polnocny_azyl_nieumarlych.png Początkowa lokacja w grze. Twoja postać zostaje zamknięta w więzieniu i dzięki wiadomościom napisanym pomarańczowym steatytowym rysikiem znajduje drogę wyjścia. Wiadomości przekazują również informacje o sterowaniu postacią.

Postacie niezależne

 1. Elitarny rycerz
  • ratuje cię poprzez danie ci klucza od twojej celi, przy kolejnym spotkaniu otrzymujesz od niego 5 butelek Estusa i klucz do wschodniej części 2. piętra Azylu
  • rycerz ten znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu tuż przed tobą, gdy przejdziesz przez pierwszą mgłę (po zdobyciu początkowej tarczy i broni). By dostać się do niego, musisz uruchomić pułapkę, wchodząc po schodach prowadzących do wschodniej części Azylu. Uruchomienie pułapki spowoduje stoczenie się głazu i zrobienie dziury w ścianie, pozwalając ci porozmawiać z rycerzem
  • jeśli zdołasz pokonać Demona z Azylu już podczas pierwszego spotkania, zamiast uciekać, i przed zdobyciem początkowej broni i tarczy, rycerz da ci duży klucz pielgrzyma (normalnie otrzymywany po pokonaniu tego bossa przy drugim spotkaniu z nim)
  • gdy powrócisz do Północnego Azylu Nieumarłych, spotkasz ponownie tego rycerza ale już jako pustego i wrogo nastawionego do ciebie.
  • ciekawostka: elitarny rycerz nazywa się Oscar z Astory. Imię to jest zawarte w jednym z nieużytych dialogów w kodzie gry, jednak zestaw zbroi elitarnego rycerza nie ujawnia tego, a i w samej grze ono się nie pojawia

 2. Snuggly
  • Snuggly jest pewnego rodzaju handlarzem. W zamian za określone przedmioty otrzymasz od niego inne. Więcej szczegółów na temat tego jak handlować z nim oraz które przedmioty możesz mu podarować i jakie otrzymasz na tej stronie.
  • Snuggly znajduje się po prawej stronie klifu, po tym jak pokonasz Demona z Azylu i wyjdziesz z budynku używając Dużego klucza pielgrzyma.

Przedmioty

 • Klucz do celi w lochach
 • Butelka Estusa
 • Broń dla klasy początkowej, tarcza i katalizator dla czarodziei
 • Klucz do wsch. części Azylu Nieumarłych
 • Duży klucz pielgrzyma
 • Wielki młot demona (tylko jeśli gracz pokona Demona z Azylu podczas pierwszego spotkania z nim, zamiast uciekać bocznym wyjściem)
 • Człowieczeństwo (po pokonaniu bossa)
 • Dusza zaginionego nieumarłego

Przeciwnicy

 • Zombie (nieuzbrojony)
 • Zombie (łuk lub miecz)
 • Nieumarły żołnierz (miecz)

Boss


Opis przejścia


Podziemie
Gdy już zaczniesz kontrolować swoją postać, przeszukaj dopiero co zrzucone zwłoki, by zdobyć klucz do celi w lochach. Dzięki niemu wyjdziesz z celi, w której się znajdujesz. Na ziemi znajdziesz porozmieszczane w rożnych miejscach wiadomości zostawione przez twórców, dzięki którym nauczysz się kontrolowania swojej postaci. Spotkasz również nieuzbrojonych zombie (ludzi, którzy umarli i stali się puści). Możesz na nim przećwiczyć nowo poznane ruchy. Nie będą walczyć z tobą, więc nie obawiaj się spróbować wszystkiego na nich i przyzwyczaić do mechaniki gry i systemu walki. W miarę jak będziesz podążał korytarzem, możesz usłyszeć ciężkie stąpanie po prawej. Jeśli spojrzysz w tę stronę, zobaczysz Zbłąkanego Demona, opcjonalnego bossa, z którym być może będziesz walczył, gdy powrócisz do Północnego Azylu Nieumarłych. Na końcu korytarza wejdziesz do podtopionego pomieszczenia i drogą po prawej prowadzącą do drabiny. Wejdź do drabinie i przejdź na dziedziniec, rozpal ognisko. Jako że gra bardzo często zapisuje stan gry, ogniska stanowią punkty kontrolne. Jeśli zginiesz, odrodzisz się przy ognisku przy którym ostatnio odpoczywałeś. Poza tym możesz wykonać przy nich wiele przydatnych czynności, ale póki co możesz tylko odpocząć (co odnawia twoje PŻ, liczbę użyć zaklęć i leczy cię z rożnych dolegliwości poza klątwą). Jeśli rozejrzysz się po dziedzińcu ujrzysz ogromne wrota, tuż przed ogniskiem oraz przejście po prawej stronie (jeśli stoisz twarzą do ogromnych drzwi), które jest zakluczone do drugiej strony. Pamiętaj o nich nieco później. Gdy będziesz gotowy otwórz wielkie wrota. Teraz masz dwa wyjścia: możesz pobiec w kierunku zamkniętych drzwi po drugiej stronie i walczyć z Demonem z Azylu za pomocą rękojeści prostego miecza lub gołymi rękoma (chyba że wybrałeś czarne bomby zapalające jako dar początkowy) lub pobiec do lewego wyjścia i w ten sposób uciekając przed początkową uciążliwą i męczącą walką z Demonem z Azylu (chyba że wybrałeś czarne bomby zapalające jako dar początkowy). Jeśli zdecydujesz się walczyć z bossem w tym momencie, to odwiedź tę stronę zawierającą informacje na jego temat. Gdy teraz go pokonasz otrzymasz wielki młot demona i przedmiot człowieczeństwo.

Drugie piętro
Jeśli wybierzesz ucieczkę zamiast walki, wtedy biegnij sprintem do przejścia po lewej w dalszej części tej areny. Gdy już przejdziesz przez nie, brama zamknie się za tobą, oznaczając, że nie musisz obawiać się bossa. Na dole schodów przed tobą znajdziesz kolejne ognisko. Odpocznij przy nim, jeśli czujesz taką potrzebę, a następnie idź dalej długim korytarzem. Na końcu tego korytarza zobaczysz kolejnego zombie. W przeciwieństwie do poprzednich, ten jest nieprzyjazny i ma łuk. Natychmiast biegnij sprintem do przedmiotu, który znajduje się przy zwłokach w celi po lewej, by otrzymać początkową tarczę dla twojej klasy. W celi znajdziesz kolejną wiadomość informującą jak założyć ekwipunek. Teraz biegnij prosto w kierunku zombie z tarczą uniesioną, by zablokować nadlatujące strzały, a następnie podnieś początkową broń dla twojej klasy z ciała leżącego na ziemi. Zabij tego zombie i idź dalej w kierunku białej mgły. Spoglądając w lewo zobaczysz pierwsze ognisko i drzwi prowadzące do bossa, Gdy odwrócisz się w tym kierunku ujrzysz również dwie ścieżki: jedną prowadzącą w lewo i drugą w prawo. Ścieżka w lewo prowadzi do przedmiotu, który jednak znajduje się o poziom wyżej, poza tym jest to ślepa uliczka. Druga ścieżka prowadzi do schodów idących w górę i w dół. Póki co zejdź schodami w dół. Tam zobaczysz drzwi, które były zamknięte. Możesz je otworzyć i tym samym skrócić drogę z ogniska na wyższy poziom. Gdy to zrobisz, wejdź z powrotem schodami do góry na drugi poziom. Zanim wejdziesz na trzeci poziom po schodach, zwróć uwagę, że na ich szczycie znajduje się pułapka. Gdy dojdziesz mniej więcej do połowy schodów zombie pchnie ogromna kulę w dół, która cię staranuje, jeśli nie uskoczysz w prawo. Gdy kula się przetoczy, przeszukaj dziurę, którą ona zrobiła w ścianie po drugiej stronie. Nie przejmuj się zombie, który pchnął kulę, nie będzie cię gonił. W tym wcześniej zamkniętym pomieszczeniu, znajdziesz Elitarnego rycerza, który pomógł ci się wydostać z celi. Umiera i tuż przed ostatnim oddechem przekazuje ci butelkę Estusa, klucz do wsch. części Azylu Nieumarłych i duży klucz pielgrzyma, jeśli pokonałeś wcześniej Demona z Azylu. Teraz możesz już wejść po schodach na trzeci poziom, pokonać zombie i otworzyć przejście do kolejnego obszaru.

Trzecie piętro, balkon i klif
Jeśli twoją klasą początkową była klasa magiczna, wtedy znajdziesz tu swój początkowy katalizator. Znajduje się on po prawej stronie zaraz po przejściu przez drzwi. Na samym balkonie napotkasz trzech zombie, dwóch uzbrojonych w złamany prosty miecz a jeden w łuk i strzały. Nie są o wiele większym zagrożeniem od tych nieuzbrojonych. Rozpraw się z nimi i podziwiaj cudowny widok z tego miejsca. Zauważ, że stąd możesz dojrzeć Snuggly'ego (ptasie gniazdo na końcu kamiennej formacji wystającej z prawej strony klifu). Jeśli nie pokonałeś bossa, to zobaczysz ogromne przejście zasłonięte białą mgłą, do którego prowadzi kilka schodów, w pobliżu których stał łucznik. Na prawo od wielkiego przejścia prowadzi droga do pomieszczenia, na końcu którego spotkasz nieumarłego żołnierza (miecz). Przeciwnicy tego typu wyposażeni są w długi miecz i tarczę pustego żołnierza oraz zestaw zbroi pustego żołnierza. Potrafią zadać spore obrażenia postaciom w lekkim (a nawet w średnim) pancerzu a ich ataki są początkowo trudne do sparowania ze względu na ich charakterystyczną animację ataku. Nie lekceważ ich póki nie nauczysz się ich ruchów, ponieważ możesz zostać ukarany za niedocenienie ich. Za tym przeciwnikiem zobaczysz zamknięte drzwi. Pamiętaj o nich, jeśli zamierzasz powrócić do Azylu Nieumarłych. Po zabiciu pierwszego prawdziwego przeciwnika udaj się do białej mgły. Przed przejściem upewnij się, że uleczyłeś się za pomocą butelki Estusa. Gdy będziesz gotowy przejdź przez mgłę (gdy wcześniej zabiłeś Demona z Azylu podczas pierwszego spotkania z nim, wtedy tej mgły tu nie będzie i pozostanie ci jedynie zeskoczyć na dziedziniec i otworzyć wielkie drzwi kluczem otrzymanym do Elitarnego Rycerza). Szybko zauważysz, że znajdujesz się na kamiennej półce na drzwiami strzeżonymi przez Demona z Azylu, a sam boss jest również pod tobą. Co więcej, nie trać więcej czasu na rozmyślanie nad najlepszym posunięciem, ponieważ Demon z Azylu wyskoczy do góry i rozbije miejsce, na którym stoisz swym młotem. Zgodnie z tym co mówi wiadomość przed przejściem przez mgłę, natychmiast zeskocz i zaatakuj bossa atakiem z góry, pozbawiając go ogromnej liczby PŻ. Po tym przygotuj się już na prawdziwą walkę ze swoim startowym wyposażeniem.

Po pokonaniu bossa otrzymasz 2 000 dusz, duży klucz pielgrzyma i człowieczeństwo. Użyj otrzymanego klucza do otworzenia wrót i wyjścia z tego budynku. Udaj się prosto przed siebie wzdłuż klifu. Jeśli pójdziesz ścieżką w lewo, nieco w dół, to za kawałkiem muru odkryjesz duszę zaginionego nieumarłego przy ogołoconych zwłokach. Po powrocie na główną ścieżkę, nieco dalej w prawo prowadzi droga do Snuggly'ego. Na ten moment możesz wymienić się z nim tylko jednym przedmiotem i nie jest to najlepsza wymiana. Miej na uwadze to gniazdo, jeśli później tu wrócisz. Gdy zbadasz całą okolicę, dojdź do końca klifu, do wielkiego kruczego gniazda, by uruchomić cutscenkę.Północny Azyl Nieumarłych (po raz drugi)

Kaplica Firelink
By powrócić do Północnego Azylu Nieumarłych, najpierw musisz aktywować windę , która jest skrótem z Parafii Nieumarłych do Kaplicy Firelink. Zanim wrócisz do Azylu Nieumarłych rozsądnie jest zabrać klucz do zachodniej części Azylu Nieumarłych z dachu budowli, w której znajduje się Petrus z Thorolund. Zdobycie tego klucza pozwoli ci zebrać wszystko co możliwe z Azylu Nieumarłych za jednym razem. Rozsądnie jest również wrócić dość prędko do tej lokacji, by zdobyć zardzewiały żelazny pierścień.
Wejdź do już aktywowanej windy w Kaplicy Firelink i gdy winda zacznie wjeżdżać do góry, odwróć się w kierunku Firelink i wyskocz z niej jak tylko będzie taka możliwość. Idź na prawo aż do niewielkiego występu skalnego porośniętego trawą. Spójrz w dół a zobaczysz pękniętą kolumnę, zeskocz na nią i udaj się w górę po kamiennej belce. Dojdziesz do spiralnych schodów. Wejdź po nich na samą górę i zrób zwrot o 180 stopni a zobaczysz tuż przed tobą dach, na którym leżą zwłoki. Skocz na ten dach i zbierz z nich klucz. Wróć z powrotem do windy i z powrotem wejdź po tych schodach, tyle że tym razem wejdź jeszcze wyżej kolejnymi schodami prowadzącymi do kruczego gniazda (podobnego tego z Północnego Azylu Nieumarłych). Wejdź do niego a pojawi się komunikat, abyś się skulił. Jeśli się skulisz i poczekasz ok. 30 sekund kruk chwyci cię w szpony i zabierze z powrotem do Północnego Azylu Nieumarłych, upuszczając w tamtym gnieździe.

Postacie niezależne
 • Snuggly – tym razem jest to jedyny NPC w tej lokacji

Przedmioty

Przeciwnicy
 • Zombie z pochodnią
 • Nieumarły żołnierz (miecz)
 • Nieumarły żołnierz (włócznia)
 • Pusty Elitarny Rycerz
 • Czarny rycerz (miecz)

Boss


Opis przejścia

Po powrocie do tej lokacji pierwszą rzeczą jaką zobaczysz są zombie z pochodniami. Jako że postać gracza zazwyczaj jest mało odporna na ogień, ci przeciwnicy zadają spore obrażenia, jeśli cię trafią. Bądź ostrożny w walce z nimi, gdyż łatwo mogą cię zabić. Jedynym nowym obszarem, który odblokujesz w tej lokacji jest zachodnie skrzydło na trzecim poziomie (gdzie być może zauważyłeś przedmiot, którego nie mogłeś zebrać po przejściu przez pierwszą białą mgłę w grze). Jeśli przypomnisz sobie twoją pierwszą wędrówkę przez tę lokację i zamknięte drzwi za samotnym nieumarłym żołnierzem (miecz), teraz możesz je otworzyć kluczem zdobytym w Kaplicy Firelink.

Pomieszczenie z bossem
Zanim zaczniesz bezcelowo chodzić sobie po dziedzińcu, na którym walczyłeś z Demonem z Azylu, upewnij się, aby nie zbliżać się do centralnego obszaru (zaznaczona cześć podłogi, nieco obniżona). W przeciwnym razie podłoga się zapadnie i czeka cię przedwczesna walka z trudnym bossem na dole, ze Zbłąkanym Demonem.

Drugie piętro
Jeśli udasz się na drugi poziom, do miejsca gdzie umarł Elitarny Rycerz zauważysz, że pułapka się zresetowała. Uruchom ją ponownie, by ponownie rozbić ścianę, po czym zaatakuje cię Elitarny Rycerz, teraz pusty i wrogo nastawiony. Jest trudnym przeciwnikiem, ale wykonuje wolne przewroty i będzie podatny na ataki po każdym z nich i wtedy gdy trzyma swój miecz oburącz. Walcz defensywnie i atakuj wtedy gdy pojawi się okazja. Bycie zbyt agresywnym może prowadzić do szybkiej śmierci, ponieważ zadaje całkiem spore obrażenia. Gdy zakończysz jego cierpienia, wypadnie z niego tarcza herbowa bardzo potężna tarcza mająca jeden z najwyższych wskaźników ochrony przed magią w grze.

Trzecie piętro
Na zachodnim skrzydle trzeciego poziomu możesz otworzyć zamknięte drzwi za nieumarłym żołnierzem (miecz). Tym razem jednak spotkasz również nieumarłego żołnierza (włócznia). Za zamkniętymi drzwiami znajdziesz zardzewiały żelazny pierścień, bardzo przydatny w pewnych miejscach w grze.

Podziemie
Spotkasz tu dwóch czarnych rycerzy, którzy nie odradzają się gdy ich zabijesz. Jednego spotkasz w miejscu łucznika i zwłok, gdzie zebrałeś swoją początkową broń. Drugi będzie stał przed celą, w której rozpocząłeś grę, pilnując dziwnej lalki, tajemniczo siedzącej w twojej celi.

Pomieszczenie z bossem po raz kolejny
Gdy już będziesz gotowy, udaj się na środek dziedzińca, na którym walczyłeś z Demonem z Azylu. Podłoga zapadnie się a tu spadniesz o poziom niżej stając oko w oko ze Zbłąkanym Demonem, trudniejszą wersją Demona z Azylu.
Pokonanie tego bossa zagwarantuje ci 20 000 dusz, sztabę tytanitu, człowieczeństwo i kość wiodącą do domu. Po zebraniu kilku nowych przedmiotów z tej lokacji, możesz kontynuować swoją podróż w głównych ziemiach Lordran.

Mapa

....

powrót do lokacjiTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈