Vamos_pic.PNG Lokacja
Kowal Vamos znajduje się w Katakumbach. Idąc od pierwszego ogniska tym samym poziomem dojdź do spiralnych schodów, które kończą się w pewnym momencie. Ostrożnie zeskocz w dół (NIE staczaj się) z krawędzi na samym dole schodów, stojąc bokiem do zewnętrznej ściany. Tuż poniżej jest półka skalna. Z niej powinieneś widzieć kolejną, jako że jest tam skarb. Zeskocz podobnie jak wcześniej. Potem już możesz spokojnie skoczyć w dół, a następnie w dziurę, co spowoduje uruchomienie się przerywnika filmowego. Vamos rozbija ścianę pokazując ci wyjście i sugerując byś z niego skorzystał, bo możesz go rozpraszać (ten filmik, pewnie uratowałby twojej postaci życie, gdybyś zdecydował/a się skoczyć z samej góry prosto w tą dziurę, co jest nieco ryzykowne). Vamos pozostanie tu, chyba że przypadkowo (lub nie) zginie. Jeśli nie chcesz jego śmierci staraj się nie przyprowadzić do niego żadnego z kołowych szkieletów, które mogą go całkiem szybko zabić.

  • Domyślnie potrafi modyfikować ognistą broń do +5. Oddanie mu Dużego Żaru Płomienia pozwoli na modyfikację tych broni do +10. Oddanie mu Żaru Płomienia Chaosu umożliwia modyfikację ognistej broni +5 do broni chaosu.
  • Poza cokolwiek brutalnym wprowadzeniem i podejrzanym wyglądem, Vamos nie skrzywdzi cię, póki nie zaatakujesz pierwszy.


Grupa
Nazwa
Wykorzystanie
Cena
Przedmioty
Kość wiodąca do domu
Pozwala wrócić do ostatniego ogniska, przy którym odpoczywałeś
500

Odłamek tytanitu
Ulepszenie zwykłej broni do +5 oraz zwykłego pancerza do +3
800
Klucze
Zestaw kowalski do broni
Pozwala na ulepszania broni przy ognisku
2000

Zestaw kowalski do zbroi
Pozwala na ulepszanie zbroi przy ognisku
2000
Amunicja
Zwykła strzała

10

Duża strzała

50

Drewniana strzała

3

Zwykły bełt

30

Ciężki bełt

100

Drewniany bełt

10
Ulepszenia
Ogniste ulepszenia
Zwykła broń +5 modyfikowana do ognistej broni
200

Duże ogniste ulepszenia
Wymaga Dużego Żaru Płomienia i pozwala na ulepszenie ognistej broni +5 do ognistej +10
200

Ulepszenie chaosu
Wymaga Żaru Płomienia Chaosu: modyfikacja ognistej broni +5 do broni chaosu
200

Ataki
  • Zamach kilofem
  • Uderzenie znad głowy
  • Mierzone uderzenie z wyskoku
  • Podwójny obrotowy atak

Walka
Vamos może być trudnym przeciwnikiem dla niskopoziomowych postaci, ale bardziej rozwinięte nie powinny mieć problemów. Jest dość wolny w większości ataków w zwarciu, a kilof jest jego jedyną bronią. Choć jest on dużą postacią można parować jego ataki i zadać mu cios w plecy. Jego warsztat jest nieco za ciasny na walkę, więc korzystne byłoby wcześniejsze oczyszczenie doliny z kołowych szkieletów, a potem walka z nim w tym miejscu. Czasem większość z jego ataków nie trafia, będąc w ich zasięgu, poza obrotowym atakiem.

Łupy:Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈