external image 11S3aa44f.png

Przymierze Solaire'a z Astory, wędrującego rycerza, który wielbi słońce, i w mniemaniu wielu, wcześniej był Bogiem Wojny, o którym mowa w opisie Słonecznych Medali zdobywanych za udaną pomoc w trybie kooperacji. Większość graczy zwraca się do członków swej frakcji jako Sunbro.

Dołączenie do przymierza
  1. Rozwiń współczynnik Wiary do poziomu 25. Dla każdego komu pomyślnie pomagasz pokonać bossa jako Biały Upiór, wymagania co do Wiary obniżają się o 5 pkt. Czyli pomagając pokonać 3 bossów z sukcesem, twój min. poziom Wiary potrzebny by dołączyć do tej frakcji będzie wynosił 10.
  2. Znajdź zniszczony ołtarz, na prawo od ogniska, które znajduje się pod Piekielną Wywerną za mostem prowadzącym do Parafii Nieumarłych.
  3. Jeśli spełniasz wymagania, otrzymasz możliwość pomodlenia się przy ołtarzu oraz dołączenia do frakcji. Zauważ, że w tym wypadku nie chodzi o Gest – modlitwa, a o interakcję, powinno pojawić się okienko podobne jak w przypadku interakcji np. z NPC-em. Jeśli okienko się nie pojawi, nie spełniasz wymagań.

Skutki przyłączenia się do przymierza
  • Gracze pojawiają się jako Złote Upiory, gdy są wezwani za pomocą Białego Steatytowego Rysika.
  • Po pokonaniu bossa jako Złoty Upiór, wszyscy członkowie (wezwani gracze oraz inne upiory) są nagradzani Słonecznym Medalem. Nawet Solaire wręczy ci ten medal w nagrodę.
  • Gracze w obrębie przymierza są dobierani o wiele lepiej podczas rozgrywki sieciowej.
  • Możesz otrzymać Włócznię Słonecznego Blasku modląc się przy ołtarzu i ofiarując duszę Gwyna (wymaga 50 pkt Wiary).
Przymierze to jest ukierunkowane na grę w kooperacji. Jako członek frakcji twoja postać będzie Złotym Upiorem, a nie Białym. Będziesz miał również wyraźny złoty znak wezwania. Zaletą jest możliwość łatwiejszego odnalezienia znaków wezwania graczy z tej frakcji. Dołączenie do frakcji Wojownika Słońca zazwyczaj powoduje wyraźny wzrost częstotliwości wezwań przez innych graczy.
Jedynym minusem należenia do tej frakcji jest to, że nie wpływa na ułatwienie występowania synergii cudów, w przeciwieństwie do Białej Drogi i przymierza Straż Księżniczki, gdzie ma to miejsce. Ten wniosek jest mniej istotny dla graczy w Playstation Network, gdzie synergia cudów to zjawisko o wiele mniej popularne z nieznanych powodów.

Rangi
Awansowanie wewnątrz frakcji odbywa się poprzez ofiarowanie odpowiedniej ilości Słonecznych Medali na Ołtarzu w Parafii Nieumarłych.
Ranga
Liczba ofiarowanych przedmiotów
Nagrody
0
0
Cud: Włócznia błyskawic
+1
10
Cud: Wielka włócznia błyskawic (wymaga 30 pkt Wiary); możliwość ofiarowania Duszy Gwyna i otrzymania Słonecznej Włóczni (wymaga 50 pkt wiary)
+2
30
brak
+3
80
brak

Kary za porzucenie przymierza
Opuszczenie przymierza pozbawia cię możliwości do korzystania z Cudu: Słoneczna Włócznia. Dwa słabsze cuda pozostają.
Uwagi:
  • Jeśli dotrzesz do ołtarza bez zabijania Piekielnej wywerny i rozpalisz ognisko, ona odleci. Powróci później, gdy będziesz chciał przejść przez most.
  • Możliwe jest obniżenie wymagań Wiary do zera, by przyłączyć się do frakcji. Niestety cuda wymagają rozwinięcia tej cechy, więc postaci, które nie skoncentrowały się na tym współczynniku, mogą nie być w stanie korzystać z Cudów otrzymywanych za awans w tej frakcji.
  • Nie musisz dołączać do frakcji, by nauczyć się gestu Chwal Słońce, jedyne co musisz to wejść w interakcję z ołtarzem w Parafii Nieumarłych (min. 25 pkt Wiary).
Dobrym miejscem na kooperację przy bossach w NG+ (dla postaci ok. poziomu 140) jest otwarty obszar w Ruinach Nowego Londo, zaraz po wyjściu z windy z Kaplicy Firelink. Także ognisko na balkonie w Archiwach książęcych jest świetnym miejscem na przyzwanie pomocników przeciwko Seath'owi (również dla postaci ok. poziomu 140).Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈