Help
Help

Lautrec_pic.PNG Pierwszy raz znajdujesz go w Parafii Nieumarłych, zamkniętego w celi. By znaleźć go, wejdź po schodach na lewo od windy z Kaplicy Firelink. Najpierw spotkasz Nieumarłego rycerza potem pokój pełen zombie i Tunelarza. W lewym rogu pokoju jest kolejne przejście z kolejnym Nieumarłym rycerzem. Na końcu tego korytarza jest zabite deskami przejście. Rozbij je, by dojść do pomieszczenia z celą z Lautrekiem. Uwolnij go a da ci Słoneczny Medal jako nagrodę, gdy wrócisz do Kaplicy Firelink i porozmawiasz z nim.
Do otwarcia celi służy tajemniczy klucz i można go znaleźć w Nieumarłej Parafii w zwłokach. Można również użyć Głównego klucza.
Jeśli go nie uwolnisz, sam się wydostanie z niej po tym jak pokonasz Gargulce Dzwonu. Nie zaoferuje ci Słonecznego Medalu, ani nie będzie można go przyzwać do walki z bossem.
Jeśli już wyczyścisz Parafię Nieumarłych, wróć do Kaplicy Firelink a znajdziesz Lautreka siedzącego na ziemi naprzeciw celi Anastacii.
Lautrek zostanie w Kaplicy Firelink do momentu, gdy zadzwonisz w oba dzwony i weźmiesz Duszę strażnika ognia z Blighttown lub zbierzesz wszystkie trzy Dusze strażnika ognia (z Parafii Nieumarłych, Ruin Nowego Londo, Blighttown), w zależności co wystąpi wcześniej. Zrobi to również wtedy, gdy go nie uwolnisz z celi. Gdy spełnisz jeden z powyższych warunków, zabije Anastacię i zniknie, jednak to nie koniec. Gdy wrócisz do Firelink, sprawdź celę Anastacii, by znaleźć jej martwe ciało i kilka przedmiotów. Wśród nich czarną sferę oka, dzięki której znajdziesz Lautreka i odzyskasz duszę Anastacii.
Jest możliwe, a nawet zalecane, by zabić go, zaraz po uwolnieniu. Nie otrzymasz jego zbroi, ale za to dostaniesz 5 Człowieczeństw, 1000 dusz i pierścień Przychylności i Ochrony, potężny pierścień, który jest użyteczny przez całą grę. Nie jest trudnym przeciwnikiem, porusza się wolno, a gdy się przetacza jest odsłonięty i łatwo zadać mu cios w plecy. Dodatkowo nie ma żadnej tarczy. Uważaj na jego mocny atak, który ignoruje twoją tarczę. Bardzo łatwo zabić go poprzez skopnięcie go w przepaść z miejsca, w którym siedzi. Po pierwszym kopnięciu, będzie wytrącony z równowagi i znajdzie się na krawędzi, ale nie stanie się natychmiast agresywny. Drugie kopnięcie zepchnie go w przepaść. Zrestartuj grę, a będzie czekało na ciebie 5 Człowieczeństw i pierścień.
Z drugiej strony zabicie go szybko zakończy jego wątek i nie będziesz mógł zdobyć ani jego zbroi ani szat Anastacii.

Zaatakowanie Lautreka za pomocą czarnej sfery oka:

 • Możemy spróbować zaagrować duże mobki łukiem przy Lautrecu, by zabiły go za nas. https://www.youtube.com/watch?v=8WQxuQlugmI
 • Uwaga: zaatakowanie Lautreka jest traktowane tak samo jak atakowanie innego gracza co oznacza, że nie możesz się leczyć za pomocą butelek Estusa, więc odpowiednio się przygotuj.
 • Po zdobyciu tej sfery z ciała Anastacii, przenieś się do Anor Londo. Dojdź do hallu przed walką z bossem, sfera zacznie wibrować, co jest wskazówką jak odnaleźć Lautreka. Gdy już oczyścisz to miejsce z przeciwników, użyj jej, by zaatakować świat Lautreka. Gdy to zrobisz, zastaniesz Lautreka i dwóch jego kompanów, agresywnie nastawionych. Jeśli posiadasz zatrute strzały możesz ich wszystkich zabić z miejsca, w którym się pojawiłeś. Warunkiem koniecznym jest zabicie tylko Lautreka, ale za pozostałych dostaniesz dodatkowe dusze. Uważaj na shotele Lautreka, które ignorują twoją tarczę i trzeba ich unikać. Za jego pokonanie otrzymasz 5 Człowieczeństw, pierścień Przychylności i Ochrony, duszę Anastacii jak i Pamiątkę Odwetu, przedmiot, który zwykle otrzymują członkowie Miecza Mrocznego Księżyca.
 • Po zabiciu Lautreka możesz albo odwiedzić Kaplicę Firelink i zwrócić duszę Anastacii, by ją ożywić, a także by aktywować ognisko w Firelink, albo wykorzystać jej duszę do ulepszenie swoich butelek Estusa u innego strażnika ognia. Drugie wyjście spowoduje wygaśnięcie ogniska w Firelink na stałe.
 • Po pokonaniu go znajdziesz jego zwłoki na zewnątrz Komnaty Księżniczki w Anor Londo, z których możesz zebrać całą jego zbroję.
 • Jego towarzysze są dwoma z trzech, którzy zapieczętowali Nowe Londo.

Spotkania

 • Pierwszy raz spotykasz go w celi niedaleko Gargulców Dzwonu. Jego celę otworzysz tajemniczym kluczem albo kluczem głównym.
 • Po uratowaniu go lub pokonaniu Gargulców Dzwonu, pojawi się w Kaplicy Firelink.
 • Po tym jak zabije Anastacię, możesz najechać jego świat w Anor Londo, wykorzystując czarną sferę oka. Do starcia dochodzi w wielkim hallu prowadzącym do Ornsteina i Smougha.

Przyzwanie

 • Po uratowaniu go w Parafii Nieumarłych możesz przyzwać go do walki z Gargulcami Dzwonu. Jego znak znajduje się po wejściu po pierwszej z dwóch drabin prowadzących do bossa. Jednak aby się tam pojawił musisz wrócić do Firelink, zaakceptować jego nagrodę i wrócić z powrotem w to miejsce.
 • Możesz również wezwać Rycerza Lautreka w Głębinach w walce z Ziewającym Smokiem. Jego znak znajduje się po przeciwnej stronie kolumny przy której widnieje znak Solaire. Jest tuż nad wejściem do bossa.

Interpretacja wątku Lautreka przez VaatiVidya



Łupy


Łupy po pokonaniu Lautreka w jego świecie


Uwagi

 • Jeśli zebrałeś duszę strażnika ognia z Blighttown, Lautrek nie pojawi się w celi, Anastacia będzie martwa i nie będziesz mógł korzystać z ogniska w Kaplicy Firelink.
  • Lautrek pozostanie w celi dopóki go nie uwolnisz lub nie pokonasz gargulców. Ale jeśli wcześniej pokonasz Quelaag a potem Gargulców lub zbierzesz 3 dusze strażników ognia bez uwalniania go, on zabije strażniczkę ognia i uda się od razu do Anor Londo, nie będziesz mógł również otworzyć jego pustej celi.



Load more