Punkty życia: 1215 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 3000 (pierwsza rozgrywka); 15000 (NG+); 16051 (NG++)


Ogromny demon zamieszkujący Miasto Nieumarłych, spotykany w drodze do Parafii Nieumarłych. Przyjdzie ci się z nim zmierzyć na wąskim murze, wysoko ponad miastem. Później w grze, demon Taurus pojawia się także jako normalny przeciwnik, który się odradza. To pozwala na zdobycie w dalszym etapie Wielkiego Topora Demona, którym się posługuje. Podobnie jak Gargulce Dzwonu, Demon Taurus nie pojawia się od razu po przejściu przez mgłę. Będziesz musiał przejść mniej więcej połowę długości muru zanim boss pojawi się na wieży przed tobą i skoczy w dół. Wykorzystaj ten czas na zabicie łuczników na pierwszej wieży i rozstawienie przyzwanych upiorów do pomocy. Pomocne upiory mogą się swobodnie poruszać, gdyż nie spowodują, że Demon Taurus zeskoczy, jeśli pójdą za daleko, tak więc mogą pobiec z miejsce gdzie boss zeskoczy lub wejść na pierwszą wieżę i przygotować się do ataku z góry.

demon_taurus.png

Ataki

Atak z wyskoku

Jeśli między tobą a bossem jest zbyt wielka odległość, wtedy użyje on ataku z wyskoku, by natychmiast zbliżyć się do ciebie. Demon kucnie a następnie skoczy do przodu i wykona pionowy atak o dużym zasięgu. Jak tylko zobaczysz jak on kuca biegnij albo do przodu albo wykonaj przewrót przez ten atak lub też oddal się poza zasięg ataku.

Walnięcie z miejsca

Odmiana poprzedniego ataku, ale o krótkim zasięgu, używana tylko gdy jesteś bardzo blisko demona. Można go również łatwiej uniknąć. Poczekaj aż boss uniesie swój topór powoli w górę i gdy zaczyna atak zajdź go od tyłu. Z tego miejsca będziesz mógł bezpiecznie przygotować atak zanim demon pozbiera się po swoim ataku.

Olbrzymi zamach

Na początku ataku demon bierze broń do tyłu zanim rozpocznie ogromny, poziomy zamach przed sobą. Atak ten nie ma bardzo dużego zasięgu, więc łatwo go uniknąć przez cofniecie się gdy ujrzysz jak boss bierze broń do tyłu. Opcjonalnie możesz wykonać przewrót pod atakiem, co pozwoli ci zadać kilka szybkich ciosów mu.

Szybkie pchnięcie w ziemię

Kolejny atak używany gdy jesteś blisko demona. Jako że jest to jeden z najszybszych ataków, to na niego powinieneś najbardziej uważać. Początek ataku jest całkiem podobny do walnięcia z miejsca, ale wykonywany jest o wiele szybciej. Wciąż możesz zajść bossa od tyłu gdy on rozpoczyna go, ale bądź przygotowany na przewrót w bok, gdybyś nie zdążył okrążyć go na czas.

Strategia

1. Zaraz po wejściu skręć w prawo i wejdź na wieżę, by wyeliminować dwóch łuczników na jej szczycie.
2. Najłatwiejszym sposobem na pokonanie bossa jest, jak tylko go zobaczysz, jak najszybszy powrót na pierwszą wieżę i poczekanie aż on będzie tuż przy niej, następnie wykonanie ataku z góry. Bądź ostrożny, bo jeśli będziesz stał zbyt długo na wieży, to on wskoczy na nią i zaatakuje cię. Jeśli są z tobą jakieś upiory do pomocy, większość z nich będzie wiedzieć by wejść na wieżę i czekać na krawędzi, gdy ty pobiegniesz do przodu i spowodujesz rozpoczęcie walki. Potem po prostu wejdź na wieżę, podczas gdy twoi pomocnicy będą skakać na szarżującego bossa, zadając mu spore obrażenia. Mając potężną broń możliwe jest zabicie go pojedynczym atakiem z góry. Jeśli zostałeś przyzwany do pomocy, poczekaj aż demon pobiegnie za gospodarzem do drabiny. Prawie zawsze zatrzymuje się on w niewielkiej odległości przed nią a następnie atakuje z wyskoku podstawę drabiny. Atak ten chybi, ale przybliży demona do wieży i dzięki temu będziesz mógł wykonać atak. Jeśli zeskoczysz zanim on doskoczy do drabiny, możesz nie trafić go, więc bądź cierpliwy.
3. Jeśli wolisz walkę bezpośrednią, gdy będziesz na moście, powinieneś biec dalej przez niego i jeszcze dalej mostem, następnie odwróć się gdy zacznie szarżować na ciebie . Podnieś tarczę i okrąż go. Mimo jego rozmiarów, całkiem łatwo obejść go lub przejść mu między nogami. Jeśli są z tobą pomocnicy, postarajcie się rozmieścić po przeciwnych stronach Demona Taurusa, co spowoduje zamieszanie u niego i tracenie czasu na ciągłe obracanie się. Demon nie będzie zdolny atakować, jeśli pozostaniesz blisko niego z podniesioną tarczą i będziesz gotowy na uniki. Łatwo jest pozostać za nim i wtedy go atakować. Walka wydaje się również nieco łatwiejsza na szczycie wieży, gdzie jest nieco więcej przestrzeni.
4. Boss również spada z muru dość często, więc jeśli oczekujesz jakichś łupów, powinieneś na to uważać i walczyć z nim w bezpiecznym miejscu. Najbardziej podatny na upadki jest w okolicach środka, gdzie mur jest podniszczony. Staraj się unikać walki z nim w tym miejscu, jako że skrypt wtedy prawie zawsze nakazuje mu cofnąć się i skoczyć lub sam spada gdy jest w pobliżu.
5. Dobrą strategią dla magów lub kogokolwiek korzystającego z walki na dystans jest (po zdjęciu łuczników) wejście na most i sprowokowanie demona by podążał za tobą. Cofnij się wejdź na wieżę i stań na jej krawędzi, tak blisko jak tylko się da. Zanim on wskoczy na wieżę minie ok. 5-6 sek. Daje ci to możliwość na wystrzelenie 1-2 pocisków w niego (UWAGA: możesz spaść, jeśli będziesz strzelał zbyt optymistycznie, wysuwając przed siebie prawą stopę. Jeśli tak się stanie wejdź z powrotem na wieżę). Gdy wskoczy na górę możesz zeskoczyć w dół i z powrotem wspiąć się po drabinie, on podąży za tobą na dół, pozwalając ci wejść i wystrzelić kilka kolejnych pocisków. Bomby zapalające również zadają mu spore obrażenia.

Wskazówki

  • Znalezienie żywicy złotej sosny w Mieście Nieumarłych uczyni tę walkę niezwykle łatwą dla wszelkiego typu wojowników. Każdy cios zadaje 200+ obrażeń po nałożeniu na broń błyskawic, a w połączeniu z atakiem z góry efekty są miażdżące.
  • Demon Taurus jest wrażliwy na bomby zapalające. Kup 10-15 sztuk od Nieumarłego Handlarza a walka będzie o wiele łatwiejsza.
  • Na niskim poziomie, nigdy nie staraj się atakować bossa na dole. Zawsze wejdź na wieżę.
  • Atak z wieży wydaje się być zaliczany jako krytyczne uderzenie. Pierścień Szerszenia nie zwiększa tych obrażeń.
  • Ten boss jest właściwie opcjonalny. Jeśli zaczynasz z głównym kluczem możesz go ominąć. Przejdź przez drzwi przed wejściem na bossa, omiń Havela Skałę. Będzie mógł otworzyć drzwi do Dorzecza Darkroot, stamtąd przejdziesz do Ogrodu Darkroot i potem do ogniska powyżej Andre z Astory. Stąd czeka cię już prosta droga do Gargulców Dzwonu. Uwaga: jeśli chcesz farmić dusze na moście z wywerną, nie możesz ominąć tego bossa, ponieważ mgła z pomieszczenia prowadzącego ze skrótu na moście do Miasta Nieumarłych będzie blokować przejście. Można ominąć tego bossa i farmić dusze. Idź prosto do pierwszego ogniska w Mieście Nieumarłych, wtedy na chwilę pojawi się wywerna. Potem idź skrótem o którym mowa wyżej. Przejdź obok Czarnego Rycerza z wielki mieczem i trzema szczurami za opancerzonym pustym z włócznią. To pozwoli ci zmierzyć się z wywerną bez konieczności przechodzenia przez mgłę.
  • Inny sposób na ominięcie bossa

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈