Miejsca gdzie można zdobyć tytanit


Odłamek tytanitu - Kowal Andrei, Śluz w Głębinach, Olbrzymi Kowal, Zawiedziony Handlarz w Fortecy Sena, opancerzeni zombie (z mieczem, włócznią), Nieumarli rycerze (z mieczem, rapierem)

Duży odłamek tytanitu - Śluz w Głębinach, pijawki w Blighttown, Olbrzymi kowal (po patchu 1.05), Zawiedziony Handlarz. W przymierzu Leśny Łowca, gdy zostaniesz wezwany i pokonasz intruza jest szansa na zdobycie, ale nie 100%; Rycerz z Berenike tuż przed Priscillą (zawsze).

Odłamek zielonego tytanitu - Śluz w Głębinach, pijawki w Blighttown (5 na raz), Olbrzymi kowal, Zawiedziony Handlarz

Grudka tytanitu - Mroczni rycerze w Ruinach Nowego Londo, Czarny rycerz (z mieczem) w Piecu Pierwszego Płomienia, 2 Królewscy Wartownicy przed wejściem na bossa w Anor Londo (po patchu 1.05 wypada z nich częściej)

Sztaba tytanitu - Niezwykle rzadko wypada z Mroczny Rycerzy w Ruinach Nowego Londo, po pokonaniu Zbłąkanego Demona w Azylu Nieumarłych, nagroda od Siegmeyera z Catariny (tylko gdy przetrwa w Zagubionym Izalith z >50% PŻ i uratujesz Sieglinde), wypada również z kryształowych jaszczurek w Wielkiej Pustce (nie zawsze). Skarb w skrzyni przy wodospadzie, gdzie walczysz z Kalameetem (PTDE)

Grudka czerwonego tytanitu - Pożeracze Chaosu w Zagubionym Izalith, Robaki Chaosu w skrócie między Demonicznymi Ruinami a Zagubionym Izalith, Czarny rycerz (z wielkim mieczem) w Piecu Pierwszego Płomienia.

Sztaba czerwonego tytanitu - Pożeracze Chaosu w Zagubionym Izalith; skarb w trującym labiryncie w Zagubionym Izalith, gdzie można dojść po korzeniu na prawo, następnie trzymając się lewej strony, obok zapadającej się podłogi będzie widoczny skarb. Podążaj korzeniem najbliższym lewej strony i zejdź po nim w dół, gdzie będzie widać grupę Pożeraczy Chaosu, musisz zeskoczyć na dół, więc lepiej wcześniej ich zabić i założyć zardzewiały żelazny pierścień. Jeśli walczysz z nimi wręcz to uważaj, by nie zapędzić się w róg i zostać zabitym przez ich atak chwytający. Po oczyszczeniu terenu udaj się jedynym wyjściem, skręć dwa razy w lewo (uważając na dziury bez dna) potem w prawo a znajdziesz skrzynię, w której jest ten skarb. Jedną sztabę można również zdobyć wymieniając się ze Snugglym za Ulepszony Płomień Piromancji +0

Grudka niebieskiego tytanitu - Kryształowe golemy w Dorzeczu Darkroot, Czarny rycerz (z halabardą) w Piecu Pierwszego Płomienia. Można znaleźć przy zwłokach w Kryształowej Jaskini i wypada także z Księżycowych Motyli w tej lokacji.

Sztaba niebieskiego tytanitu - Kryształowa Jaskinia, spadnij na drugą niewidzialną ścieżkę i cofnij się, tam zobaczysz 3 kryształowe jaszczurki, idź dalej aż dojdziesz do zwłok. Drugą można znaleźć w pierwszej sekcji Królewskiego Lasu, ukryta w skrzyni w wysokiej trawie, w pobliżu małego stawu. Strzeżona przez kamiennego strażnika i strachy na wróble.
Zdarza się, że wypada z Księżycowych Motyli w Kryształowej Jaskini, choć niesamowicie rzadko.

Demoniczny tytanit - zawsze wypada z Tytanicznym Demonów, jedynym odradzającym się jest ten w Zagubionym Izalith, w skrzyniach w Anor Londo: poniżej schodów prowadzących do pierwszego gargulca i w pokoju z 3 srebrnymi rycerzami

Grudka białego tytanitu - Szkielety w Grobowcu Olbrzymów; Czarny rycerz (z wielkim toporem) w Piecu Pierwszego Płomienia

Sztaba białego tytanitu - Słudzy Pinwheela w Grobowcu Olbrzymów, przy zwłokach tuż przez wejściem na Nito, druga niżej, w pobliżu Dziecięcych szkieletów. Kolejną można znaleźć tuż przed walką z Manusem w Przestworze Otchłani - przed ostatnim odcinkiem prowadzącym do bossa będzie ścieżka w prawo, na jej końcu jest ten skarb strzeżony przez dwa człowieczeństwa.

Migoczący tytanit - Małże w Popielnym Jeziorze, w Kryształowej Jaskini tuż przed Seathem i Kryształowe jaszczurki, po patchu 1.05 sprzedawany również przez Olbrzymiego Kowala za 8000 dusz/szt. Wypada również z Kamiennych strażników w Królewskim Lesie (AoTA).

Smocza łuska - Wywerny w Dolinie Smoków, wypada z Hydr (w Dorzeczu Darkroot i Popielnym Jeziorze), znajdowane przy zwłokach w różnych lokacjach, wypada również z nieumarłych smoków (w Dolinie Smoków i w Malowanym świecie Ariamis). Kolejną można zdobyć wymieniając się ze Snugglym za Tępiciela Jaj.

Szczegółowe informacje dotyczące farmienia tytanitu

Grudki tytanitu i sztaby tytanitu

Ruiny Nowego Londo (po spuszczeniu wody)


Broń
Każda, która jest w stanie zabić na strzała Mroczne upiory ciosem w plecy, jest dobra. Ci przeciwnicy są całkiem wrażliwi na błyskawice. Jeśli nie chcesz używać rzadkiej sztaby tytanitu, by w pełni ulepszyć broń do farmienia, to skrzydlata włócznia błyskawic +4 jest dobra na początek. Poza tym wybierz najlżejszą broń, byś mógł zyskać nieco równowagi zakładając cięższą zbroję.

Jako drugą broń weź [Ulepszony] Płomień Piromancji +5

Zbroja/tarcza
Większość postaci zamierza osiągnąć 40 pkt Wytrzymałości, co daje maks. energię i dobry początek do planowania swojego obciążenia. 40 pkt Wytrzymałości daje 80 pkt udźwigu.
Założenie Symboli Skąpstwa da premię do zdobywanych dusz i zwiększa Odkrywanie o 200 pkt (podobnie jak złoty pierścień Chciwego Węża). Dobry przedmiot do farmienia, nie zajmuje slotu na pierścień. Premia kumuluje się ze Srebrnym pierścieniem Chciwego Węża, dając ci jeszcze większą premię do zdobywanych dusz.
Ponadto staraj się zmaksymalizować swoją równowagę, jednocześnie pozostając przy obciążeniu poniżej 40 pkt lub 20, jeśli zamierzasz korzystać z pierścienia zdobionego drewnem. Symbol Skąpstwa + Rękawice bojowe Havela + Przepaska pustego żołnierza dają w sumie 50 pkt równowagi (wystarczająco, by przyjąć cios od mrocznego upiora i nie zostać wytrąconym z równowagi) a ich obciążenie wynosi tylko 23 pkt.

Pierścienie
Jeśli chcesz zmaksymalizować liczbę otrzymywanych dusz podczas farmienia tytanitu załóż pierścień zdobiony drewnem + srebrny pierścień Chciwego Węża, który kumuluje się z Symbolem Skąpstwa dają ci premię 44%. Jeśli nie dbasz o dusze, załóż pierścień Szerszenia, który pozwoli ci jednym ciosem w plecy pokonać upiory każdą bronią (szczególnie przydatny na NG+ i dalej).

Zaklęcia
Wielka kula ognia, Wielka kula ognia chaosu. Inną opcją dla wyjątkowo pewnych siebie graczy jest Wewnętrzna moc. Pozwoli ci zabić upiora jednym ciosem w plecy nawet słabszą bronią.

Przedmioty
20 butelek Estusa - potrzebujesz ich, ponieważ Symbol Skąpstwa stopniowo będzie pozbawiał cię PŻ. Tak więc wcześniej maks. rozpal ognisko w przejściu z Dorzecza Darkroot do Doliny Smoków (najbliższe).
99 chwilowych klątw - potrzebne, gdyż jest jedno pomieszczenie z 2 duchami + 2 mrocznymi upiorami + kolejny upiór w pobliżu mgły. Może próbować ignorować duchy, ale może być trudne walczenie z przynajmniej 3 mrocznymi upiorami, gdy duchy atakują cię. Ingward sprzedaje nieograniczoną liczbę tych przedmiotów po 1000 dusz/szt.
99 kości wiodących do domu - by szybko powrócić do ogniska, gdy skończysz jedno przejście. Kup je od Nieumarłej handlarki za 500 dusz/szt.

Strategia
Najkrótsza droga wiedzie od ogniska w Dorzeczu Darkroot przez Dolinę Smoków. Biegnij omijając wszystkie wywerny.

Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈