lHLqp.jpg

Ostrze Władcy Ciaran lub po prostu Ciaran jest jedną z czterech rycerzy Gwyna, Władcy Popiołów. Reprezentuje typową postać łotrzyka. Używa pierścienia Szerszenia, nosi zestaw Ostrza Władcy oraz posługuje się złotą i ciemnosrebrną smugą, jeśli już ci ich nie podarowała. Jeśli ją zdenerwujesz zacznie walczyć seriami słabych ale bardzo szybkich ataków często korzystając z uników.

Spotkania

Pierwszy raz pojawia się obok niewielkiego nagrobka na arenie, na której walczyłeś z Artoriasem, po tym jak go pokonałeś (być może będzie potrzebny restart lub odpoczynek przy pobliskim ognisku, aby się pojawiła). Poprosi cię o duszę Artoriasa, jeśli ją oddasz, otrzymasz od niej Ciemnosrebrną Smugę i Złotą Smugę, dwa sztylety, którymi się posługuje, twierdząc że już nie będzie ich potrzebować. Jeśli odmówisz, nie stanie się twoim wrogiem i zniknie na zawsze po restarcie/przejściu do innej lokacji. Gdy ją zaatakujesz, zacznie walczyć z tobą i będzie używać talizmanów Lloyda. Oddanie jej duszy Artoriasa i restart gry/przejście do innej lokacji również spowodują jej bezpowrotne zniknięcie, więc jeśli chcesz ją zabić dla jej przedmiotów i zatrzymać duszę Artoriasa zrób to natychmiast. Poza otrzymaniem od niej dwóch wspomnianych sztyletów nie ma innych znanych korzyści z oddania jej duszy Artoriasa. Podczas walki z nią zaleca się korzystanie z tarczy i włóczni,by unikać opuszczania swojej osłony.

Łupy

  • 10 000 dusz
  • Złota Smuga i Ciemnosrebrna Smuga (tylko jeśli wcześniej nie podarowała ci ich za duszę Artoriasa)
  • Zestaw Ostrza Władcy

Uwagi

Zabicie jej w przeszłości (w Oolacile) powoduje pojawienie się talizmanu Lloyda przed grobem Artoriasa na arenie gdzie walczyłeś z Sifem (w teraźniejszości). Przekazanie jej duszy i nie zabijanie jej nie powoduje żadnych zmian w czasach obecnych (Asmodan). Wykorzystanie duszy Artoriasa przed ponownym wejściem na arenę spowoduje, że Ciaran się nie pojawi (wymaga potwierdzenia).

Ciekawostki

  • Jej pierścień, pierścień Szerszenia, można znaleźć za grobem Artoriasa na arenie walki z Sifem. Podnosisz go ze zwłok przypominających kobietę, więc prawdopodobnie jest to jej ciało. Gdy spotykasz ją, ona pragnie szacunku dla ciała Artoriasa, więc możliwe, że umarła modląc się za niego. Opcjonalnie gdy ją zabiłeś to też wyjaśnia lokalizację jej ciała.
  • W przeciwieństwie do jej wyglądu, ona nie jest człowiekiem, co potwierdza jej kwestia o ludzkiej naturze w czasie walki z nią, jak również słowa wypowiadane przez nią gdy podejdziesz do niej z duszą w ekwipunku zamiast w slocie na przedmioty.
  • Gdy Ciaran umiera, wsłuchaj się uważnie, wypowiada zdanie bez napisów: "Mój...drogi...Artoriasie...", co może sugerować, że ona i Artorias mieli pewnego rodzaju romans.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈