Punkty życia: 4200 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 20 000 (pierwsza rozgrywka); 40 000 (NG+)


nieustanne_wyladowanie.png Imponujący, ognisty boss strzegący zwłok swojej siostry w Demonicznych Ruinach. Zostało to potwierdzone przez Hidetakę Miyazakiego, że jest on młodszym bratem Cór Chaosu.

Ataki

Walnięcie - przeciwnik podnosi swoje ramię i wali nim o ziemię. Jest to wolny atak, którego możesz uniknąć tuż przed tym jak ma cię uderzyć. Po ataku ramię pozostanie przez chwilę na ziemi i to jest twoja okazja do ataku. Tak więc chwyć broń oburącz i i uderzaj tak długo jak to możliwe.

Podwójne walnięcie - boss podnosi swoje ramię i wali nim o ziemię, następnie szybko podnosi je, by wykonać ponowne uderzenie. Po nim ramię pozostanie przez chwilę na swoim miejscu, co daje ci okazję do ataku.

Ogniste walnięcie - boss zanurza ramię w lawie, po czym jego ramię będzie w płomieniach. Atak ma większe pole rażenia i zadaje dodatkowe obrażenia przy trafieniu. Możesz go uniknąć przebiegając przez nie. Po ataku nastąpi chwila odpoczynku, w trakcie której będzie mógł zadać kilka ciosów.

Walnięcie na dużą odległość - przeciwnik wali ramieniem w ziemię, po czym następuje ogromna eksplozja wokół ramienia. Jest to niezwykle potężny atak i prawie niemożliwy do uniknięcia z racji wielkiego pola rażenia. Używa go tylko wtedy, gdy jesteś poza zasięgiem jego ramion i to jest jedyny sposób na zaatakowanie ciebie. Tak więc lepiej nie oddalać się na zbyt wielką odległość w czasie walki. Po ataku jego ramię przez chwilę pozostanie na swoim miejscu, więc jeśli przeżyłeś możesz wyprowadzić atak przez uleczeniem się.

Zamach - boss wykonuje zamach ramieniem przez pobliski obszar, ale możesz go uniknąć oddalając się wystarczająco, gdy zauważysz, że zaczyna się ruszać. Im bliżej jesteś klifu tym trudniej będzie ci uniknąć tego ataku.

Strategie

Dopóki nie zaatakujesz go lub nie zabierzesz szat ze zwłok, boss nie stanie się agresywny.

Strategia "linia wzroku": Udaj się do wielkiego masywu skalnego w pobliżu zwłok, z których zebrałeś szaty obszyte złotem. Jeśli wracasz ze skarbem, skręć od razu w lewo i zatrzymaj się na rogu. Jeśli idziesz od białej mgły, wbiegnij po schodach i skręć w w pierwszą ścieżkę na prawo, zatrzymaj się na rogu i odwróć się. Twoim celem jest, aby boss był mniej więcej w okolicy schodów. Obserwuj go i gdy przygotowuje się do wykonania pojedynczego walnięcia ramieniem, wykonaj RAZ przewrót w prawo. Jak tylko atak się skończy, zaatakuj ramię. Nieustanne Wyładowanie prawie zawsze będzie używał tego ataku, jeśli znajdujesz się w tym miejscu - na rogu ścieżki, może kilka kroków bliżej niego. W tym miejscu jesteś również niebezpiecznie blisko wykonania przez niego eksplodującego ataku, więc może będziesz musiał popróbować odpowiedniego ustawienia się. Gdy używa pojedynczego walnięcia, można go łatwo uniknąć bez otrzymania jakichkolwiek obrażeń.

Strategia na tanka: Ta jest szczególnie łatwa podczas pierwszego przejścia i nie zawiera praktycznie żadnego ryzyka. Jeśli możesz (ze wzmocnieniami gdy jest tak konieczność) przeżyj eksplodujący atak, stojąc po prostu jak najbliżej niego, najlepiej w pobliżu jego początkowej pozycji i przyjmij obrażenia od ataku. Będzie sporo czasu, by pozbierać się i uderzyć kilka razy zanim podniesie swoje ramie. Jeśli posiadasz wystarczająco przedmiotów/cudów leczących, butelek estusa, może po prostu powtarzać ten proces, leczyć się między atakami i nawet nie ruszać się z miejsca.

Łucznik: Jeśli nie wiesz co dalej robić po kolejnej śmierci i nie jesteś wstanie wywabić go w kierunku wejścia na arenę oraz stwierdziłeś, że strategia na tanka jest zbyt trudna, wtedy załóż jakiś ognioodporny zestaw/tarczę i wyposaż się w piromancję Nagły pot. Rzuć zaklęcie na siebie i biegnij jak najszybciej w bezpieczne miejsce za wielkim masywem skalnym. Nagły pot powinien zapewnić ci jeden lub dwa dodatkowe ataki na rundę. Gdy będzie bezpieczny za skałą ulecz się. Trzymaj tarczę uniesioną i powoli chowaj się za skałą aż boss przestanie być agresywny. Jeśli będzie powoli szedł w lewą stronę skały, od ołtarza ze zwłokami, powinieneś zobaczyć poruszające się macki. Może w nie strzelać nie prowokując go do ataku i przy obrażeniach na poziomie 125/na strzał, zginie dość łatwo.

Łatwy sposób: Załóż lekki pancerz przed przejściem przez mgłę. Biegnij po szaty obszyte złotem, zbierz je, poczekaj aż wykona swój atak, następnie biegnij jak najszybciej do wejścia. Upewnij się, że użyje normalnego ataku, nie eksplozji, w przeciwnym razie nie podąży za tobą aż do mgły. Jeśli po drodze zginiesz, przy kolejnym podejściu musisz przebyć tą samą drogę. Gdy będziesz przy wejściu, boss zatrzyma się, zawaha i wykona potężny atak z wyskoku nad przepaścią, próbując cię zaatakować (bądź blisko mgły, by nie zostać trafionym). W tym momencie wisi on nad przepaścią, trzymając się jedną ręką. Zaatakuj dłoń kilka razy (ok. 7 ciosów) a jego pasek życia natychmiast się opróżni a on spadnie w dół.


Możliwe jest ominięcie tego bossa, biegnąc przez lawę, ale tylko jeśli masz wystarczająco dużo punktów życia i butelek estusa, by dojść do miejsca, gdzie stoi mniejszy Demon Capra.

Łupy


Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈