Punkty życia: 3432 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 40 000 (pierwsza rozgrywka); 120 000(NG+)


Ogromny wilk, który zamieszkuje na cmentarzu za rzeką w Ogrodzie Darkroot. Można również tam dojść wspinając się po drabinie w pobliżu Hydry w Dorzeczu Darkroot.

Plotki
SIF jpeg.png
Wielki Szary Wilk Sif

Początkowo wierzono, że Sif może zostać oszczędzony i można pozwolić mu odejść utykając podczas ostatniego etapu walki. To nieprawda i jedynym sposobem na posunięcie fabuły do przodu jest zabicie Sifa. To jest obowiązkowy boss. Twoja walka z Sifem nie ma wpływu na przymierze Leśny Łowca.

Ataki

Cięcie w biegu - tak jak wszystkie ataki Sifa i ten może zostać zablokowany. Jednak w tym przypadku niesie to za sobą pewne ryzyko, gdyż Sif właściwie uderza dwukrotnie - raz mieczem, drugi - gdy ciała Sifa dotknie ciebie. Gdy blokujesz go upewnij się, że znajdujesz się w odpowiedniej odległości, tak że tylko miecz cię uderzy. Będąc zmuszonym do blokowania obydwu uderzeń, prawdopodobnie nie wystarczy ci energii i otrzymasz ogromne obrażenia.

Obrotowe cięcie - kolejny atak, którego blokowanie jest bardzo ryzykowne. Jako że Sif wykonuje dwa obroty możesz zostać trafiony dwa razy na co może nie wystarczyć ci energii, by uniknąć obrażeń. Staraj się uniknąć jednego i zablokować drugie lub uniknąć obydwu.

Walnięcie mieczem - jest to potężny atak, ale w ogóle nie posiada namierzania i ma niewielkie pole trafienia. Atak może zostać zablokowany, choć wymaga sporo energii,
nie następują po nim żadne kolejne cięcia, czas odpoczynku po nim jest znaczący, pozwalając ci na zaatakowanie Sifa.

Cięcie z odskokiem - niezwykle szybki atak, w trakcie którego Sif wykonuje cięcie mieczem w tył i jednocześnie odskakuje od ciebie. W wyniku czego blokowanie nie pozwoli ci na atak, ale pomoże przetrwać. Ten atak potwierdza, dlaczego zawsze powinieneś mieć podniesioną tarczę.

Pojedyncze cięcie - jest to szybki cios z jednej strony w drugą. Ten atak ma niezłe namierzanie i wysoko znajdujące się pole trafienia, co pozwala ci przetoczyć się pod mieczem dość łatwo. Zablokowanie nie wymaga dużo energii, więc całkiem bezpiecznie można go zablokować.

Podwójne cięcie - dwa cięcie z boku na bok, bardzo trudne do ominięcia ze względu na świetne namierzanie. Można wykonać przewrót pod uderzeniami lub zablokować bez obawy o utratę całej energii.

Kombinacja kończąca - seria uderzeń składająca się z podwójnego cięcia i walnięcia mieczem. Ostatnie uderzenie ma słabe namierzanie i niewielkie pole trafienia, więc wykorzystaj tą długą serię ciosów do zaatakowania Sifa.

Strategia

Sif może krwawić.
Poboczna uwaga, jeśli używasz broni zadającej duże obrażenia, np. Wielkiego miecza Gravelorda, walka zakończy się o wiele szybciej niż w przypadku Wielkiej kosy.

Trzymaj się blisko wilka. Zasięg jego ataków jest duży, ale gdy będziesz pod nim żaden cię nie trafi. Zadaj tyle ciosów ile się da zanim on odskoczy i wyczuj moment, by ponownie znaleźć się pomiędzy jego łapami.
Najłatwiej dostać się pod niego, czekając na cięcie w lewą stronę, by następnie wykonać przewrót tuż przed jego przednie łapy. Namierz go i cofnij się czekając na zamach mieczem, po pierwszym - podnieś tarczę i biegnij pod niego. Jest to również łatwiejszy sposób na uniknięcie jego obrotowego ataku, który zawsze wychodzi po zamachu w lewo. Będąc pod nim upewnij się, że stoisz po środku i cofaj się w kółko, by uniknąć przygwożdżenia.

Blokowanie obydwu pełnych obrotów Sifa najpewniej wytrąci cię z równowagi, więc wykonaj unik przy drugim obrocie.

Atakowanie łap wilka spowoduje, że zacznie kuleć, ograniczając jego mobilność (skakanie i bieganie).

Jeśli grasz postacią nastawioną na magię, zamiast stać pod Sifem,staraj się okrążać go z bliska i jak tylko atakuje, najpierw zrób unik do tyłu od jego boku/ogona potem wystrzel kilka czarów. Powtarzaj proces a wilk powinien paść dość szybko. A jeśli posiadasz piromancję Zapłon, stój pod nim i podpalaj go.

Jeśli nie masz tarczy z niesamowitą stabilnością, obrotowe cięcie najpewniej przełamie twoją obronę (no chyba, że masz niewiarygodną ilość energii). Innym sposobem jest zablokowanie pierwszego uderzenia i wykonanie przewrotu do przodu przy drugim,tak by od razu zaatakować Sifa. Orla tarcza znajdująca się niedaleko pierwszego ogniska w Blighttown jest doskonała do tej walki i do tego ataku w trakcie pierwszej rozgrywki.

Sif zacznie kuleć pod koniec walki. Zacznie wykonywać wolniejsze ataki a jego kończąca kombinacja spowoduje, że upadnie i przez chwilę będzie usiłował się podnieść. (Od tego zaczęły się plotki, że jak zaczniesz atakować jego miecz, gdy będzie utykał, spowoduje to jego ucieczkę i zostawienie tobie miecza. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ zaatakowanie miecza nie jest możliwe (ataki przenikają przez niego). Jeśli chcesz ten miecz , to jest to Wielki miecz Artoriasa i można go wykonać z duszy Sifa).

Strategia dla magów: Najłatwiejszym sposobem na pokonanie Sifa to podążanie za tymi 5 krokami:
1. Jeśli nie rzucasz czarów, trzymaj tarczę podniesioną!!!
2. Stój tak daleko jak to możliwe, by nie stracić namierzania. Pomimo rozmiarów jego miecza, jeśli będziesz się cofał, większość jego ataków chybi.
3. Wielka ciężka strzała duszy jest zdecydowanie nie na miejscu (no chyba, że masz doskonałe wyczucie czasu). Czas jej rzucania jest zbyt długi i spowoduje tylko zmarnowanie jej. Trzymaj się Włóczni duszy i Wielkiej strzały duszy.
4. Wyczuj moment na regenerację, beztroskie picie butelek Estusa to łatwy sposób na zostanie zabitym.
5. Jest to walka na wytrzymałość, nie szarżuj. Trzymaj tarczę podniesioną i używaj czarów, gdy spaceruje.

Strategia walki łukiem/kuszą: należy wejść do portalu i uaktywnić scenę, po której Sif pojawia się na polu walki. Następnie można zginąć lub teleportować się z pola walki i wrócić w to samo miejsce, jednak nie należy wchodzić na pole walki. Tuż przed prowadzącą do niej bramą po lewej, znajduje się rumowisko. Należy wskoczyć na nie i wspiąć się nieco wyżej. Bierzemy łuk, uaktywniamy celownik (w przypadku łuku) i strzelamy. Jest to strategia dla cierpliwych, gdyż Sif jest dość odporny na strzały, ale za to się nie rusza, więc przy sporej dozie cierpliwości można zabić go w ten sposób.

Strategia walki bez tarczy:


Uwagi

  • Scenka otwierająca walkę różni się nieco, jeśli uwolniłeś go w Przestworze Otchłani (to czy go przyzwiesz do walki z Manusem nie ma wpływu) przed walką z nim w Ogrodzie Darkroot. Sif groźnie podejdzie do ciebie, przewróci a potem rozpozna twój zapach. Jego wyraz się zmieni, zawyje do księżyca i niechętnie chwyci za miecz. Ta scenka jest wyraźnie dłuższa od normalnej.
    • Może zostać przyzwany do pomocy w walce z Manusem, nawet jeśli masz wezwane już 2 innych graczy i zabiłeś go już w Ogrodzie Darkroot. Wydarzenia z dodatku mają miejsce o wiele wcześniej.

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈