Solaire z Astory jest wyjątkowo wyszkolonym wojownikiem, który specjalnie stał się Nieumarłym, by móc odwiedzić Lordran w celu odnalezienia słońca. Stał się ulubioną postacią w społeczności Dark Souls z powodu swych wesołych i niezapomnianych wypowiedzi a kwiecista wymowa sprawiła, że niektórzy wierzą, że jest on pierworodnym Lorda Gwyna, Bogiem Wojny, który stracił swoją boskość. W zależności od działań podejmowanych przez gracza w Zagubionym Izalith, Solaire będzie można przyzwać jako sojusznika w walce z Lordem Gwynem lub jego stan bliski szaleństwa zmusi gracza do zabicia go. Można go rozpoznać po namalowanym słońcu na jego torsie.
Solaire_pic.PNG
Spotkania
 • Pierwsze spotkanie zaraz po pokonaniu Demona Taurusa, na balkonie z prawej przed przebiegnięciem przez most prowadzący do Parafii Nieumarłych i naprzeciw Piekielnej Wywerny.
  • Otrzymasz od niego biały steatytowy rysik, przedmiot konieczny w rozgrywce sieciowej, by móc być wezwanym przez innego gracza jako przyjazny biały upiór i pomoc w pokonaniu bossa.
 • Przy ognisku na balkonie w Parafii Nieumarłych tuż pod Piekielną Wywerną.
 • W Anor Londo po przejściu po wspornikach, za 2 Srebrnymi Rycerzami strzelających z łuku Zabójcy Smoków. Solaire można znaleźć siedzącego w pokoju obok 3 i ostatniego ogniska (nie zawsze się tu pojawia).
 • Po pokonaniu Demona Stonogi, Solaire pojawia się przy pobliskim ognisku, na krańcu Zagubionego Izalith tuż przy lawie.
 • Na moście prowadzącym do Zagubionego Izalith, pomiędzy jedynym odradzającym się Tytanicznym Demonem a skrótem dla Sług Chaosu do Demonicznych Ruin.
  • Solaire może przeżyć to spotkanie jeśli wcześniej dołączysz do frakcji Sług Chaosu i ofiarujesz Queelan 30 Człowieczeństw (ale da się także to zrobić oszczędzając człowieczeństwa, jeżeli zdobędziemy trującą mgłę od Eingyia link), by otworzył się skrót od strony Demonicznych Ruin. Gdy tego dokonasz, zabij wszystkie 9 robaczków i idź dalej korytarzem. Jeśli wcześniej nie wchodziłeś do Zagubionego Izalith to można go znaleźć w tym przejściu zdołowanego i gotowego na wezwanie przeciwko ostatniemu bossowi. Więcej informacji niżej nad filmikiem.

Wezwanie Solaire'a
Jeśli gracz jest w ludzkiej formie może wezwać Solaire'a jako pomoc w określonych miejscach w grze.
 • Przed przejściem przez mgłę prowadzącą do Gargulców Dzwonu.
 • Nad ostatnimi schodami prowadzącymi do Ziewającego Smoka.
 • W ogromnej hali przed walką z Ornsteinem i Smoughem. Jego znak wezwania znajduje się na schodach w pobliżu srebrnego łucznika.
 • Tuż przed mgłą prowadzącą do Demona Stonogi.
 • Na szczycie schodów prowadzących do Gwyna, jeśli przeżył w Zagubionym Izalith.


Przetrwanie Solaire'a w Zagubionym Izalith
 • Pierwszy raz spotykasz go w Mieście Nieumarłych, gdzie otrzymujesz przedmiot służący do wzywania go. Potem w Anor Londo przy ognisku. Ta rozmowa jest opcjonalna i jeśli z nim nie porozmawiasz nie przekreśli to dalszego rozwoju jego wątku, ale wpłynie na to czy będzie można go wezwać w walce z bossem w Demonicznych Ruinach. Po opuszczeniu Anor Londo, udaj się do Ołtarza Słonecznego Blasku na prawo od ogniska w Parafii Nieumarłych i tam porozmawiaj z nim. To ognisko jest tuż za Piekielną Wywerną.
 • Jeśli twoja wiara jest na poziomie min. 25 (patch 1.05, wcześniej było 50) wtedy zaoferuje ci wstąpienie do frakcji Wojownika Słońca.
 • To co stanie się dalej zależy od tego którędy wejdziesz do Zagubionego Izalith. Jeśli pójdziesz prosto, normalną drogą, czyli tą tuż po pokonaniu Demona Stonogi i rozmowie z Solaire'em, wtedy on stanie się Pustym i czeka cię walka z nim za odradzającym się Tytanicznym demonem. Jeśli jednak pójdziesz skrótem z Demonicznych Ruin do Zagubionego Izalith, napotkasz 9 Robaczków Chaosu. Musisz wyeliminować wszystkie zanim wejdziesz do Zagubionego Izalith, w przeciwnym razie Solaire zostanie zaatakowany przez te, które pozostały i oszaleje. Jeśli jakiegoś przeoczysz i cofniesz się z powrotem, zobaczysz, że przyczepił się on do głowy Solaire'a i będziesz zmuszony go zabić. Po zabiciu wszystkich robaków (wypadnie hełm Świecący Robak) wejdź do Zagubionego Izalith i z powrotem na początek skrótu, a ujrzysz Solaire'a siedzącego tuż przy wejściu do skrótu od strony Demonicznych Ruin. Będzie zdołowany, ale rozmawiając z nim, spowodujesz pojawienie się ostatniego znaku wezwania przez walką z Lordem Gwynem. Po tym jak zejdziesz z wąskiego mostu i dotrzesz do ostatnich schodów w Piecu Pierwszego Płomienia, spójrz w lewo, a zobaczysz jego znak.
 • Skrót do Zagubionego Izalith znajdziesz w Demonicznych Ruinach tuż przed areną walki z Demonem Firesage. Gdy dotrzesz w to miejsce spójrz w prawo, zobaczysz dziurę w ścianie. Przejdź po korzeniu na sam dół i na sam koniec długiego korytarza, tam znajdziesz zamknięte drzwi. By je odblokować musisz dołączyć do przymierza Sług Chaosu i awansować do 2. rangi (ofiarowanie 30 człowieczeństw). Potem możesz już przejść i zabić pozostałe robaczki.

Historia Solaire wg VaatiVidya

Ciekawostki
 • Zabicie Solaire'a nie wpływa na twój status we frakcji Wojownika Słońca.
 • Przypuszcza się, że Solaire jest pierwszym synem Lorda Gwyna, co sugeruje, że kiedyś mógł być Bogiem Wojny. Wyjaśnia to również jego niesamowitą długowieczność jak i obsesję na punkcie słońca. Jednakże pozostaje nierozstrzygnięta kwestia jak bóstwo mogło stać się śmiertelnikiem.
 • W przeciwieństwie do innych Nieumarłych postaci, Solaire nie jest Pustym, gdy atakuje gracza w Zagubionym Izalith. Jego szaleństwo jest prawdopodobnie spowodowane przez Słonecznym Robakiem na jego głowie.

Łupy:Tired of anon posting? Register!
  • Anonymous

   Najlepiej wykreowana postać dla NPC. Gdy pierwszy raz go zabiłem (wtedy, gdy oszalał) czułem się smutny z tego powodu. Jednakże przy drugim podejściu zdołałem go ocalić i czułem się dumny. Co tu dużo mówić, gość ma tą charyzmę w sobie.

  Load more
  ⇈ ⇈