Punkty życia: 1326 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 15 000 (pierwsza rozgrywka), 25 000 (NG+)


Pinwheel.png Pinwheel to boss znajdujący się w głębinach Katakumb. Znaleźć go można za mgłą na końcu doliny na samym dole Katakumb, które jest strzeżona przez Kościane koła. Po przejściu przez mgłę ujrzysz olbrzymi grobowiec z odsuniętą pokrywą, dzięki czemu można zeskoczyć w dół co spowoduje uruchomienie się przerywnika filmowego. Pinwheel przypomina swym wyglądem nekromantę kontrolowanego przez trzy zaklęte maski. Po zabiciu otrzymujesz jedną z nich. Pozostałe możesz kupić u Patchesa, po tym jak przemieści się do Kaplicy Firelink. Po pokonaniu bossa otrzymujesz również dostęp do Grobowca Olbrzymów drabiną znajdującą się w rogu grobowca Pinwheela, jak również otrzymujesz Rytuał rozpalania pozwalający ci maksymalnie ulepszyć ogniska i w ten sposób nosić przy sobie 20 butelek estusa.

Pinwheel okiem DaveControlLive

Ataki
Pinwheel przeważnie kopiuje siebie i strzela ognistymi kulami w ciebie. Dodatkowo posiada atak w stylu plunięcia ogniem, po którym można rozpoznać właściwą kopię (pozostałe po prostu strzelają ognistymi kulami).

Strategia

Pinwheel jest uważany za najsłabszego bossa w całej grze, choć słabość w Dark Souls jest pojęciem względnym. Wielu graczy otrzymuje obrażenia już podczas zeskoku do jego grobowca i mogą w naturalny sposób chcieć się uleczyć przed rozpoczęciem walki. Jednak bardziej rozsądne jest po prostu przebiegnięcie przez to pomieszczenie do Pinwheela i natychmiastowe zaatakowanie go. Z wystarczającą prędkością, presją i zadawaniem odpowiednich obrażeń, walkę można wygrać bardzo szybko. Pinwheela staje się ogólnie bardziej niebezpieczny, jeśli zostawić go samego, gdyż zaczyna się kopiować a te zaczną rzucać w ciebie ognistymi kulami z różnych kierunków. Dopóki nie pozwolisz się otoczyć, ogniste kule są dość łatwe do uniknięcia lub zblokowania. Jeśli czujesz się osaczony, wyeliminuj te kopie (1-2 uderzenia zazwyczaj), ale póki będziesz atakował głównego bossa, powinien zginąć dość szybko. Tarcza z dobrą odpornością na ogień, tj. tarcza czarnego rycerza lub smocza tarcza herbowa mogą być pomocne.
Oprócz splunięcia ogniem, główny Pinwheel rzuca fioletowe światło, kopiując się - ta fioletowa aura otacza go podczas rzucania tego czaru.
Piromancja
Pinwheel jest wrażliwy na piromancję, która może być dobrym wyborem dla każdego gracza. Wyposaż się w piromancję i bądź cierpliwy do momentu aż Pinwheel stanie w miejscu po teleportacji. 8 ognistych kul poziomu - najsłabszej piromancji powinno zabrać mu 1/3 życia. Zapłon i Wielki zapłon lub jedna z piromancji typu burza ognia mogą być również bardzo skuteczne. Podobnie używanie broni ognistej lub chaosu pozwalają na pokonanie bossa bardzo szybko.
Upiór NPC
Jeśli masz problemy, przechodząc przez Katakumby, możliwe jest zeskoczenie na pomost i wykorzystanie znaku wezwania, który możesz ujrzeć będąc w Ludzkiej formie. Miejsce, w którym można zeskoczyć na niego jest tuż za zniszczonym mostem na najniższym poziomie powyżej dna Katakumb, blisko korytarza prowadzącego do pomieszczenia z trumnami, z Tytanicznym demonem i trumną transportującą cię do przywódcy przymierza Sługa Gravelorda. Ostrożnie zejdź z krawędzi na niższy poziom, wezwij Paladyna Leeroya. Jest on całkiem pomocny w walce przeciw Kościanym kołom w dolinie i przy walce z Pinwheelem. Jedyne co musisz to unikać ataków Pinwheela a Leeroy zrobi resztę za ciebie. Może on pokonać Pinwheela 3 ciosami.

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈