Punkty życia: 2300 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 30 000 (pierwsza rozgrywka), 60 000 (NG+)Priscilla_pic.PNG Boss ten jest opcjonalny i znajduje się w Malowanym Świecie Ariamis. Priscilla posiada olbrzymią kosę i umiejętność stawania się niewidzialną. Jeśli nie chcesz z nią walczyć po prostu nie atakuj jej, przebiegnij na drugą stronę i zeskocz w dół, co pozwoli ci wrócić do Anor Londo (rozmowa z nią nie spowoduje, że stanie się agresywna).
Priscilla jest jedyną półsmoczycą w Lordran i prawdopodobnie w całym świecie Dark Souls.
Jest biała i nie ma łusek, co wskazuje, że jej ojcem jest albinos Seath Scaleless. Nie jest pewne kto jest jej matką, jednak istnieją pewne wskazówki zdradzające jej tożsamość. Pierwsza teoria jest taka, że z powodu rozmiarów Seatha, matką jest nieiluzoryczna bogini Gwynevere, która jest prawie takiej samej wielkości co on i każda inna matka mogłaby nie przeżyć poczęcia Priscilli. Kolejnym faktem jest to, że obraz Ariamis jest zawieszony w katedrze Gwynevere i jest od pokoleń strzeżony przez tuziny strażników.
Druga teoria mówi o tym, że z powodu dużej liczby przedmiotów i cudów związanych z Velką, które można znaleźć w Malowanym Świecie Ariamis, wskazuje to na boginię Velkę jako potencjalną matkę Priscilli. Obracająca się statua, otwierająca przejście do Priscilli to także matka z dzieckiem, ale nie przypomina Gwynevere.


Ataki


Niewidzialność
Priscilla wywołuje zamieć i staje się kompletnie niewidzialna.

Zamach kosą
Priscilla robi jeden czasem dwa zamachy kosą, które mają niezły zasięg i powodują poważne krwawienie.

Zamieć
Wywołuje zamieć o średnim zasięgu i której można łatwo uniknąć uciekając w bok .


Strategia


Priscilla staje się niewidzialna, jeśli zdecydujesz się z nią walczyć. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, by ją znaleźć jest trzymanie uniesionej tarczy, ciągłe poruszanie się i obserwowanie śniegu w poszukiwaniu odcisków jej stóp. Gdy zbliżysz się do niej zauważysz, że jej stopy są bliżej siebie, co oznacza, że jest gotowa do zamachu kosą. By uniknąć tego przetocz się prosto na nią i biegnij w prawo, jeśli byłeś przed nią. Przebiegnij za ostatnie ślady stóp a nie trafi cię, dając ci szansę na zaatakowanie jej. By ocenić, z której strony będzie zamach przypatrz się odciskom, które powstają zgodnie z kierunkiem jej zamachu. Cofnij się i powtarzaj, aż ponownie stanie się widzialna. Nie atakuj bez przerwy, gdy już ją znajdziesz, uderz raz lub dwa potem odskocz i blokuj. Powinno to zminimalizować liczbę ciosów otrzymanych od jej kosy a szczególnie uniknąć niebezpiecznego krwawienia. Jeśli spowodujesz, że stanie się ponownie widzialna, zacznie wywoływać zamieć. Można go łatwo uniknąć biegnąc w bok lub stojąc za jej plecami. Zachowaj dystans, by uniknąć ciosu kosą. Wykorzystaj Tarczę krwi lub pierścień Krwawego Ukąszenia, by uodpornić się na krwawienie. Jeśli uda ci się odciąć jej ogon otrzymasz Sztylet Priscilli.


Wskazówki
 • Jeśli zadajesz wystarczająco duże obrażenia, by wytracić ją z równowagi, stanie się widzialna. Kilka sposobów na to:
  1. Użyj wielkiego łuku, nawet jeśli nie masz wystarczających statystyk.
  2. Użyj noży do rzucania (dość trudne). Możesz je zdobyć ze strażników obrazu.
  3. Użyj bicza (bez ulepszeń). 2 x zwykły atak (wymiatający)
  4. Użyj Prostego Miecza Astory do walki z nią (+5, jeśli to możliwe). Uderz ją dwa razy.
 • Przedstawione sposoby nie zadadzą jej prawie żadnych obrażeń, ale spowodują pojawienie się jej i odcięcie ogona o wiele łatwiejszym.
 • Nieco bardziej kłopotliwą metodą jest użycie ataków, które zostawiają ślad, co pomaga śledzić ją gdy jest niewidzialna,czyli cud Ślub Milczenia, Spokojna droga pokoju, strzały, trucizna itp.
 • Nie szarżuj, nie ma wiele punktów życia.
 • Jeśli nie zaatakujesz jej i zeskoczysz w dół wrócisz do Anor Londo, jeśli zaatakujesz i skoczysz – zginiesz.


Uwagi:
 • Gdy mając niewiele punktów życia stanie się niewidzialna użyj słabej broni do momentu, gdy znów się pojawi.
 • Jeśli kończą jej się punkty życia, a wciąż nie odciąłeś ogona zrestartuj grę, by odrodzić się tuż przed wejściem na arenę.
 • Odcięcie ogona powoduje automatyczne zabranie sztyletu bez konieczności podnoszenia go.
 • Gdy jest widzialna łatwiej jest uniknąć jej ataku, zwłaszcza zamieci, by szybko podbiec do ogona i go odciąć.
 • Magiczną bronią również można odciąć jej ogon i zyskać sztylet.


Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈