Punkty życia: 2880 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 40 000 (pierwsza rozgrywka); 120 000 (NG+)


zelazny_golem.png Ostatnią próbą na jaką zostajesz wystawiony w Fortecy Sena jest Żelazny Golem. Boss znajduje się na moście na szczycie fortecy i musi zostać pokonany, by móc dostać się do Anor Londo.
Wcześniej postaraj się zabić olbrzyma, który rzuca ognistymi pociskami, wchodząc schodami na górę z tego samego pomieszczenia, gdzie znajduje się wejście na bossa. Jeśli tego nie zrobisz będzie rzucał pociskami na centralny plac, czyniąc walkę nieco trudniejszą.

Ataki

Wielokrotne tupnięcie - Golem tupnie albo 3 razy lewą nogą albo 2 razy prawą nogą. Skup się za każdym razem na przeciwnej nodze.

Walnięcie pięścią w ziemię - Boss powoli podnosi rękę w górę, następnie wali nią w ziemię przed sobą z pełną siłą. Gdy zobaczysz jak unosi on swoją rękę przetocz się pod jego nogi.

Walnięcie toporem - Golem wali toporem w ziemię z pełną siłą. Nie zaleca się blokowania tego, gdyż jest bardzo potężny. Jeśli jesteś blisko golema przetocz się pod nogi, jeśli nie, oddal się, by uniknąć ataku.

Zamach toporem - Golem wykonuje poziomy zamach toporem. Może wykonać do trzech takich ataków z rzędu. Jeśli masz wystarczająco dobrą tarczę możesz blokować ten atak, ale nie polegaj na niej zbyt często. Gdy golem rozpoczyna atak zdążysz przetoczyć się pod jego nogi i wykonać atak na pięty. Od czasu do czasu boss może użyć specjalnego ataku toporem, który jest atakiem dystansowym. Gdy to zauważysz szybko odsuń się na bok.

Chwyt - Boss będzie starał cię chwycić swoją ręką. Atak ten jest wymierzony między nogi, więc jeśli zobaczysz, że ma zamiar go wykonać cofnij się szybko, w przeciwnym razie rzuci tobą o ziemię co spowoduje ogromne obrażenia a nawet śmierć. Po uniknięciu ataku szybko powróć do ataku, gdyż przez chwilę golem będzie odpoczywał.

Wymach - Gdy będziesz stał zbyt długo za Golemem zrobi wymach nogą do tyłu, próbując cię uderzyć. Gdy to zauważysz przetocz się między nogami tak by znaleźć się przed nim i unikając ataku. Po tym staraj się zaatakować go, gdyż będzie odpoczywał po ataku.

Wygarnięcie - Golem uderza swym toporem w ziemię tuż przed swymi stopami. Ten atak ma większe pole rażenia i trudniej jest przetoczyć się przez ten atak. Najlepiej jest oddalić się by uniknąć uderzenia.

Strategie

Gdy zaczynasz tą walkę, znajdujesz się na przeciwnym końcu obszaru co boss. Weź pod uwagę to skąd zaczyna Żelazny Golem. Znajduje się on na wąskim przejściu, z którego upadek po obu stronach kończy się śmiercią. Pobiegnij tam i bądź gotowy do ataku.
Będziesz potrzebował całej siły jaką możesz zebrać w tym momencie a blokowanie może być sporym wyzwaniem, jako że jego ciosy pochłaniają ogromne ilości energii. Zastanów się czy nie lepiej zdjąć tarczę i wziąć broń w obie ręce. Natychmiast przebiegnij między nogami Żelaznego Golema i zacznij atakować jego nogi od tyłu. Musisz jednak uważać na pewne ataki będąc tam, w szczególności na chwyt i zamach (chwyci cię przez nogi, więc nie myśl, że jesteś niepokonany stojąc tam). Będąc uderzonym przez jakikolwiek z tych ciosów skutkuje zrzuceniem z tego przejścia i śmiercią. Niemniej jednak powinieneś stać za jedną z nóg golema i atakować jak najczęściej tylko tą jedną. Gdy zadasz wystarczająco obrażeń w krótkim czasie, golem zacznie się chwiać. To sygnał dla ciebie, by dalej atakować i znów gdy zadasz wystarczająco obrażeń, Golem upadnie. Jeśli uda ci się to zrobić na wąskim przejściu, gdzie początkowo stoi golem, spadnie z niego i natychmiast zginie. Wysokopoziomowa postać może przyjąć jego uderzenia dobrą tarczą i walić z całej siły w niego. Inni z dobrym wyczuciem czasu i lżejszym pancerzem mogą manewrować, wykonywać uniki, jako że jego ataki są bardzo sygnalizowane.

Zauważ, że włócznia może ci przeszkadzać w tej walce (możesz chcieć użyć niedawno zdobytej włóczni błyskawic), gdyż wiele twoich ataków może trafić w powietrze nie czyniąc żadnej szkody golemowi.

Łatwy sposób walki wręcz: Namierz go a gdy podnosi swój topór by cię nim uderzyć wykonaj przewrót do przodu, między jego nogi i zaatakuj go kilka razy. Będzie się starał obrócić i uderzyć cię, ale ty wykonuj przewroty między jego nogi. Gdy zostanie mu niewiele PŻ upadnie i wtedy możesz zakończyć jego cierpienia. Uważaj na jego lewą nogą, ponieważ czasami stara się nią zmiażdżyć ciebie i zapomnij o tarczy w tej walce. Nie ma potrzeby blokowania.

Łatwa strategia (dla wszystkich klas): Walcząc z golemem uderzaj go po nogach (jak wspomniano powyżej). Jeśli spowodujesz jego upadek gdy stoi blisko krawędzi, może to spowodować jego spadnięcie w dół i szybkie zakończenie walki.

Strategia dla magów: Dobrą metodą walki dla magów jest stanięcie w pewnej odległości i spamowanie go czarami. Gdy zacznie używać ataków dystansowych, biegnij między jego nogi i dalej rzucaj czary. Pokonanie go zajmie trochę czasu, ponieważ ma sporo PŻ, ale gdy będziesz się trzymał tych wskazówek nie zostaniesz trafiony ani razu.

Strategia z wykorzystanie Wielkiego młota demona: Jeśli poświęcisz nieco czasu w pozyskanie tej broni, będzie ona niezwykle skuteczna przeciw Golemowi. Najlepiej po prostu raz go uderzyć co spowoduje zachwianie nimi uniemożliwienie mu wykonanie jakiegokolwiek ataku, gdy będziesz go uderzał, co poskutkuje łatwym zwycięstwem.

Strategia z wykorzystaniem olbrzyma zrzucającego bomby ogniste (testowane na PC, niepotwierdzone)
Przed wejściem na bossa NIE ZABIJAJ tego olbrzyma znajdującego się na szczycie wieży. Stanie się on bardzo przydatny w walce z Żelaznym Golemem. Po prostu trzymaj się początku mostu i pozwól olbrzymowi zrzucać bomby. Nie trafi w ciebie, ale trafi bossa, który jest o wiele większy. Jeden taki pocisk zadaje ~200 pkt obrażeń golemowi, więc po prostu staraj się blokować i robić uniki. Wezwanie Tarkusa będzie również pomocne.

Pomoc

W wieży na prawo od wejścia na bossa, po przejściu przez niewielki most, znajdziesz znak wezwania Żelaznego Rycerza Tarkusa, który pomoże ci w walce z golemem. Oczywiście musisz być człowiekiem.

Łupy


Uwagi: Wcześniej było możliwe aktywowanie pierścienia w trakcie walki z bossem, jeśli stawałeś przy nim, po tym jak golem rozbił skały wokół niego. Pierścień był niewidoczny, ale wciąż można go było aktywować, by dostać się do Anor Londo bez konieczności zabijania Golema. Błąd ten został naprawiony wraz z patchem.
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈