Tak więc zostałeś przekonany, czy to przez grę czy przez innych graczy i chcesz stworzyć postać. Ale nie wiesz jak zacząć. I nawet gdybyś w tej chwili chciał uzyskać pomoc na forach, nie wiedziałbyś jak zapytać o radę. Oto klucz: istnieje praktycznie nieograniczona liczba różnych możliwych postaci jakie możesz stworzyć w Dark Souls i każda z nich nie będzie dobra dla wszystkich - wiesz jaki jest twój styl gry, prawda? No to zanim poprosisz kogoś jeszcze, by stworzył ci postać (a zaufaj mi, tworzenie jej to połowa zabawy!), przeczytaj ten przewodnik początkującego traktujący o tworzeniu własnej postaci.

Poniżej przedstawiono listę kroków, które trzeba podjąć, by stworzyć własną, spersonalizowaną, idealną postać. Jednak zanim wykonasz jakikolwiek z nich, powinieneś prawdopodobnie pograć trochę w grę. By stworzyć własną postać musisz wiedzieć co nieco o swoim stylu rozgrywki, a jeśli nie grałeś wystarczająco, nie będziesz po prostu wiedział tego co byś chciał. Najpierw dowiedz się jaki jest twój styl gry: żółw(włócznia + solidna tarcza), mag, tank, zwinny, agresywny, posługujący się bronią oburącz, chytry...Eksperymentuj z wszystkim, każdą bronią, zbroją, wszystkimi pierścieniami, zaklęciami itd. Schrzań kilka postaci, ucz się na swoich błędach. Gdy będziesz wiedział co ci się podoba, co nie, co robiłeś źle i chcesz to poprawić, to teraz jesteś gotowy na stworzenie własnej postaci.

Ostatnia rzecz zanim przejdziemy do tych kroków. Chciałbym zdefiniować czym jest postać, bardziej szczegółowo: to twój bohater rozplanowany wokół pewnego celu, z wcześniej ustalonymi statystykami i wyposażeniem, by zmaksymalizować twoją efektywność na ustalonym celu. Tak więc to nie jest postać, z którą zaczynasz, nie jest to ta, z którą eksperymentowałeś i nie jest to hybryda pół-zabójcy-tanka z rozwinięta zwinnością, inteligencją i wiarą. Postać jest zaplanowana, jest racjonalna i co najważniejsze jest twoja własna, ponieważ każdy gra inaczej.


Krok 1 - Cel


Zdecyduj jaki jest główne przeznaczenie twojej postaci. PvE, Co-op, czy PvP? To w dużym stopniu wpłynie na twoją postać. Np. jeśli zamierzasz tworzyć postać do kooperacji, możesz optymalizować ją pod cuda leczące, posługiwanie się tarczą i bycie tankiem, ale jeśli tworzysz postać do PvP możesz chcieć być agresywny, zwinny, zdecydowanie zrezygnować z leczenia i chowania się za tarczą z włócznią. Twój cel wpłynie na parametry (krok 3).

Krok 2 - Docelowy poziom


Ustal jaki chcesz mieć poziom. Jeśli chcesz zrobić postać pod "oficjalne" PvP, wtedy będziesz chciał osiągnąć poziom 120. Ale może to być poziom jakikolwiek zechcesz. Zanim przejdziesz dalej w tworzeniu swojej postaci, musisz wiedzieć na którym poziomie chcesz zakończyć tworzenie. Dobrym pomysłem jest określenie, na której lokacji chcesz się skupić. Czy chcesz kooperacji lub inwazji w początkowych lokacjach, w późniejszych lokacjach lub po trosze wszędzie. Teraz jest dobry moment na określenie swego poziomu postaci. Miej na uwadze, że im niższy twój poziom (w granicach rozsądku; nie ma tutaj aż tak wielu niskopoziomowych (poniżej 10) długodystansowców...) tym więcej możliwości interakcji w trybie online. Jeśli nie cierpisz czekać na przyzwanie lub inwazję, celuj w niski poziom i lokację odpowiednią dla twego poziomu (patrz: Przewodnik po trybie kooperacji).

Krok 3 - Parametry


Określ, dokładnie, czego chcesz używać. Jeśli traktujesz poważnie tworzenie postaci, musisz zdecydować, zawczasu, odnośnie używanej:

  • Broni
  • Zaklęć
  • Zbroi

Wykorzystaj wiki, by zobaczyć jakie są statystyki twojej pożądanej broni, ich wagi i waga ulubionego pancerza jak również wymagania odnośnie zaklęć. Te informacje przydadzą się w następnym kroku.

Krok 4 - Statystyki


Rozplanuj statystyki wokół parametrów, które wybrałeś:

Siła, Zwinność: Spójrz na wymagania broni, by dowiedzieć się ile siły, zwinności potrzebujesz (nie często zdarza się opierać swoją siłę i zwinność wokół tarczy; zamiast tego jeśli planujesz używać jakiejś, wybierz taką, która ma mniejsze/takie same wymagania co twoja broń. Pamiętaj też, że to twoja postać i może zrobić co zechcesz!). Jeśli planujesz nadać swej broni obrażenia od żywiołów i tą ścieżką ją ulepszać, wtedy nie rozwijaj siły i zwinności wyżej. Jeśli zamierzasz wykorzystać zalety związane ze skalowaniem obrażeń od statystyk na normalnej ścieżce ulepszania broni, możesz rozwinąć je wyżej, do zalecanego poziomu 40.

Dostrojenie, Inteligencja, Wiara: Jeśli zdecydowałeś się używać zaklęć, dowiedz się ilu slotów będziesz potrzebował a zobaczysz do jakiego poziomu musisz rozwinąć Dostrojenie. W przypadku Inteligencji i Wiary (generalnie wybiera się jedno z dwóch, jeśli już - ale to twoja postać!) możesz albo osiągnąć minimum, by rzucać najbardziej pożądane zaklęcie, które wybrałeś, albo rozwinąć wyżej w zależności od katalizatora, którego planujesz używać (po więcej szczegółów patrz: DostrMagKat i DostrMagTal).

Wytrzymałość: Tutaj masz również dwie możliwości, albo prosto do 40 pkt, co da ci maks. energię na jaką pozwala gra, albo możesz bazować na wadze swojego wyposażenia. By to zrobić dodaj całą wagę ekwipunku (broń + pancerz) i rozwiń Wytrzymałość na tyle, by osiągnąć pożądany udział obciążenia w całkowitym udźwigu (ogólnie: do 25% - szybkie przewroty, do 50% - średnie) - uważaj, gdyż może to wymagać ponad 40 pkt. Również miej na uwadze, że pierścień Havela, pierścień Przychylności i Ochrony, Maska Ojca, one wszystkie zwiększają twój udźwig, więc możesz obniżyć wymagania co do własnej Wytrzymałości, zakładając je.

Witalność: Tu wartość jest dowolna. Ustal poziom postaci i rozdziel punkty pomiędzy potrzebne ci statystyki, a to co zostanie wpakuj w Witalność.

Odporność: Nie ruszaj.


Przydatne narzędzie: skorzystaj z tej strony, by zaplanować każdy aspekt twojej postaci: http://mugenmonkey.com/darksouls/


I...to wszystko! Znasz całe swoje wyposażenie i statystyki i jesteś gotowy, by zacząć tworzyć twoją własną postać jak profesjonalista. Czas wziąć się do roboty! Teraz, gdy odwiedzisz jakieś forum, zamiast zadać pytanie typu: "Jaka jest najlepsza postać?", będziesz wiedział jak stworzyć własną najlepszą postać. Zamiast tego użyj forów jako źródeł inspiracji dla nowych postaci. Jak wspomniałem we wstępie, istnieje praktycznie nieograniczona liczba postaci - nie jesteś w stanie o wszystkich pomyśleć. Tak więc zacznij tworzyć i zacznij czerpać inspiracje...Lub zacznij doświadczać gry w większym stopniu, tak że będziesz mógł zacząć tworzyć własną postać.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈