Punkty życia: 3139 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 20 000 (pierwsza rozgrywka); 60 000 (NG+)


Pół-kobieta, pół-pająk, zamieszkuje małe leże w głębinach Blighttown.
Jedna z cór Wiedźmy Chaosu, która nie została w pełni przemieniona w potwora przez płomienie chaosu. Strzeże Dzwonu Przebudzenia.
Quelaag_battle jpeg.jpg
Wiedźma Chaosu Quelaag

Ataki

Splunięcie lawą - jest to atak ogromnego pająka stanowiącego dolną część ciała bossa. Atak skierowany jest przed siebie lub prosto w ciebie. Lawa pozostanie na ziemi przez długi czas zadając spore obrażenia po wejściu w nią. Może w ten sposób szybko ograniczyć pole działania, jeśli pozwolisz Quelaag na zbyt częste używanie go. Nie może zostać zablokowany.

Potrójne ogniste cięcie - atak Quelaag, wydłuża swój miecz i wykonuje dwa cięcie, by ostatecznie zakończyć serię dźgnięciem. Można je zablokować, jednak przyjęcie na tarczę wszystkich uderzeń, drastycznie zredukuje ilość twojej energii. Najlepiej uniknąć go, stojąc bardzo blisko niej, z boku lub z tyłu. Ten atak ma małe pole rażenia, więc doświadczysz, że często będzie można przejść pod nim.

Ogniste dźgnięcie - Quelaag wykonuje dalekie pchnięcie swym ognistym mieczem. Może to być również ostatni atak w jej potrójnej kombinacji. Łatwo zablokować, łatwiej uniknąć.

Rzygnięcie lawą - pająk wypluwa ogromne ilości lawy. Pokrywa ona sporą powierzchnię, jako że po zetknięciu z ziemią lawa rozpływa się. Jeśli szybko nie zajdziesz za Quelaag zostaniesz szybko otoczony przez lawę lub zanurzysz się w niej.

Ognisty wybuch - eksplozja ognistej energii. Ten atak posiada animację pozwalającą przewidzieć atak. Quelaag podnosi się na tylnych nogach, kobieca część przytula się do pająka, następnie zaczyna ładować atak. Oddal się wtedy jak najszybciej. Można zablokować ten atak, ale pochłonie ogromną ilość energii.

Splunięcie lawą z wyskoku - gdy znajdujesz się w sporej odległości od Quelaag, ona skoczy i splunie lawą prosto na ciebie. Podobny do splunięcia lawą, ale posiada większy zasięg.

Tupnięcie odnóżem - ten atak ma na celu zniechęcenie ciebie od stania blisko jej tylnych nóg lub za nią. Quelaag podnosi lewe lub prawe odnóża i tupie nimi szybko i gwałtownie.

Strategie

Podstawą w walce z Quelaag jest stanie blisko głowy pająka, z jednej lub drugiej strony, czekając na rzygnięcie lawą, by mieć czas na zadanie kilku ciosów. Quelaag bardzo wyraźnie sygnalizuje swoje ruchy, więc po kilku podejściach, z trudnością cię zaskoczy. Użyj tarczy czarnego rycerza lub innej z wysoką odpornością na ogień i pancerz odporny na ogień/ataki fizyczne co pozwoli zatrzymać większość obrażeń od jej obszarowego ataku. Piromancja Nagły pot jest również bardzo pomocna przeciw jej uderzeniom mieczem jak i w przypadku wpadnięcia w lawę, choć możesz być zmuszony do ponownego rzucenia go w czasie walki. Jak w przypadku większości bossów, Quelaag natychmiast namierza gospodarza jako tego, który pierwszy wszedł przez mgłę, co oznacza że upiory mogą szarżować na nią lub szybko wykonać otwierający atak (nawet czymś tak nieznaczącym jak nożem do rzucania), co natychmiast skupia jej uwagę na tym kto ją zaatakował. Chybienie zazwyczaj skutkuje jej szybką szarżą lub atakiem z wyskoku na gospodarza, przygważdżając go przy wejściu i zostawiając niezdolnego do uniknięcia jej miażdżącego ataku obszarowego.

Wyposażając się w silną broń (min. 180 obrażeń), jej punkty życia będą maleć dość szybko. Jeśli są z tobą pomocnicy warto chwycić broń oburącz niż używać tarczy: większe obrażenia szybciej zakończą walkę. Łatwiej jest atakować jej nogi niż ciało, bo pozwala to na szybszą ucieczkę i uniknięcie utknięcia pomiędzy nogami a ciałem, gdy zacznie się obracać lub skakać. Możliwe jest uniknięcie wszystkich trzech cięć mieczem, jeśli wyczujesz odpowiedni moment. Po prostu staraj się wykonać przewroty w prawo przy dwóch pierwszych cięciach, w przeciwnym razie oba cię trafią. Przy ostatnim ataku podejdź prosto i na prawo, możesz go również wykorzystać, by wykonać mocny atak. Zazwyczaj po tej kombinacji odskakuje do tyłu, jeśli nie to jest spore prawdopodobieństwo, że wykona ognisty wybuch, wtedy cofnij się szybko i blokuj (pozwoli to absorbować część obrażeń, jeśli nie będzie wystarczająco daleko).

Innym względnie łatwym sposobem na pokonanie jej jest wykorzystanie łuku i jak tylko rozpocznie się walka, pobiegnięcie do schodów, z których schodzi Quelaag. Na lewo od nich jest mały korytarz prowadzący w górę, stań tam i strzelaj w nią aż zginie, upewnij się, że trafiasz w jej ludzką część. Prawdopodobne jest użycie przez nią ataku obszarowego lub splunięcie lawą, ale generalnie nie może cię sięgnąć, jeśli będziesz ją wciąż wytrącał z równowagi strzałami.

Inne sprawy godne odnotowania to, że prowokując ją do wypluwania lawy na obrzeżach areny daje więcej przestrzeni w środku postaciom walczącym wręcz, ułatwiając uniknięcie ataku obszarowego, blokowanie czy uniki. Również, jeśli miejsce, w którym walczysz staje się w dużym stopniu pokryte lawą, wyłącz namierzanie i przebiegnij w czysty obszar. Uważaj w tym czasie na jej atak lawą gdy zbliża się do ciebie.

  • Wrażliwa na błyskawice
  • Odporna na ogień (zwłaszcza Piromancję)
  • Strzały lub inne pociski (np. noże do rzucania), ale także każdy atak zdolny dosięgnąć jej kobiece ciało powoduje zachwianie nią

Pomoc

Dla tych mających kłopoty z Quelaag, jednym ze sposobów na ułatwienie walki jest bycie człowiekiem będąc w bagnie w Blighttown. Zostaniesz zaatakowany przez upiora NPC - Ludojada Mildred - jej względnie wolne ataki i brak zbroi czyni ją dość łatwym przeciwnikiem. Gdy ją pokonasz, jej znak przyzwania pojawi się tuż przez mgłą prowadzącą do Quelaag (jeśli wciąż będziesz człowiekiem). Jest dobrym mięsem armatnim i wydaje się być dziwnie odporna na obrażenia od lawy i ognisty wybuch, no i pomaga zadając Quelaag wcale nie takie małe obrażenia.
Upiory graczy, których znaki są w pobliżu ogniska na dole Blighttown, również mogą ułatwić walkę. Sztuczna inteligencja Quelaag może być niestabilna podczas walki z wieloma przeciwnikami i często zaniecha ścigania jednego, gdy drugi zaczyna ją atakować (pozwalając graczom ratować się wzajemnie jeśli jakiś zostanie uwięziony przez nią). Powolnie obracająca się i długie kończenie większości swych ataków pozwala zablokować ją w swym niezdecydowaniu poprzez zaatakowanie jej kilka razy przez jednego gracza, odwrót i atak następnego gracza od tyłu lub z boku, powodując w ten sposób, że będzie próbowała się obrócić i zaatakować ostatniego atakującego, co spowoduje, że stanie się podatna na ataki tego pierwszego itd. Jest to skuteczna metoda gdy jeden lub więcej graczy używa mierzonych czarów lub cudów jak np. Włócznia błyskawic, podczas gdy atakujący wyłącznie wręcz są narażeni na jej obszarowy atak. Skutecznie rozpraszając jej uwagę można pokonać ją nie otrzymując żadnych obrażeń co nie jest rzadkością. Jednym ubocznym efektem tej strategii jest, że Quelaag otoczy się lawą, tak więc postaci walczące wręcz powinni się wyposażyć w łuk lub noże do rzucania, by utrzymać ją w stanie zamieszania, czekając aż lawa zniknie.
  • Powyższa taktyka może zostać zastosowana (z nieco wyższym poziomem trudności) używając Mildred jako pewnego rodzaju tanka. Gdy Quelaag skupi się na Mildred, zaatakuj ją i ściągnij na siebie (za pomocą np. krótkiego łuku). Jeśli odpowiedni wyczujesz ataki wraz z Mildred, może wpędzić ją w taką samą pętlę jak wyżej, tak by sztuczna inteligencja działała na swoją szkodę.

Łupy

  • Dusza Quelaag
  • 20 000 dusz
  • 1 Bliźniacze człowieczeństwoTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈