NG+


Początkowa gra czy też cykl gry rozpoczęty po stworzeniu nowej postaci nazywany jest "Nową Grą" lub "NG". Po pokonaniu ostatniego bossa i wybraniu jednego z zakończeń, postać gracza zostanie wrzucona w kolejny cykl gry zwany "NG+". Jeśli gracz kontynuuje rozgrywkę i przejdzie po raz drugi grę tą samą postacią, wkroczy w kolejny - trzeci cykl, określany NG++, itd. W NG+ następuje znaczący wzrost poziomu trudności w porównaniu do NG, ale już w po przejściu z NG+ do NG++ poziom trudności wzrasta nieznacznie. Poziom trudności będzie powoli wzrastać z każdym cyklem gry aż do NG++++++, odkąd przestanie rosnąć.

Przejście do kolejnego cyklu gry spowoduje zresetowanie wszystkich zabitych bossów i NPC, tak jak to było na początku pierwszej rozgrywki. Z tą różnicą, że przeciwnicy będą atakować z większą siłą, mieć więcej punktów życia i posiadać więcej dusz.
 • Kolejny cykl gry rozpocznie się w Północnym Azylu Nieumarłych, gracz zachowa całe wyposażenie i przedmioty, które posiadał na końcu poprzedniej rozgrywki (również zachowane zostaną wszystkie przedmioty przechowywane w Pudle bez dna)
 • NG+ nie pozwoli na stworzenie nowej postaci czy wybranie nowego daru początkowego
 • W NG+ wielu przeciwników będzie miało podwojone punkty życia i będzie zadawać znacząco większe obrażenia. Staje się to coraz bardziej zauważalne wraz z postępami w grze i może stanowić szczególne wyzwanie w walce z bossami.
 • Najpotężniejsi przeciwnicy posiadają 3-4 razy więcej dusz niż w NG, włączając w to bossów
  • Mnożnik dusz posiadanych przez przeciwników w NG+ względem NG waha w różnych lokacjach, ale najczęściej wynosi on 2,3 lub 4. Można go określić po pokonaniu bossa w danej lokacji, ponieważ on posiada tyle razy więcej dusz w NG+ względem NG co i pozostali przeciwnicy w tej lokacji.
  • Po NG+ liczba dusz wzrasta o określoną wartość procentową w stosunku do NG+ i tak: NG++ wzrost o 7%, NG+++ o 10%, NG+4 o 14%, NG+5 o 19% i ostatecznie w NG+6 i dalej wzrost wynosi 25%.

Lista rzeczy do zrobienia przed pokonaniem ostatniego bossa:

 1. Odwiedź wszystkie ogniska i rozpal je na maxa.
 2. Upewnij się, że zdobyłeś wszystkie unikalne przedmioty jak np. sztaby tytanitu i pozabijałeś Kryształowe jaszczurki.
 3. Zakup wszystkie czary/cuda/piromancje, gdyż zabierzesz je ze sobą do następnej gry, ponadto możesz posiadać więcej niż jedną sztukę każdego zaklęcia.
 4. Odwiedź kowali i ulepsz swoją broń w najwyższym stopniu, ponieważ po rozpoczęciu nowej gry będziesz musiał na nowo zbierać wszystkie żary.
 5. Farm czarnych rycerzy w Piecu Pierwszego Płomienia, by nazbierać trochę rudy. Dość często wypadają z nich grudki różnego rodzaju tytanitu no i ci przeciwnicy odradzają się. Drugą opcją jest farmienie rudy na mrocznych upiorach w Ruinach Nowego Londo - mogą wypaść sztaby tytanitu jak i grudki.
 6. Wymień się wszystkim czym się da ze Snugglym.
 7. Odwiedź każdego handlarza i i kup przedmioty, żeby się przygotować, jak również i Człowieczeństwo, pierścienie ofiary i oczy śmierci, jeśli oszczędzisz Patchesa
 8. Zabij NPC. Otrzymasz człowieczeństwo, broń, zbroje i dusze strażników ognia. Wszyscy oni odrodzą się w NG+ a twoje winy zostaną odpuszczone, więc nie masz się czym przejmować.

Co zabierasz ze sobą do NG+

 • Większość przedmiotów i wyposażenia, poziom postaci z jakim zakończyłeś poprzednią grę i człowieczeństwo.
 • Czary/cuda/piromancja, którą zakupiłeś. W każdej nowej rozgrywce możesz kupić również duplikaty tych zaklęć. W ten sposób wielu graczy przechodzi grę wielokrotnie tą samą postacią, by zgromadzić większą liczbę ich ulubionych zaklęć. I tak oto widząc postać, która rzuca zaklęcie więcej razy niż jest to możliwe do osiągnięcia w trakcie jednej rozgrywki (lub przeglądając w Księdze winnych jej profil, w którym widać kilka kopii tego samego zaklęcia pod ręką) można dowiedzieć się, który raz przechodzi ona grę.
 • Członkostwo w obecnym przymierzu oraz ranga.
 • Ogniska zachowują swój poziom rozpalenia.
 • Poziom ulepszenia butelek Estusa pozostaje ten sam.
 • Wszystkie winy są odpuszczane.
 • Niektóre klucze pozostają:

Co tracisz po rozpoczęciu NG+


Inne możliwe konsekwencje przejścia do NG+

 • Przypuszcza się, że przechodzenie do NG+ i dalej (aż do NG7/NG+6) może spowodować odblokowanie dostępu do ukrytych surowców w grze, powoduje, że niektóre przedmioty, zaklęcia (jak np. zbroja Wielkiego Władcy lub Słoneczna włócznia lub różna broń z tej samej duszy bossa) będą dostępne w kolejnym przejściu gry. Pewne oświadczenia studia From Software sugerują, że wielokrotne przejście może być wymagane do odblokowania potencjalnych sekretów związanych z Naszyjnikiem lub innymi przedmiotami. Mimo usilnych poszukiwań i starań wielu graczy do teraz te teorie nie zostały potwierdzone.
 • Zbroja wielkiego władcy jest dostępna w NG+ u NPC Domnhal z Zeny 20000 dusz za każdy element wyposażenia.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈