​Dary


Dary są przedmiotami, z którymi twoja postać zaczyna grę. Większość z nich będziesz w stanie znaleźć w czasie gry, tak więc jest to tymczasowa przewaga na dobry początek. Do wyboru jest 8 darów. Większość z nich można użyć ograniczoną ilość razy, ale niektóre są kluczowymi przedmiotami lub wyposażeniem.


2012.png
Boskie błogosławieństwo
Przedmiot, który w pełni odnawia Witalność i usuwa negatywne efekty z postaci.

Uwaga: Ten przedmiot można zdobyć w wielu lokacjach w całej grze. Jeden – jako nagroda za zabicie intruza dla przymierza Leśnych Łowców. Inny można znaleźć w Anor Londo wewnątrz ogromnego pomieszczenia z obrazem i w Fortecy Sena. A kolejne można kupić w ograniczonej liczbie od Patches'a i Reah z Thorolund.

czar_bomb_zapal.png Czarna bomba zapalająca
Bomba, która po rzuceniu tworzy potężny płomień. Powoduje większe obrażenia niż zwykła bomba zapalająca. Po wybraniu otrzymujesz 10 takich bomb.

Uwaga: Mogą ci pomóc pokonać Demona z Azylu – pierwszego bossa, i łatwo zdobyć Wielki Młot Demona na początku gry. Można je kupić od Zawiedzionego Handlarza w Fortecy Sena i znaleźć w trakcie gry.

bliz_czlowiecz.png Bliźniacze Człowieczeństwo
Opis z gry:„Znajdowany wśród zwłok duszek zwany człowieczeństwem.” Po wykorzystaniu go zyskujesz 2 Człowieczeństwa.

Uwaga: Można je zdobyć po pokonaniu Upiorów (sztuczna inteligencja), kupić od Patches'a (w ograniczonej liczbie), i znaleźć w wielu skrzyniach. [AoTA] Zabijając Człowieczeństwa i Olbrzymie Człowieczeństwa można zdobyć ten przedmiot.

lornet.png Lornetka
Wykorzystywana, by dostrzec odległe zagrożenia, krajobrazy i inne obiekty. Jest to kluczowy przedmiot, którego można użyć więcej niż raz.

Uwaga: Można znaleźć na krawędzi klifu na cmentarzu w pobliżu Kaplicy Firelink, zaraz po pokonaniu 3 zwykłych szkieletów i 1 gigantycznego.


naszyj.png Naszyjnik
Przedmiot wypełniony zatrzymanymi wspomnieniami. Wykorzystanie nieznane, ale rekomendowany przez reżysera gry Miyazaki'ego.
Później w wywiadzie dla IGN Miyazaki wyjaśnił [1] , że ten przedmiot naprawdę nic nie robi (jak w opisie z gry) i nie ma znaczenia dla przebiegu gry (taki żart ze strony twórców). Prawdziwe znaczenie ma Pęknięty Naszyjnik.

Uwaga: Można go znaleźć w trakcie gry na ołtarzu w Parafii Nieumarłych, po tym jak Reah zginie z ręki Petrusa z Thorolund. Można go wymienić u Snuggly'ego za Pamiątkę Odwetu. Jest jedną z nagród we frakcji Leśnych Łowców.

glow_klucz.png Główny klucz
Opis z gry: „Otwiera każdy zwykły zamek. Początkowy ekwipunek złodzieja.”

Uwaga: Złodziej zaczyna z tym przedmiotem niezależnie od wybranego Daru. Wybierając Główny klucz w przypadku złodzieja, oznacza że gracz rozpoczyna z dwoma takimi przedmiotami, co nie ma sensu, ponieważ jeden klucz można wykorzystywać wielokrotnie. Choć Główny klucz otwiera wiele różnych przejść w trakcie gry, np. przejście z Ruin Nowego Londo do Doliny Smoków, to nie jest niezbędny, bo do każdych drzwi można znaleźć klucz w grze. Po patchu 1.05 można go kupić u Domnhalla z Zeny za 5000 dusz, po pokonaniu Ziewającego Smoka.

piersc_istoty.png Pierścień Istoty
Opis z gry: „Specjalny pierścień szczepowy. Zwiększa maksymalne PŻ.”

Uwaga: Pierścień można otrzymać od Siegmeyera z Catariny, gdy pokonasz 3 srebrnych rycerzy w jego pobliżu w Anor Londo.


piersc_wiedzmy.png Pierścień Wiedźmy
Pierścień jest darem od wiedźmy. Pozwala porozmawiać z Quelaan – liderką Sług Chaosu. Bez niego, chcąc z nią porozmawiać pojawia się tylko „…?”.

Uwaga: Możesz go otrzymać od Snuggly'ego za Słonecznego Robaka, zdobytego z Robaków Chaosu w skrócie do Zagubionego Izalith, który odblokowuje się po przystąpieniu i awansowaniu we frakcji Sługi Chaosu.
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈