Patches_pic.PNG Patches podąża swymi zwodniczymi ścieżkami by oszukać cię i tym samym pozbawić życia i skarbów, ale ostatecznie sprzedaje ci niezłą zbroję kapłana i inne przydatne przedmioty.
To jak przybył do Lordran jest wciąż przedmiotem dyskusji, ale po jego życiu tu w krainie nieumarłych można przypuszczać, że został zabity w Boletarii. Nigdy specjalnie nie przepadał za kapłanami, ale jego nowo odkryta nienawiść do nich może sugerować, że zadarł z niewłaściwym i zapłacił najwyższą cenę.

Spotkania

Katakumby

Jeśli udasz się do Katakumb przed Reah i jej towarzyszami, Patches pojawi się przed dźwignią obracającą drugi most, w pobliżu ukrytego ogniska. Pojawi się również tam, jeśli zaatakowałeś lub zabiłeś Petrusa lub jakiegokolwiek z towarzyszy Reah. Gdy przekroczysz most on pociągnie dźwignię, tak że nie będziesz mógł przejść po nim ponownie lub spadniesz zanim przejdziesz przez niego. Patches robi to tylko raz, więc nie musisz zabijać go, by iść dalej.
 • Jeśli porozmawiasz z nim przed przejściem przez most, on i tak pociągnie dźwignię, gdy będziesz na nim. Odpowiedz na jego pytanie o to czy jesteś kapłanem „Nie”, by pozostał wobec ciebie przyjaźnie nastawiony.
 • Po incydencie z mostem porozmawiaj z nim ponownie a on spyta się czy sprawiło ci to jakiś kłopot. Odpowiedz „Tak” a przekupi cię 1 Człowieczeństwem.
 • Jeśli nie porozmawiasz z nim przed przejściem przez ten most, on będzie potem udawał niewinnego i przekupi cię Duszą zaginionego nieumarłego. Nie zada ci także pytania o to czy jesteś kapłanem.
 • Gdy pokonasz Pinwheela w Katakumbach, Patches uda się do Grobowca Olbrzymów.

Grobowiec Olbrzymów

Pojawia się tuż za pierwszym ogniskiem w tej lokacji. Porozmawia z tobą, gdy zagadasz i zepchnie cię w dół.
Wylądowanie w tej dziurze jest właściwie ci na rękę, ponieważ to tam znajdujesz Latarnię czaszki i spotykasz Reah. Pozostaje ci więc wybaczyć biednemu Patchesowi i chwalić słońce, że zdobyłeś przedmiot, dzięki któremu widzisz dalej niż na długość własnej stopy.
 • Jeśli to twoje pierwsze spotkanie z nim lub jeśli przekupił cię za pierwszym razem duszą nieumarłego, zapyta cię czy jesteś kapłanem zanim zepchnie cię w dół. Odpowiedz „Nie”, by Patches nie stał się twoim wrogiem, po wydostaniu się z dołu.
 • Jeśli ominiesz go i udasz się na skraj tej skarpy i tak Patches zepchnie cię w dół. Gdy już wydostaniesz się stamtąd, zapyta cię czy jesteś kapłanem i jeśli odpowiesz „Tak”, stanie się oczywiście twoim wrogiem.
 • Jeśli już spotkałeś go w Katakumbach i prosił cię o wybaczenie, wydarzenia tu potoczą się tak samo, z wyjątkiem tego, że nie zada pytania o kapłana, jeśli zadał je już wcześniej.
 • Gdy wydostaniesz się z dołu i ponownie z nim porozmawiasz, poprosi cię o wybaczenie. Jeśli zdecydujesz się nie wybaczać mu, przekupi cię Bliźniaczym Człowieczeństwem i zacznie się śmiać.
 • Zabij Nito, by Patches pojawił się w Kaplicy Firelink jako handlarz.

Kaplica Firelink

Pokonaj Nito po otrzymaniu Naczynia Władcy a Patches uda się do Kaplicy Firelink (w pobliżu Frampta, w drodze na cmentarz), gdzie będzie sprzedawał różne przydatne przedmioty.

Sklep

Grupa
Nazwa
Cena
PrzedmiotyOko Śmierci (3 szt.)
3000

Boskie błogosławieństwo (1 szt.)
20 000

Pryzmat
10

Człowieczeństwo (3 szt.)
10 000

Bliźniacze człowieczeństwo (1 szt.)
20 000
CudaLeczenie
5000

Fragment Wielkiego Leczenia
10 000
BrońPółksiężycowy topór
10 000

Buława
3000

Płócienny talizman
1000

Talizman Thorolund
5000
ZbrojeMaska Ojca
8000

Maska Matki
8000

Maska Dziecka
8000

Hełm kapłana
5000

Zbroja kapłana
7000

Rękawice bojowe kapłana
5000

Nogawice kapłana
5000

Łupy

 • 2000 dusz
 • 4 Człowieczeństwa
 • Półksiężycowy topór
 • Przy użyciu Mrocznej dłoni możesz zdobyć ok. 7 Człowieczeństw

Błąd nr 1: Po pokonaniu Nito i powróceniu w miejsce, z którego normalnie Patches spycha cię w dół, nie ma go. W dziurze natomiast można znaleźć przedmioty, które otrzymuje się za zabicie go. W Kaplicy Firelink również się nie pojawia.

Błąd nr 2: Jeśli zepchniesz Patchesa do dziury przed udaniem się na skraj skarpy, przerywnik filmowy i tak się uruchomi a Patches odrodzi się w pierwotnym miejscu.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈