Przydatne przedmioty, które można wykorzystywać wielokrotnie.
Ikona
Nazwa
Szczegóły
skull_lantern.png
Latarnia czaszki
Trzymanie jej w lewej ręce (zamiast tarczy) powoduje, że oświetla ona drogę jak pochodnia.
Sklasyfikowana jako unikalny typ broni - "latarnia". Latarnia czaszki właściwie działa jako tarcza w lewej ręce i jako broń w prawej, ale zarówno jej defensywne jak i ofensywne możliwości są niewielkie. Jej głównym celem jest oświetlanie ciemnych obszarów. Wypada z nekromantów w Katakumbach.
Można znaleźć również w Grobowcu Olbrzymów. W dole za Patchesem.
2043.png
Lornetka
Używając jej jako przedmiotu możesz oglądać bardziej odległe miejsca. Można jej użyć przy celowaniu kuszą na dalekie odległości.
Góra, dół na krzyżaku reguluje przybliżenie.
Można ją znaleźć na cmentarzu w Kaplicy Firelink lub wybrać jako dar początkowy.
Darksign.png
Mroczny znak
Odsyła postać do ostatnio używanego ogniska w przypadku śmierci.
Może być używany jako przedmiot (w nieskończoność) by przenieść się do ostatniego ogniska, przy którym odpoczywałeś w każdym momencie, tracąc wszystkie dusze i człowieczeństwo. Jeśli jesteś człowiekiem to nie staniesz się pustym.
Dostępny od początku gry. Zaleca się jednak korzystanie z kości wiodącej do domu do szybkich podróży, dzięki której nie tracisz dusz i człowieczeństwa. Nawet śmierć jest lepsza, bo zawsze możesz wrócić i odzyskać straty, a po użyciu znaku nie.
Dragon_Head_Stone.png
Kamień smoczej głowy
Zamienia twoją głowę w głowę smoka.
By użyć tego kamienia nie możesz mieć nic na głowie. Efekt trwa aż do śmierci. Mając smoczą głowę twoja siła ognia wzrasta.
Otrzymywany za dołączenie do Drogi Smoka.
Dragon_Torso_Stone.png
Kamień smoczego torsu
Zamienia twoje ciało w ciało smoka.
Używając smoczego kamienia zyskujesz efekt podobny do cudu: Moc - wytrącasz wrogów z równowagi. Dodatkowo przez kilka sekund twoja siła ataku wzrośnie o 25%. Podobnie jak wyżej, efekt trwa do twojej śmierci.
Wymaga oferowania 30 smoczych łusek Wiecznemu Smokowi.
2132.png
Czarna sfera oka

Pozwala zaatakować świat mordercy strażnika ognia.
Szczegóły na tej stronie.
Znajdowana przy zwłokach zamordowanego strażnika ognia. Używana w Anor Londo.
Silver Pendant.png
Srebrny naszyjnik
Tworzy barierę ochronną wokół gracza, która odbija ciemną magię przez kilka sekund. Aktywowany podobnie jak cud Moc, choć postać może poruszać się przez chwilę, podczas gdy efekt wciąż działa.
Chroni przed: Mroczną Sferą, Mrocznym Koralem, magicznymi atakami stosowanymi przez czarodziejów z Oolacile i Manusa.
Nie chroni przed: cudami okultystycznymi, zionięciem Kalameeta. Częściowo chroni przed czarem Pościg, ale nie wchłania wszystkich pocisków, a jedynie zatrzymuje je na chwilę, co czyni go słabym rozwiązaniem przed tym czarem.
Można znaleźć za iluzoryczną ścianą w Parafii Oolacile, choć w przeciwieństwie do innych ścian, wymaga pewnego rodzaju źródła światła, by ją odkryć. Latarnia czaszki, czar Światło i Słoneczny robak na pewno zadziałają.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈