Strona zawiera ogólne informacje dotyczące rozgrywki online w Dark Souls. Odwiedź stronę Guide to Co-operative Play by uzyskać więcej szczegółowych informacji związanych z kooperacją.
W przypadku szczegółowych potrzeb od grup członków tej Wiki, odwiedź stronę Nightwatch, by uzyskać pomoc i możesz napisać do odpowiedniego członka.
DksFind - a to strona gdzie można poszukać chętnych lub samemu umieścić informację odnośnie chęci gry online w Dark Souls .


Przed przystąpieniem do rozgrywki sieciowej w Dark Souls (PC) koniecznie zainstaluj:
oraz dodaj znajomego do przyjaciół na GfWL i wyślij mu zaproszenie do gry.
Zwróć też uwagę na oznaki aktywności innych graczy (wiadomości, znaki, plamy krwi) w miejscach gdzie jest ona zauważalna, gdyż jej brak nawet będąc Online na GfWL może oznaczać "chwilowe" problemy techniczne i w żaden sposób nie pozwoli na połączenie z kimkolwiek.

Plamy krwi

Od czasu do czasu będziesz mógł zobaczyć plamę krwi na ziemi. Gdy staniesz na niej, będziesz mógł ją aktywować. Spowoduje to pokazanie kilku ostatnich sekund życia innego gracza, który tu zginął. Śmierć zazwyczaj nie ma miejsca dokładnie tam gdzie znajduje się plama krwi, ale raczej parę kroków wcześniej. Powtórka pokazuje zabitego gracza jako ducha i nie pokazuje żadnego innego aspektu jego śmierci, tzn. co go zabiło (chyba że spadnie z klifu lub tym podobne). Mimo tego z powtórki wiele można wywnioskować, np. potencjalni przeciwnicy znajdujący się w pobliżu lub inni gracze, jeśli dochodzi tam często do inwazji (zwłaszcza gdy gracz krąży i atakuje a potem otrzymuje cios w plecy lub zostaje zabity kilkoma ciosami).

Iluzje (jasnoniebieskie upiory)

W trakcie twojej podróży będziesz mógł zauważyć duchy innych graczy znajdujących się w tym samym miejscu w tym samym czasie. Wyglądają tam samo jak ci, których zobaczysz po aktywowaniu plamy krwi, ale w tym przypadku są to "żywi" gracze podróżujący we własnym świecie w rzeczywistym czasie. Nie można oddziaływać z nimi bezpośrednio, choć można wykonać gest do innego gracza.

Upiory przy ogniskach

W pobliżu ognisk (i tylko tam), powyższe upiory innych graczy stają się bardziej szczegółowe i widoczne niż gdziekolwiek indziej w grze. Widać ich wyposażenie a nawet czy są w formie ludzkiej czy pustej. Widząc innych graczy odpoczywających przy tym samym ognisku pomaga uświadomić sobie, że prawdopodobnie zmagają się z tymi samymi trudnościami. Testy sugerują, że bardziej prawdopodobne jest to, że zobaczysz tych graczy, którzy mają taki sam lub zbliżony poziom do twojego, co daje ci rozeznanie odnośnie aktywności w tym miejscu na twoim poziomie, jeśli masz zamiar umieścić znak przyzwania przy tym ognisku lub sam szukasz znaków.

Wzmacnianie ognisk (rozpalanie)

"Jeśli ktoś wzmacnia ognisko, to wpłynie to na graczy "w pobliżu" (w zależności od sieci), którzy używają tego samego ogniska, poprzez danie im dodatkowej butelki Estusa. Wzmacnianie ogniska wymaga poświęcenia wartościowego Człowieczeństwa, ale możesz go użyć by pomóc obcym i zyskać poczucie solidarności z tymi którzy zmagają się z podobnymi trudnościami." [ 1]Ta dodatkowa butelka Estusa może wykraczać poza możliwości danego ogniska aż do maks. liczby 20 (która jest równoznaczna z tą ile daje w pełni rozpalone ognisko). W ten sposób, jeśli wyruszasz na trudny teren, odpoczynek przy popularnym ognisku przez chwilę (jako Pusty, by uniknąć inwazji) może skutkować otrzymaniem dodatkowych butelek Estusa, ponad twój obecny limit.

Kooperacja

Gracze mogą być wzywani do innych światów, by pomóc wzywającemu. Gracze mogą również zostawiać znaki wezwania dla innych graczy a po wezwaniu upuścić regenerujące przedmioty, by pomóc im. Poprzez rozmowę z Solaire przed mostem z wywerną otrzymujesz biały steatytowy rysik, który pozwala ci zostawiać własny znak wezwania, a inni gracze będą mogli wybrać go i "przyzwać" ciebie do swego świata, byś np. pomógł im pokonać bossa. Jako upiór nie możesz leczyć się butelkami Estusa. Zamiast tego jesteś leczony ilekroć gospodarz się leczy nimi albo korzystać z innych przedmiotów przywracających PŻ (np. człowieczeństwo). Po pokonaniu bossa lub po śmierci gospodarza, odradzasz się przy ognisku (odnowione butelki estusa i użycia zaklęć). By wezwać innych musisz być człowiekiem.

Warunki przyzywania (biały steatytowy rysik):

 • Gospodarz (osoba, która przyzywa innych graczy) musi być człowiekiem. Upiór (osoba przyzywana) może być zarówno człowiekiem jak i nieumarłym.
 • Poziom upiora musi mieścić się w przedziale 10 i +/- 10% poziomu gospodarza. Skorzystaj z kalkulatora, by łatwo obliczyć górne i dolne granice poziomów.
 • Główny boss w danej lokacji gospodarza musi wciąż żyć, by móc przyzywać lub być atakowanym przez innych graczy. Upiór może zostać przyzwany nawet, gdy już pokonał tego bossa w swoim świecie.
 • Gospodarz nie może zostawić znaku wezwania. Znaki wezwania innych graczy nie pojawią się w świecie gospodarza gdy on zostawił swój znak. Ma to zapobiec sytuacjom, w których gospodarz dołącza do innych graczy podczas gdy upiory starają się wejść do jego świata.
 • Gdy przyzwanie się powiedzie i boss zostanie pokonany upiór powraca do swego świata. Dzieje się tak również wtedy gdy upiór lub gospodarz zginą.

Weź również pod uwagę, że istnieje kilka różnych serwerów używanych do Dark Souls, więc możesz nie być w stanie przyzwać konkretnego przyjaciela nawet trzymając się powyższych wskazówek. Możemy tylko zalecać, byś trzymał się powyższych kroków, aby zmaksymalizować szanse na dołączenie do innej gry. By zwiększyć szanse na znalezienie znaku wezwania konkretnej osoby, może ona umieszczać swój znak co pewien czas, żeby wymusić przemieszczanie się go pomiędzy serwerami. Tłumacząc na chłopski rozum: umieszczając znak co kilka minut spowoduje, że będzie krążył on po serwerach w miarę szybko, ale jednocześnie pozwoli twojemu koledze zobaczyć go zanim umieścisz go ponownie. Sposób nie jest idealny jako że znak ten będzie wędrował po serwerach (wolno), nawet jeśli nie będziesz nic robił (co znaczy, że może tak się stać w świecie twojego kolegi tuż przed ponownym umieszczeniem go, a to spowoduje, że zobaczy on jak twój znak znika zanim zostaniesz przyzwany), ale przy odrobinie praktyki działa całkiem nieźle. Pamiętaj o uzgodnieniu z twoim przyjacielem miejsca umieszczenia znaku, w którym nikt inny nie znajdzie go wcześniej.
Grupa Nightwatch odpowiada na określone wezwania w zależności od poziomu postaci, pisz do odpowiedniego członka na tej wiki.

Przymierza

W miarę eksplorowania świata napotkasz różne możliwości złożenia przysięgi, co powoduje dołączenie do czegoś w rodzaju gildii zwanej Przymierzem. Kapłani i rycerze rozpoczynają grę jako członkowie Białej Drogi. Gdy dołączasz do przymierza w trakcie gry wpływa to na interakcje między graczami w grze sieciowej. Oznacza to, że złożenie przysięgi z jednych graczy uczyni twoich sojuszników z innych śmiertelnych wrogów. System Przymierzy nie działa na zasadzie gildii MMO, ma służyć raczej jako przewodnik do aktywnego odgrywania swojej postaci. Odwiedź stronę Przymierza by uzyskać więcej informacji. Ogólnie ujmując, członkostwo w przymierzu zapewnia określone korzyści, takie jak kilka unikalnych zaklęć, przedmiotów, zwiększone prawdopodobieństwo, że inni członkowie tego samego przymierza spotkają twój znak wezwania (lub w drugą stronę) oraz bardziej narracyjną strukturę twojego odgrywania postaci. Wewnątrz danego przymierza możesz awansować (w każdym na swój sposób), co daje ci dostęp do kilku dodatkowych przedmiotów, zdolności, zaklęć. Wiele przymierzy posiada specjalną sieciową charakterystykę, która wpływa na to jak mogą atakować lub być wezwani przez innych graczy. Wybór przymierza nie jest nieodwracalny i zazwyczaj można je opuścić i ponownie dołączyć, choć przeważnie wiąże się z tym nabycie winy za zdradę (można ją również zdobyć zabijając określonego NPC lub z innych powodów) i musi zostać odpuszczona zanim ponownie dołączysz. Opuszczenie przymierza może również powodować utratę zdolności lub możliwości korzystania z zaklęć, przedmiotów.

Przymierza koncentrujące się na PvP

Gracze znajdujący się w sieci i spełniający określone warunki mogą zostać zaatakowani przez innych graczy. Inwazja wymaga użycia jednego ze specjalnych przedmiotów, z których większość związana jest z konkretnymi przymierzami, w szczególności: Miecz Mrocznego Księżyca, Leśny Łowca, Sługa Gravelorda, Droga Smoka, Mroczny Upiór. Odwiedź każdą ze stron, by uzyskać więcej informacji na temat tego jak działają. Dodatkowo, niezależnie od przymierza, każdy może zaatakować innych graczy przy użyciu Pękniętych czerwonych sfer oka, czerwonej sfery oka lub czerwonego steatytowego rysika. Jednak nigdy nie zostaniesz zaatakowany będąc pustym a atakujący gracz może mieć o 10% wyższy poziom (zaokrąglając w górę) i każdy poziom niższy od atakowanego.
Np. jeśli masz poziom 20, możesz zostać zaatakowany przez kogoś z poziomem od 1 do 23. A możesz zaatakować każdego od poziomu 18 do 999. Serwer szuka graczy najbliższych twojemu poziomowi, potem coraz wyższych poziomów, jeśli nie może znaleźć nikogo, tak więc nie napotkasz wielu wysokopoziomowych postaci na niskim poziomie, chyba że jesteś w lokacji wysokopoziomowej, ale może się tak zdarzyć. ( Rygorystycznie testowane przez -LastDarkHope)
W sytuacji gdy czerwony i niebieski upiór atakują ten sam świat i jeśli którykolwiek z nich zabije drugiego, nie będzie to zaliczone jako zniszczenie celu. Większość rodzajów atakujących upiorów może się wzajemnie ranić, włączając w to czerwonego upiora przyzwanego przez pozostawiony przez niego znak, który spotyka innego czerwonego upiora atakującego za pomocą czerwonej sfery oka lub pękniętej czerwonej sfery oka. Nie dotyczy to "przyjaznych" białych lub złotych upiorów, które nie mogą się wzajemnie zranić.
Ogólną zasadą jest, że zostaniesz zaatakowany w lokacjach, gdzie nie pokonałeś jeszcze bossa a zwycięzca otrzyma nieco dusz (i człowieczeństwa z plamy krwi, jeśli był to czerwony upiór).
 • Inwazje są dość powszechne we wszystkich obszarach, ale niektóre z nich stały się szczególnie uwielbiane do starć PvP, czy to z powodu charakterystyki przymierza (w przymierzach, gdzie przywołuje się ich członków do obrony określonego obszaru) czy to dogodności terenu. Dla tych którzy mają problem ze znalezieniem graczy do walki w PvP w Dark Souls, istnieje kilka nieoficjalnych miejsc, które stały się ulubionymi pośród wielu graczy. Guide to Co-operative Play
  zawiera ogólny przewodnik jaki poziom postaci jest najbardziej popularny w poszczególnych lokacjach, choć poziom 120 jest zazwyczaj popularny w każdej lokacji w grze. Obszary te zostały sklasyfikowane poniżej czy to ze względu na popularność (np. częste inwazje i/lub luźne podejście do "uczciwych" zasad PvP) czy oficjalność (zazwyczaj pojedynki 1 na 1 niż przypadkowe inwazje oraz związane z bardziej sztywnymi zasadami pojedynków co omówiono w dalszej części).
  • Miasto Nieumarłych (popularne): otwarty teren niedaleko ogniska, przylegający do miejsca z dwoma nieumarłymi z włócznią. Popularne miejsce do inwazji w ogóle zarówno na niskim poziomie jak i na poziomie 120 przy oficjalnych bitwach PvP. Przy wysokopoziomowych starciach gracze idą na NG+ i pozostawiają Demona Taurusa przy życiu lub zostawiają Demona Taurusa przy życiu w czasie pierwszego przejścia, wybierają Główny klucz i zabijają Havela Skałę, po czym opuszczają miasto przez tę wieżę zamiast mierzyć się z bossem.
  • Piec Pierwszego Płomienia (popularne): Przy Ołtarzu Firelink lub dalej za schodami z przechodzącymi widmami. Bardzo popularne miejsce na wyższych poziomach (lub ok. 120) z racji tego, że trzeba przejść większość gry, by dojść tu.
  • Ogród Darkroot (popularne): Tuż za zapieczętowanymi drzwiami. Ogród Darkroot znany jest jako arena PvP "dla każdego" a nierówne bitwy są o wiele częstsze niż pojedynki 1 na 1. Prawie każdy poziom postaci jest akceptowalny w tym miejscu, jako że działają tu także mechanizmy przymierza Leśnego Łowcy, tak więc wielu graczy tworzy postaci pod walki w Ogrodzie Darkroot i próbuje je maksymalnie rozwijać.
  • Anor Londo (popularne): Albo na długim moście albo tuż przed wejściem na Ornsteina i Smougha. "Mroczna" wersja Anor Londo jest również znana z wielu pojedynków.
  • Demoniczne Ruiny (popularne): Tuż przed wejściem na Demona Stonogę. Traktowane jako nieoficjalna arena PvP postaci "bez równowagi".
  • Malowany świat Ariamis (popularne): Świetne miejsce na PvP, ale bardzo niedoceniane w porównaniu do dwóch pierwszych z tej listy. Większość pojedynków ma miejsce na dole wielkiej wieży, w której znajduje się czerwony steatytowy rysik.
  • Blighttown (oficjalne): W dole ze skrzynią zawierającą smoczą łuskę, idąc dalej tunelem od dolnego ogniska w Blighttown. Popularne na poziomie 120 oraz 225 do oficjalnych pojedynków. Dół ten nie powoduje takich spadków fps, które mogą być problematyczne przy PvP w innych miejscach w Blighttown. Zalecane jest użycie czerwonego steatytowego rysika.
  • Forteca Sena (oficjalne): Po spadnięciu na dolnym poziom wypełniony smołą i Tytanicznymi Demonami, wejdź po drabinie, przejdź przez iluzoryczną ścianę, wejdź na sam dach, gdzie zobaczysz Olbrzyma. Po pokonaniu go, nie odrodzi się już, a otwarty teren jest miejscem pojedynków na 120 poziomie. Zalecane jest użycie czerwonego steatytowego rysika.

Etykieta PvP i Honorowa Gra

Gracze wspólnie opracowali zestaw niepisanych zasad z zamiarem rozróżnienia pomiędzy graczami PvP, na tych którzy preferują honorowe pojedynki i tych którzy po prostu wolą atakowanie i zabijanie każdego tak szybko jak to możliwe (często zwani grieferami). Dopóki nie jesteś w określonym miejscu znanym z oficjalnych pojedynków PvP, często trudno będzie ci rozpoznać czy dany najeźdźca ma zamiar grać "honorowo" czy będzie starał się zabić cię jak najszybciej. Prostą zasadą jest, że ci którzy poszukują pojedynku będą często stać z boku gdy tylko zobaczą inny pojedynek, tak by obie strony mogły zdecydować co robić dalej. Poniżej lista innych rzeczy, które musisz zrobić przed, w czasie i po pojedynku PvP, jeśli chcesz być szanowany i uczynić społeczność Dark Souls lepszą.
 • Gdy atakujesz, staraj się być widoczny i jeśli to stosowne pozwól gospodarzowi oczyścić teren z przeciwników i przedmiotów, tak by pojedynek był sprawiedliwy i dostarczył radości bez nadmiernego rozpraszania. Jeśli zaczniesz biec na gospodarza lub innych graczy niespodziewanie lub w ciasnych przejściach, zrób co w twojej mocy, by pokonać najpierw ich, tak by wiedzieli, że masz zamiar grać czysto a nie szykować zasadzkę.
 • Przed pojedynkiem zawsze powinieneś się ukłonić innemu graczowi co będzie sygnałem rozpoczęcia pojedynku.
 • Nie wciągaj gospodarza w grupę przeciwników, gdyż jest to chwyt tani i źle odbierany.
 • Pozwól graczom wzmocnić swą broń po lub przed ukłonem, jeśli mają taki zamiar.
 • Nie używaj butelek Estusa lub Człowieczeństwa do leczenia po rozpoczęciu pojedynku, gdyż jest to ogólnie źle odbierane.
 • Gdy zwyciężysz, okaż szacunek pokonanemu i nie używaj niegrzecznych gestów, chyba że z jakiegoś powodu stosowali nieczyste zagrania. Nawet jeśli myślisz, że byłeś o wiele lepszy od twego przeciwnika, zrozum, że może to być początkujący gracz w PvP, mieć słabszy ekwipunek lub nawet problemy z opóźnieniami w połączeniu, bo splamisz swoje zwycięstwo, jeśli będziesz próbował się chełpić i pokazać w sposób niegrzeczny kto tu rządzi. Zachowuj się jak ktoś kto przechodził to samo. Jednocześnie, nawet weteran PvP może mieć słaby pojedynek, pecha lub trafić na kogoś lepszego lub postać, która zdaje się być idealnie stworzona do pokonania kogoś takiego jak jego.
 • Jeśli odbyłeś świetny pojedynek z kimś, nie krępuj się z wysłaniem wiadomości doceniającej klasę przeciwnika. Większość graczy wysyła wiadomości tylko gdy są źli, tak więc jakieś podziękowania, gratulacje będą z pewnością mile widziane i często prowadzą do kolejnych wspólnych pojedynków lub kooperacji. Jest to również dobry sposób, by uzyskać pewne wskazówki na temat tego jak została stworzona czyjaś postać, jeśli jesteś zainteresowany.

Niestety, zawsze znajdą się bezwzględni gracze, którzy ignorują te zasady i po prostu zabijają jak najszybciej lub co gorsza wykorzystują je najpierw zachowując się honorowo, by potem zadać ci cios w plecy gdy odpowiesz ukłonem lub w podobnej sytuacji. Jeśli atakujący lub walczący ignoruje wstęp do honorowej walki lub zachowuje się podejrzanie, ty oczywiście również nie jesteś zobowiązany do trzymania się tych zasad. Na szczęście, przykłady legalnych, honorowych pojedynków PvP wydają się być bardziej powszechne i bardziej lubiane, ale warto jest również od czasu do czasu zmierzyć się z tymi walczącymi nieco mniej honorowo.

Wiadomości

Możesz odczytywać czerwone wiadomości zostawiane przez innych graczy, jak również tworzyć własne, poprzez wykorzystanie gotowych elementów wiadomości, używając czerwonego steatytowego rysika, który można nabyć u Nieumarłego Handlarza w Mieście Nieumarłych. Większość wiadomości będzie pomocna innym graczom, jednak są też humorystyczne lub starające się wprowadzić w błąd. Zostawiając wiadomości wprowadzające w błąd możesz sprowadzić na innych graczy nieszczęście lub wywołać zamieszanie.. Czytając wiadomości zawsze staraj się sam oceniać czy są one wiarygodne, np. czy jest to dobre miejsce do skoku lub bezpieczna ścieżka. Z drugiej strony za pozytywne oceny twojej wiadomości otrzymasz Człowieczeństwo a twoja wiadomość "wyższy poziom" symbolizowany przez odpowiednią ikonę w związku z wydłużeniem jej "czasu życia", dzięki tej ocenie, nim zostanie automatycznie usunięta po określonym czasie. Poszczególne rangi wiadomości:
 1. Nieumarły
 2. Rycerz Solaire
 3. Dama Mrocznego Księżyca
 4. Domhnall z Zeny
 5. Pierwotny Wąż

Synergia cudów

"Niektóre cuda posiadają właściwość "synergii". Jeśli wielu graczy w pobliżu siebie w grze online używa tych cudów, ich działanie zostaje wzmocnione." [ 1]
W grze jest to oznaczane jako biały świecący pierścień unoszący się tuż nad ziemią w miejscu, gdzie ktoś z graczy użył cudu, który podlega synergii. Cuda, które masz wyposażone a które zostają wzmocnione oznaczone są tym samym białym pierścieniem, pojawiającym się na ich ikonce gdy zbliżysz się do białego pierścienia. Pierścienie synergii występują rzadko, ale są bardzo pomocne. Testy oraz doświadczenia graczy sugerują, że znaki synergii są o wiele popularniejsze na Xbox 360 niż PS3 z nieznanych powodów.

Współdzielone wydarzenia

"W świecie Dark Souls znajdują się dwa dotąd poznane "Dzwony", w które trzeba uderzyć w pewnych momentach gry, by potem dowiedzieć się jak zdjąć klątwę nieumarłego." [ 1]
Gdy ktoś zabije w dzwon, dźwięk rozchodzi się do graczy znajdujących się w pobliżu w sieci, którzy znajdują się w tej samej lokacji. Doświadczenie w ten sposób czyjegoś zwycięstwa ma w zamierzeniu zmotywować innych graczy do odniesienia również tego sukcesu. Np. gracze, którzy pomagają gospodarzowi pokonać Gargulce Dzwonu w Parafii Nieumarłych wrócą zazwyczaj do swojego świata na czas, by usłyszeć jak gospodarz uderza w dzwon we własnym świecie.
Podobnie jeśli gracz zostanie przeklęty przez bazyliszków, jego ciało zamienia się w posąg, które mogą zobaczyć inni gracze. Te posągi, uformowane na kształt najeżonych kolcami, ciemnoszarych ludzkich figur w agonii są dobrym ostrzeżeniem dla tych zbliżających się do obszaru z bazyliszkami. Posągi te występują w sporych grupach, można je rozbić bronią, jeśli blokują ci drogę (co nie wpływa na przeklętą osobę w jej świecie, jako że i tak jest już martwa).

Wędrowcy (znani również jako Dryfujące przedmioty)

Jeśli wyrzucisz określony przedmiot lub stracisz dużą ilość człowieczeństwa, te przedmioty i człowieczeństwo mogą przenieść się do świata innego gracza w formie Wędrowców. Im dłużej przedmiot leży na ziemi tym silniejszym stanie się Wędrowiec i podobno im dłużej gracze zostawią je w spokoju tym bardziej wartościowy potem można zdobyć przedmiot. Występują dwa rodzaje wędrowców: "dobre" i "złe", obydwa są niezwykle rzadko spotykane.


Dokładne przedziały poziomów

Gracze w Dark Souls są łączeni z innymi graczami, którzy znajdują się w określonym przedziale poziomu postaci. Przedział ten jest różny dla różnych przedmiotów użytych w grze sieciowej.
 • Przedziały te obliczane są od poziomu gracza używającego odpowiednich przedmiotów, nigdy nie zależą one od napotkanych graczy lub tych którzy widzą i wchodzą w interakcję ze znakami wezwania. Dopasowanie poziomów jest jednokierunkowe i bazują TYLKO na podstawie poziomu postaci używającej określonego przedmiotu gry sieciowej.
 • Jakkolwiek może to wydawać się nieintuicyjne, oznacza to, że gospodarz szukający białych znaków wezwania, nie może opierać się na poniższej formule. Zamiast tego powinien obliczyć zakres poziomów dla postaci zostawiającej znak i jeśli znajduje się w tym zakresie, wtedy powinien być w stanie dostrzec jej znak lub zostać przez nią zaatakowany.

Biały steatytowy rysik
+ / - (10 + 10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu), czyli np.
 • Postać na poziomie 50 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 35-65
 • Postać na poziomie 100 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 80-120

Gospodarz o poziomie 100 będzie mógł zobaczyć znaki postaci z przedziału 82-122, co różni się nieco od postaci używającej białego rysika.

Czerwony steatytowy rysik
+ / - (10 + 10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu) oraz każdą postać o poziomie wyższym od swojego, czyli np.
 • Postać na poziomie 50 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 35-713
 • Postać na poziomie 100 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 80-713

Czerwona sfera oka / pęknięta czerwona sfera oka
-10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu oraz każdą postać o poziomie wyższym od swojego, czyli np.
 • Postać na poziomie 50 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 45-713
 • Postać na poziomie 100 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 90-713

Niebieska sfera oka / pierścień przymierza Miecza Mrocznego Księżyca
Dolna granica: - (50 + 20% poziomu postaci używającej tego przedmiotu)
Górna granica: +(10 + 10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu)
Np.:
 • Postać na poziomie 100 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 30-120
 • Postać na poziomie 200 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 110-230

Uwagi: W przeciwieństwie do powszechnego przekonania odkryto, że Wina nie ma wpływu na przedział poziomów, co zostało dokładnie przetestowane. Zamiast tego istnieją dwie różne formuły dla górnej i dolnej granicy przedziału, co przedstawiono wyżej. Przedział opiera się o poziom postaci atakującej innego gracza.

Pierścień Przymierza Kotów
+ / - (10 + 10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu) oraz każdą postać o poziomie wyższym od swojego, czyli np.
 • Postać na poziomie 50 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 35-713
 • Postać na poziomie 100 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 80-713

Uwagi: W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, ten pierścień oraz las nie są bez ograniczeń co do poziomu postaci. Pierścień posiada tą samą formułę co czerwony steatytowy rysik.

Oko śmierci / Smocze oko
+ / - (10 + 10% poziomu postaci używającej tego przedmiotu), czyli np.
 • Postać na poziomie 50 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 35-65
 • Postać na poziomie 100 może być dołączona do postaci o poziomach z przedziału: 80-120

Uwagi: Formuła identyczna jak w przypadku białego steatytowego rysika.

Jak działa obliczanie poziomów?

 • Gdy obliczasz procent z poziomu swej postaci, miejsca dziesiętne są zawsze obcinane (lub można powiedzieć, że zawsze następuje zaokrąglenie w dół do całości, nawet jeśli będzie to ,9)
 • Np., gracz o poziomie 59, próbując znaleźć kogoś do kooperacji, dodaje/odejmuje od swojego poziomu 15 poziomów, gdy korzysta z formuły "10 + 10%", to daje w rzeczywistości "10 + 5" a nie "10 + 5,9".Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈