zombiedragon.jpg Nieumarłe Smoki znajdują się w Dolinie Smoków i w Malowanym świecie Ariamis.

Pierwszy - w Dolinie Smoków - znajduje się w pobliżu drewnianego mostu. Pilnuje trzech przedmiotów: Prostego miecza Astory, Smoczej tarczy herbowej i duszy dumnego rycerza. Ten miniboss jest zupełnie opcjonalny. Nie musisz walczyć z żadną wywerną, by dojść do niego (od Dorzecza Darkroot), po prostu przebiegnij obok pierwszej wywerny po wejściu do Doliny Smoków z windy, potem omiń drugą stojącą na wąskiej ścieżce. Nie będą za tobą podążać, tak więc nie masz żadnych przeciwników do pokonania. Podobnie idąc od Kaplicy Firelink przez Ruiny Nowego Londo żaden przeciwnik nie stoi na drodze.

Drugi Nieumarły Smok znajduje się na krawędzi uszkodzonego mostu w Malowanym świecie Ariamis. Strzeże dwóch przedmiotów - Tarczy krwi i dużej duszy dumnego rycerza. Ten przeciwnik jest również opcjonalny, ale pokonując go otworzysz sobie skrót do głównego bossa, jednocześnie omijając cały niższy poziom lokacji. Gdy pokonasz smoka, jego tył zostanie na moście. Te pozostałości są podobne do skaczącego demona z Izalith, lecz zupełnie nieszkodliwe. By móc przejść dalej, musisz wykonać atak z wyskoku, co spowoduje, że nogi wstaną.


Dolina Smoków
Punkty życia
Liczba dusz
Pierwsza rozgrywka
3497
3 000
NG+
5904
9 000
Malowany świat Ariamis
Punkty życia
Liczba dusz
Pierwsza rozgrywka
3965
5 000
NG+
???
10 000

Ataki

  • Toksyczny oddech: smok wypluwa toksyczną wydzielinę w twoim kierunku. Jeśli zostaniesz zatruty będziesz stopniowo tracił punkty życia - 7 PŻ/s przez 10 min. lub do momentu wyleczenia się.
  • Atak szponami: poziomy zamach szponami, atak o krótkim zasięgu
  • Ugryzienie: smok wysuwa głowę do przodu i gryzie, atak o średnim zasięgu

Strategie


Posta strategia dystansowa: Jeśli posiadasz wystarczającą ilość strzał możesz wygodnie usiąść i strzelać w smoka aż zginie. Smok nie jest w stanie cię zaatakować gdy jesteś w odpowiedniej odległości, jako że nie jest on zbyt ruchliwy.
Prosta strategia walki wręcz: Chwyć broń w obie ręce i upewnij się, że wykonujesz szybkie przewroty. Dolina Smoków - Gdy smok skończy wymiotować wykonaj atak w biegu na jego łapę, następnie zrób unik przed atakiem szponami. Cofnij się i powtarzaj do skutku. Malowany świat Ariamis - Gdy smok zacznie wymiotować na jedną stronę, przebiegnij szybko na drugą i zaatakuj jego łapę, następnie zrób unik przed jego atakiem szponami. Powtarzaj aż do skutku. W końcu smok zginie.
Walka wręcz jest ryzykowna, gdyż smok może zabić cię jednym atakiem łapą, jeśli nie blokujesz go a żeby przebiec przez trujące wymiociny bez bycia zatrzymanym przez nie potrzebujesz ciężkiej zbroi. Najbezpieczniejszym i względnie szybkim sposobem na pokonanie go jest kupienie 35 bomb zapalających od Nieumarłego Handlarza (50 dusz/ szt.co daje 1750 za wszystkie). Stań na granicy obszaru, na którym rozlewa się trucizna i zacznij rzucać w niego bombami. Po każdym rzucie zrób malutki kroczek w tył, by pozostać poza zasięgiem trucizny.
Istnieje również bezpieczne miejsce na wprost od smoka, które można wykorzystać do strategii z bombami zapalającymi. Podbiegnij i trzymaj się prawej strony po wejściu na klif ze smokiem. Tam możesz wejść na kamienie. Z nich możesz rzucać bomby w smoka bez obawy, że zostaniesz zaatakowany. Po każdych kilku rzutach cofnij się nieco, by nie spaść z nich.
Strategia maga: Jeśli specjalizujesz się w magii jesteś szczęściarzem. Wykorzystując strzały duszy i umiejętność uników a ten miniboss będzie śmiesznie łatwy. Rzucaj w niego najsilniejszymi czarami oraz chowaj się na jakąś osłoną i blokuj. Cofnij się i powtarzaj do skutku. Jeśli podejdziesz do smoka od strony Ruin Nowego Londo, możliwe jest pozostanie poza zasięgiem jego wymiocin. Spamuj go czarami bez obawy, że zostaniesz zaatakowany.
Strategia dla postaci opartych na Wierze: Jeśli kiedykolwiek byłeś członkiem przymierza Wojownika Słońca, po prostu rzuć ok. 6 Włóczni błyskawic a będzie po wszystkim. Jeśli nie byłeś, walcz wręcz lub dołącz do tego przymierza by zdobyć ten cud. Strategia bardzo skuteczna, ponieważ smok jest wrażliwy na błyskawice.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈