Lautrec_pic.PNG Pierwszy raz znajdujesz go w Parafii Nieumarłych, zamkniętego w celi. By znaleźć go, wejdź po schodach na lewo od windy z Kaplicy Firelink. Najpierw spotkasz Nieumarłego rycerza potem pokój pełen zombie i Tunelarza. W lewym rogu pokoju jest kolejne przejście z kolejnym Nieumarłym rycerzem. Na końcu tego korytarza jest zabite deskami przejście. Rozbij je, by dojść do pomieszczenia z celą z Lautrekiem. Uwolnij go a da ci Słoneczny Medal jako nagrodę, gdy wrócisz do Kaplicy Firelink i porozmawiasz z nim.
Do otwarcia celi służy tajemniczy klucz i można go znaleźć w Nieumarłej Parafii w zwłokach. Można również użyć Głównego klucza.
Jeśli go nie uwolnisz, sam się wydostanie z niej po tym jak pokonasz Gargulce Dzwonu. Nie zaoferuje ci Słonecznego Medalu, ani nie będzie można go przyzwać do walki z bossem.
Jeśli już wyczyścisz Parafię Nieumarłych, wróć do Kaplicy Firelink a znajdziesz Lautreka siedzącego na ziemi naprzeciw celi Anastacii.
Lautrek zostanie w Kaplicy Firelink do momentu, gdy zadzwonisz w oba dzwony i weźmiesz Duszę strażnika ognia z Blighttown lub zbierzesz wszystkie trzy Dusze strażnika ognia (z Parafii Nieumarłych, Ruin Nowego Londo, Blighttown), w zależności co wystąpi wcześniej. Zrobi to również wtedy, gdy go nie uwolnisz z celi. Gdy spełnisz jeden z powyższych warunków, zabije Anastacię i zniknie, jednak to nie koniec. Gdy wrócisz do Firelink, sprawdź celę Anastacii, by znaleźć jej martwe ciało i kilka przedmiotów. Wśród nich czarną sferę oka, dzięki której znajdziesz Lautreka i odzyskasz duszę Anastacii.
Jest możliwe, a nawet zalecane, by zabić go, zaraz po uwolnieniu. Nie otrzymasz jego zbroi, ale za to dostaniesz 5 Człowieczeństw, 1000 dusz i pierścień Przychylności i Ochrony, potężny pierścień, który jest użyteczny przez całą grę. Nie jest trudnym przeciwnikiem, porusza się wolno, a gdy się przetacza jest odsłonięty i łatwo zadać mu cios w plecy. Dodatkowo nie ma żadnej tarczy. Uważaj na jego mocny atak, który ignoruje twoją tarczę. Bardzo łatwo zabić go poprzez skopnięcie go w przepaść z miejsca, w którym siedzi. Po pierwszym kopnięciu, będzie wytrącony z równowagi i znajdzie się na krawędzi, ale nie stanie się natychmiast agresywny. Drugie kopnięcie zepchnie go w przepaść. Zrestartuj grę, a będzie czekało na ciebie 5 Człowieczeństw i pierścień.
Z drugiej strony zabicie go szybko zakończy jego wątek i nie będziesz mógł zdobyć ani jego zbroi ani szat Anastacii.

Zaatakowanie Lautreka za pomocą czarnej sfery oka:

 • Możemy spróbować zaagrować duże mobki łukiem przy Lautrecu, by zabiły go za nas. https://www.youtube.com/watch?v=8WQxuQlugmI
 • Uwaga: zaatakowanie Lautreka jest traktowane tak samo jak atakowanie innego gracza co oznacza, że nie możesz się leczyć za pomocą butelek Estusa, więc odpowiednio się przygotuj.
 • Po zdobyciu tej sfery z ciała Anastacii, przenieś się do Anor Londo. Dojdź do hallu przed walką z bossem, sfera zacznie wibrować, co jest wskazówką jak odnaleźć Lautreka. Gdy już oczyścisz to miejsce z przeciwników, użyj jej, by zaatakować świat Lautreka. Gdy to zrobisz, zastaniesz Lautreka i dwóch jego kompanów, agresywnie nastawionych. Jeśli posiadasz zatrute strzały możesz ich wszystkich zabić z miejsca, w którym się pojawiłeś. Warunkiem koniecznym jest zabicie tylko Lautreka, ale za pozostałych dostaniesz dodatkowe dusze. Uważaj na shotele Lautreka, które ignorują twoją tarczę i trzeba ich unikać. Za jego pokonanie otrzymasz 5 Człowieczeństw, pierścień Przychylności i Ochrony, duszę Anastacii jak i Pamiątkę Odwetu, przedmiot, który zwykle otrzymują członkowie Miecza Mrocznego Księżyca.
 • Po zabiciu Lautreka możesz albo odwiedzić Kaplicę Firelink i zwrócić duszę Anastacii, by ją ożywić, a także by aktywować ognisko w Firelink, albo wykorzystać jej duszę do ulepszenie swoich butelek Estusa u innego strażnika ognia. Drugie wyjście spowoduje wygaśnięcie ogniska w Firelink na stałe.
 • Po pokonaniu go znajdziesz jego zwłoki na zewnątrz Komnaty Księżniczki w Anor Londo, z których możesz zebrać całą jego zbroję.
 • Jego towarzysze są dwoma z trzech, którzy zapieczętowali Nowe Londo.

Spotkania

 • Pierwszy raz spotykasz go w celi niedaleko Gargulców Dzwonu. Jego celę otworzysz tajemniczym kluczem albo kluczem głównym.
 • Po uratowaniu go lub pokonaniu Gargulców Dzwonu, pojawi się w Kaplicy Firelink.
 • Po tym jak zabije Anastacię, możesz najechać jego świat w Anor Londo, wykorzystując czarną sferę oka. Do starcia dochodzi w wielkim hallu prowadzącym do Ornsteina i Smougha.

Przyzwanie

 • Po uratowaniu go w Parafii Nieumarłych możesz przyzwać go do walki z Gargulcami Dzwonu. Jego znak znajduje się po wejściu po pierwszej z dwóch drabin prowadzących do bossa. Jednak aby się tam pojawił musisz wrócić do Firelink, zaakceptować jego nagrodę i wrócić z powrotem w to miejsce.
 • Możesz również wezwać Rycerza Lautreka w Głębinach w walce z Ziewającym Smokiem. Jego znak znajduje się po przeciwnej stronie kolumny przy której widnieje znak Solaire. Jest tuż nad wejściem do bossa.

Interpretacja wątku Lautreka przez VaatiVidyaŁupy


Łupy po pokonaniu Lautreka w jego świecie


Uwagi

 • Jeśli zebrałeś duszę strażnika ognia z Blighttown, Lautrek nie pojawi się w celi, Anastacia będzie martwa i nie będziesz mógł korzystać z ogniska w Kaplicy Firelink.
  • Lautrek pozostanie w celi dopóki go nie uwolnisz lub nie pokonasz gargulców. Ale jeśli wcześniej pokonasz Quelaag a potem Gargulców lub zbierzesz 3 dusze strażników ognia bez uwalniania go, on zabije strażniczkę ognia i uda się od razu do Anor Londo, nie będziesz mógł również otworzyć jego pustej celi.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈