o jeden punkt do następnej rangi.
Ranga
Zwycięstwa (Ofiarowane Człowieczeństwa)
Nagrody
0
0
Otrzymujesz Mroczną dłoń, możesz ukraść max 1 Człowieczeństwo
+1
10
Czerwona Sfera Oka (wykorzystywana w nieskończoność), możesz ukraść max 3 Człowieczeństwa
+2
30
Mroczny Miecz i Zestaw Zbroi Mrocznego Upiora, możesz ukraść max 5 Człowieczeństw
+3
80
Możesz ukraść max do 10 Człowieczeństw
niektóre informacje z http://darksouls.wikidot.com/darkwraith

Kary za porzucenie przymierza
Jeśli zdradzisz lub opuścisz to przymierze, stracisz zdolność do:

Błędy
Jeśli podejdziesz blisko Kaathe, będąc członkiem frakcji Straż Księżniczki, zniknie na resztę twojej rozgrywki. Uzyskanie rozgrzeszenia od Oswalda nie spowoduje ponownego pojawienia się jej.
Także mając 2 rangę w przymierzu Sługa Chaosu, Kaathe nie można znaleźć w Otchłani.

Uwaga: Inwazja za pomocą Czerwonej Sfery Oka jest możliwa na graczy mających poziom niższy max o 10% od twojego i na każdego gracza z poziomem wyższym.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈