external image 16S2169a4.png

Jest to przymierze Córy Chaosu znane także jako frakcja Starożytnej Białej Pajęczej Wiedźmy, która znajduje się za iluzoryczną ścianą na pierwszym piętrze pomieszczenia za bossem z Blighttown ( Quelaag). By wejść tam i uzyskać dostęp do ogniska i Pajęczej Wiedźmy, musisz powiedzieć stworzeniu (Nosiciel Jaj), które blokuje to wejście, że jesteś zainteresowany członkostwem (co nie oznacza wyrażenia zgody na przyłączenie do przymierza).

Uwaga: Jeśli odpowiesz przecząco na pytania stworzenia blokującego wejścia (co może ci nieco utrudnić życie), może się zdarzyć (nie musi), że zaatakuje cię. Po zabiciu go wciąż będziesz mógł dołączyć do Sług Chaosu i otrzymać piromancję.

Jak nabyć jajogłowie:
Wyposaż się w jakąś kiepską broń dla początkujących. Podejdź do jakiegoś Nosiciela Jaj (np. na początku Demonicznych Ruin) i lekko go nią uderz (lub podejdź dalej do tych agresywnych, których nie musisz atakować), tak by go nie zabić. Możesz także skoczyć na niego lub kopnąć go kilka razy. Po tym pozostaje ci czekać aż ów stwór chwyci ciebie i zainfekuje twoje ciało. Może się to nie udać za pierwszym razem, ale gdy zadziała zostaw swoją postać w spokoju. Gdy tak będzie bezczynnie stała, zacznie się drapać od czasu do czasu po głowie. Potem pozostaje czekać, ok.10 min., by jajko się pojawiło, i jeśli tak się stanie otrzymasz od Eingyi'ego (NPC za Quelaag z podobną dolegliwością)i Tępiciela jaj (za darmo) i dostęp do dwóch czarów Piromancji – Trującej Mgły i Toksycznej Mgły.

Ostrzeżenie: Gdy jesteś zainfekowany jajogłowiem, nie możesz nosić hełmu i zdobywasz tylko połowę dusz z zabitych przeciwników, ponieważ drugą połowę pochłania pasożyt w twoim organizmie, który wraz z coraz większą liczbą pochłoniętych dusz rozrasta się.
Po zdobyciu 100 000 dusz pasożyt ewoluuje, co wiąże się z dwiema zmianami:
 • twoja "głowa" rozrasta się
 • kopnięcie zostaje zastąpione unikalnym ugryzieniem przez czerw na twojej głowie. Zadaje niewielkie obrażenia i wytrąca przeciwnika z równowagi tak jak w przypadku kopnięcia. Zasięg podobny jak kopnięcie, ale atak jest wolniejszy. Zastępuje on kopnięcia w przypadku posiadana wszystkich broni za wyjątkiem rapierów i zakrzywionych mieczy.

Dołączenie do przymierza
Musisz mieć dostęp do Królestwa Queelag (niższy poziom Blighttown).
 1. Wejdź do Królestwa Queelag i odszukaj Białego Pająka, który znajduje się za iluzoryczną ścianą poniżej dźwigni, dzięki której zabijesz w drugi dzwon.
 2. Porozmawiaj z nią i dołącz do przymierza.
 3. Otrzymasz piromancję Wielka Kula Ognia Chaosu, i możesz kupować piromancję od Eingyi'ego.

Skutki przyłączenia się do przymierza
 • Po dołączeniu do frakcji, otrzymasz 3 potężne zaklęcia piromancji, a kolejny po awansie do rangi +2.
 • Odblokowanie skrótu do Zagubionego Izalith, dzięki któremu możemy uratować Rycerza Solaire (wtedy pomoże nam walcząc z Gwynem).

Nie musisz być członkiem tego przymierza, by wykonać poniższe czynności.
 • Jeśli porozmawiasz z Eingyi'm, gdy jesteś zainfekowany pasożytem, będziesz mógł kupić od niego piromancje: Trująca Mgła i Toksyczna Mgła, a także podaruje ci Tępiciela jaj, by usunąć jajo ze swojej głowy. Zaklęcia pozostaną dostępne do zakupu później, niezależnie od tego czy masz pasożyta czy nie.
 • Eingyi sprzedaje także Spis Sług, który pozwala ci zobaczyć wszystkich graczy, należących do frakcji oraz ich kontrybucję na rzecz przymierza (czyli to ile Człowieczeństwa ofiarowali). Nie wiadomo czy służy on do czegoś więcej.
 • Możliwy błąd (wymaga potwierdzenia): przychodząc tu po zabiciu Ornsteina i Smougha może skutkować tym, że dwa wspomniane czary nie będą dostępne do kupienia, nie można ulepszyć płomienia piromancji, wstąpić lub wyjść z frakcji.
 • Wydaje się, że powyższy błąd można naprawić pokonując innego bossa.
 • Podobna sytuacja: nie odwiedzając Quelaan, aż do momentu pokonania Ornsteina i Smougha, skutkuje tym, że nie można kupić czarów od Eingyia. Natomiast odwiedzając Quelaan, ale nie wchodząc do frakcji i nie kupując ani nie ulepszając nic od Eingyia i ponownie powracając tutaj po pokonaniu Ornsteina i Smougha, powoduje, że wszystko działa normalnie.

Rangi
Ranga
Liczba ofiarowanych
Człowieczeństw
Nagrody
0
0
Otrzymujesz piromancję Wielka Kula Ognia Chaosu.
+1
10
Brak
+2
30
Otrzymujesz piromancję Burza Chaosu i otwiera się skrót do Izalith (w Demonicznych Ruinach na prawo przed wejściem na Demona Firesage).
+3
80
Brak

Uwaga: Możesz opuścić frakcję po otworzeniu się skrótu i nadal pozostanie on dostępny. Jednak opuszczając frakcję przed osiągnięciem rangi +2 oznacza, że skrót nie otworzy się póki jej nie zdobędziesz w tej frakcji.
Ofiarowanie 30 Człowieczeństw w następnym przejściu gry nie da ci kolejnej piromancji Burza Chaosu

Warunki zdrady przymierza
Zaatakowanie Quelaan lub Eingyi'ego. Powoduje to dezaktywację ogniska. Zyskujesz Duszę Strażnika Ognia. Wciąż możesz się teleportować do tego ogniska.

Dla zainteresowanych tym jak wygląda jajogłowie:


Uwaga: Jeśli złamiesz przymierze nie będziesz mógł dalej kupować antidotum na jajogłowie. Będziesz musiał polegać na Jaszczurkach Drzewnych z Ogrodu Darkroot lub poszukać go w Malowanym Świecie Ariamis.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈