• Catarina_pic.PNG Postać ujawniona w zapowiedzi gry. Rycerz, który przysiągł posłuszeństwo nieokreślonemu zakonowi wojowników. Ta postać od czasu do czasu towarzyszy graczowi w różnych miejscach świata gry. Możliwa jest śmierć tego starszego rycerza w czasie gdy ci pomaga, więc bądź ostrożny.
 • Pierwszy raz Siegmeyera spotyka się siedzącego przed Fortecą Sena, póki jeszcze jest zamknięta.
 • Zestaw jego zbroi można kupić od Zawiedzionego Handlarza w Fortecy Sena w sumie za 34000 dusz (po 10000 za hełm i zbroję oraz po 7000 za rękawice i nogawice).
 • Jest ojcem Sieglinde z Catariny.

Spotkania

Lokacje
Wydarzenia
1.
Forteca Sena
Tuż przed wejściem do Fortecy
Przed zabiciem w oba dzwony.
2.
Forteca Sena
Na krawędzi zbocza, pod pierwszym wzgórzem, na którym po raz pierwszy spotykasz toczące się głazy.
Przed zmianą kierunku toczenia się głazów.
3.
Anor Londo
W dalszej części zamku, powyżej ogniska z Solaire'em przed wejściem do pokoju (od strony wieży ze srebrnymi rycerzem z mieczem) z 3 srebrnymi rycerzami wewnątrz.
Za zabicie srebrnych rycerzy otrzymasz w nagrodę Pierścień Istoty (który jest również darem początkowym)
4.
Kaplica Firelink
Stoi w pobliżu ogniska.
Otrzymasz cud Emisja mocy w nagrodę.
5.
Blighttown
Po drugiej stronie miejsca, gdzie znajduje się wejście do Quelaag, w pobliżu wejścia do Wielkiej Pustki.
Prosi o 3 kępki fioletowego mchu. Za dostarczenie ich dziękuje ci i ofiaruje tarczę z kolcem.
6.
Zagubione Izalith
W pokoju z zapadniętą podłogą, w której znajdują się Pożeracze Chaosu, tuż przed trującym bagnem.
Pomoże ci zabić przeciwników w dole. Nagroda jest różna w zależności od rezultatu.
7.
Popielne Jezioro
Pierwsze ognisko w Popielnym Jeziorze.
Szczegóły poniżej.

Historia Siegmeyera wg VaatiVidya
Poradnik dotyczący wątku Siegmeyera z Catariny


Ad. 1. Siegmeyer siedzi na zewnątrz Fortecy Sena, czekając na otwarcie bramy. Możesz z nim porozmawiać, ale nie musisz. Zabicie w oba dzwony spowoduje, że przeniesie się w inne miejsce.

Ad. 2. Tym razem spotykasz go siedzącego na krawędzi niedaleko miejsca, gdzie po raz pierwszy widzisz toczące się głazy. Ta rozmowa również nie jest konieczna, by rozwinąć dalej wątek. Jednak by przeniósł się do następnej lokacji musisz przekierować głazy, tak by spadały w przepaść.

Ad. 3. Siegmeyer jest w zamku w Anor Londo. Gdy dojdziesz na dach spotkasz Srebrnego Rycerza Łucznika (broni zejścia na parter/do ogniska)i drugiego z mieczem również broniącego zejścia w wieży. Gdy pokonasz tego drugiego, zejdź na dół i porozmawiaj z Siegmeyerem, który stoi przed pokojem z 3 Srebrnymi Rycerzami. Po pokonaniu ich porozmawiaj z nim ponownie a otrzymasz Pierścień Istoty. Ta rozmowa jest konieczna, by rozwinąć jego wątek.

Ad. 4. Po zdobyciu Naczynia Władcy, teleportuj się do Kaplicy Firelink. Siegmeyer powinien być przy ognisku. Porozmawiaj z nim, a on spyta się czy ty zabiłeś w oba dzwony, by otworzyć Fortecę Sena. Odpowiedz „tak” a otrzymasz od niego cud Emisja mocy. Jeśli odpowiesz „nie”, nie da ci go. Porozmawiaj z nim ponownie, gdy odpowiedziałeś „tak” a powie ci, że ma zamiar zejść niżej do Blighttown w poszukiwaniu przygód. Powrócenie do Firelink spowoduje jego zniknięcie.

Ad. 5. Wróć do Kaplicy Firelink a zauważysz, że Siegmeyer zniknął. Zejdź do bagna w Blighttown. Od ogniska idź w kierunku płn-zach. do obszaru z pijawkami, korzeniami, prowadzącego do Wielkiej Pustki. Przebiegnij przez tą część a zobaczysz go stojącego na małej wysepce. Będzie spał, więc porozmawiaj z nim dwa razy. Obudzi się i poprosi o 3 kępki fioletowego mchu. Daj mu je a otrzymasz Tarczę z kolcem.

Znalezienie jego córki. Wychodząc z Archiwów Książęcych, przed wejściem do Kryształowej Groty spotkasz kilku kryształowych golemów. Powinieneś wypatrzeć złotego golema pośrodku lasu. Jest o wiele silniejszy od swych niebieskich kolegów, więc uważaj. Zabij go a w ten sposób uwolnisz Sieglinde, córkę Siegmeyera. Porozmawiaj z nią a spyta się czy widziałeś się z jej ojcem. Odpowiedz „tak” a ona podziękuje ci i nic więcej… Teleportuj się do Kaplicy Firelink. Zobaczysz tu Sieglinde. Porozmawiaj z nią ponownie i ponownie powiedz, że widziałeś jej ojca.

Ad. 6. Tym razem spotykasz Siegmeyera w Zagubionym Izalith w pokoju z dołem pełnym Pożeraczy Chaosu. Nie rozmawiaj z nim jeszcze. To zadanie ma trzy zakończenia:
1) Gdy po walce z przeciwnikami Siegmeyer ma więcej niż 50% życia, odejdzie do Popielnego Jeziora w pobliże pierwszego ogniska, gdzie kończy się jego historia. Jego córka będzie stała obok niego i da ci sztabę tytanitu, kończąc tym samym ten wątek. By to osiągnąć zabij wszystkich przeciwników poza jednym i potem porozmawiaj z nim, zeskocz w dół i zabij ostatniego Pożeracza Chaosu i ponownie porozmawiaj z Siegmeyerem. Jeśli ma więcej niż 50% życia powie, że potrzebuje chwili odpoczynku. W akcie desperacji możesz zrestartować grę, jeśli nie stosujesz tej metody a widzisz, że Siegmeyer jest otoczony przez przeciwników. Siegmeyer pojawi się nieco dalej od bagna, dając ci chwilę na wykończenie ich. Pożeracze Chaosu będą próbować swego specjalnego chwytającego ataku na nim, jeśli jakiemuś się uda, szybko zrestartuj grę, nim Siegmeyer otrzyma obrażenia, a potem wykończ je. Uwaga: ten etap możesz wykonać przed znalezieniem jego córki. Potem upewnij się by odpowiedzieć twierdząco na oba jej pytania.
2) Jeśli Siegmeyer kończy walkę z mniej niż 50% punktów życia, będzie zbyt ranny, by dalej przeżyć, da ci sygnet z nakrapianą kamienną płytką i przepadnie. Wątek się kończy.
3) Zabijasz wszystkich przeciwników przez rozmową z Siegmeyerem. Otrzymujesz wtedy ten sam pierścień co w przypadku 2. opcji. Siegmeyer dziękuje ci za ponowne ocalenie go i twierdzi, że jest zbyt słaby. Wątek się kończy, ale on jest żywy.

Uwagi

 • Miej na uwadze, że trujące bagno w labiryncie na dole zadaje obrażenia Siegmeyerowi, więc możesz użyć kości wiodącej do domu lub zrestartować grę po pokonaniu przeciwników, by uniknąć dodatkowych obrażeń. (jest to błąd, który już nie występuje od patcha 1.06)
 • Pożeracze Chaosu, którzy są w tym dole nie odradzają się, więc nie zabijaj ich przed przeniesieniem się tu Siegmeyera, w innym razie jedynym możliwym zakończeniem będzie 3.
 • Siegmeyer może zostać zraniony przez ciebie podczas walki w dole, więc staraj się nie używać ataków obszarowych.
 • Musisz porozmawiać z Sieglinde w Kaplicy Firelink po pomocy Siegmeyerowi w Zagubionym Izalith, by oboje pojawili się w Popielnym Jeziorze.


Łupy


Dialogi:
W Fortecy Sena:
 • Mmm...mmm... Mm! Oh-hoh! Wybacz. Zamyśliłem się. Jestem Siegmeyer z Catariny. Szczerze mówiąc, doszedłem do ściany. A dokładniej rzecz ujmując, do kuli. Chyba jestem zbyt zaokrąglony, żeby im uciec. I tak tu siedzę, w tarapatach. Rozważam różne opcje, że tak powiem! Ha, ha, ha, ha!
 • Może spróbuję turlania... Ech, nie ma szans. Zakręciłoby mi się w głowie. Mmm...
W Anor Londo:
 • Mmm... Hrmmmmm... Czy można coś zrobić? Ach, to znowu ty! Niech zgadnę. Odrzucili cię Srebrni Rycerze? Och, nie wstydź się. Taki jest los żołnierzy straży przedniej, takich jak ty i ja. Coś wymyślę. Razem sobie z tym poradzimy!
 • To nie lada kłopot... Potrzebujemy jeszcze trzech, a może nawet pięciu ciał... Hmm... rzeczywiście, nie lada kłopot...
 • [po pokonaniu srebrnych rycerzy] Mmm...mmm... Mm! Oh-hoh! Co cię trapi? Zaczekaj!... Udało ci się pokonać te potwory?! Fantastycznie... Jestem uratowany. Rycerz z Catariny dziękuje ci! Weź to na dowód mojej wdzięczności. [otrzymujesz pierścień Istoty] Ale uważaj, rycerskość wiąże się z wielkim ryzykiem. Następnym razem pozwól mi wymyślić jakiś plan.
W Kaplicy Firelink:
 • No proszę! Miło cię widzieć. Tam na górze twoja pomoc była bezcenna. Dziękuję. Wiesz, tak się zastanawiam... Wrota starej fortecy... To twoja robota?
  • Tak: Tak! Wiedziałem! Nie sądzę, że to zbieg okoliczności. Ależ mam szczęście! Rycerz z Catariny dziękuje ci z całego serca. Przyjmij to na dowód mojej wdzięczności. [otrzymujesz cud: Emisja mocy]
 • Jesteś. Wkrótce udam się na dół. Na górze nie ma niczego wartego uwagi. Nie martw się! Przygody to moje życie. Jestem przygotowany na najgorsze. Ha, ha, ha, ha!
W Blighttown:
 • Sng...sng... Zzzzzz...
 • Mm! Oh-hoh! Wybacz. Strasznie się zamyśliłem. Widzisz, tak naprawdę mam pewien kłopot. Dotarłem tak daleko, ale zabrakło mi mchu odtrutki na drogę powrotną... Honor rycerza sprawia, że wstydzę się zapytać... Masz może trochę niepotrzebnego mchu?
  • Tak: Fantastycznie! Dziękuję za twą wspaniałomyślność. Rycerz z Catariny składa ci podziękowania. Nie zapomnę o tym. Proszę, przyjmij to na dowód mojej wdzięczności. [otrzymujesz tarczę z kolcem] Zdaje się, że nasze się splatają, nieprawdaż? Może to także wola lorda Gwyna! Ha, ha, ha, ha!
 • Trujące Bagno... Tam jest jak na lotnych piaskach... Mmm...
W Zagubionym Izalith:

 • Sng...sng... Zzzzzz...
 • Mm! Oh-hoh! Wybacz. Strasznie się zamyśliłem. To pewnie przez to ciepło. Powiedz, co cię trapi? Nie, nie mów. Te potwory utrudniają ci życie? Nie musisz się wstydzić. Jedziemy na tym samym wózku. Wiesz, sporo ci zawdzięczam. Może nadszedł czas...
 • ... Mam pomysł, naprawdę dobry. Przepędzę te potwory, a ty wymkniesz się, korzystając z zamieszania. Proszę, zawdzięczam ci o wiele więcej. Na honor rycerzy z Catariny, pozwól że ci pomogę. A teraz ruszam! Nie ociągaj się!
 • Hrgrraaaaggh! Hiyaaaaaah! Chodźcie tutaj, potwory! Gińcie, podłe demony! Jestem Siegmeyer z Catariny, zaraz poznacie mój gniew!
  • [po walce, Siegmeyer ma więcej niż 50% PŻ] Hng...hng... Jak to, nie udało ci się uciec? Znowu zostałem przez ciebie uratowany... Dzięki bogom... Jestem skonany... Chyba trochę odpocznę. Nie martw się, ziemia będzie mi poduszką. Wkrótce dojdę do siebie...Tired of anon posting? Register!
  • Anonymous

   Nwm co się stało, ale nie pojawił się w Anor Londo a usunąłem spadające głazy. Ciągle znajdował się przy przepaści, a jak do niego zeskoczyłem to jeden z węży go uderzył, przez co nie mogłem z nim porozmawiać.

  Load more
  ⇈ ⇈