Punkty życia: 4317 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 60 000 (pierwsza rozgrywka); 120 000 (NG+)


Nito.png Posiada jedną z czterech Dusz Władcy. Przebywa wewnątrz Grobowca Olbrzymów i jest przywódcą przymierza Sługa Gravelorda.

Słabość

  • Ogień
  • Nito jest niezwykle powolny i nie będzie atakował tak często póki nie znajdziesz się w jego polu widzenia. Trzymając się za centralną kolumną, którą będzie oddzielała cię od Nito, możesz pozbyć się szkieletów i atakować go zaklęciami lub z łuku, podczas gdy on będzie powoli okrążał kolumnę.

Ataki

Miecz Gravelorda - Nito powoli podnosi swój miecz i dźga nim w podłoże, jednak ostrze wychodzi tuż pod tobą zadając ci obrażenia. Atak jest używany gdy jesteś daleko od niego lub chowasz się za skałami po środku lokacji. Nito użyje tego ataku po tym jak usłyszysz krzyk w oddali, więc gdy tak się stanie uciekaj w bok, by go uniknąć.

Zamach - Nito wykonuje zamach swoją bronią. Można go zablokować lub przetoczyć się pod nim. Najlepiej jest się przetoczyć, bo będziesz miał szansę na kontratak.

Walnięcie - Boss powoli wznosi swój miecz a następnie wali nim w ziemię. Ten atak trudno zablokować, ale na szczęście łatwo zrobić unik przed nim. Po prostu wykonaj przewrót na bok wtedy gdy on zamierza uderzyć bronią w ziemię. Po ataku Nito przez chwilę odpoczywa. Wykorzystaj tą okazję do wykonania kontry.

Pchnięcie - Nito wykonuje pchnięcie bronią przed siebie. Atak może zostać zablokowany lub ominięty. Po wykonaniu uniku, natychmiast staraj się zaatakować go.

Chwyt - gdy dłoń Nito zacznie jarzyć się na czerwono, będzie starał cię chwycić. Jeśli mu się to uda otrzymasz olbrzymie obrażenia, które najprawdopodobniej doprowadzą do twojej śmierci. Można go uniknąć oddalając się od Nito, a gdy chybi natychmiast wykonaj kontratak. Najlepiej chwycić broń w obie ręce, by zwiększyć swą siłę uderzenia.

Duchowa eksplozja - Boss na chwilę zatrzymuje się, by przygotować ten atak, po czym krąg ciemności zostaje wyrzucony we wszystkich kierunkach, zadając spore obrażenia. Uniknij tego oddalając się, aż atak osłabnie, następnie szarżuj na niego. Po kilkukrotnym doświadczeniu tych ataków będziesz mógł przewidzieć, kiedy on wystąpi i będziesz mógł uderzać Nito podczas gdy on będzie się przygotowywał do następnego ataku.

Strategia

Szczególnie zalecane jest, aby na początku walki NIE zbliżać się do drugiego końca areny, ponieważ to sprowokuje do ataku duże szkielety i uczyni tą walkę o wiele trudniejszą. Gdy walka się zacznie pozostań w tym samym miejscu i poczekaj na normalne szkielety. Jeśli posiadasz boską broń, pozbądź się ich, jeśli nie rozwalaj je aż Nito zbliży się do ciebie. Upewnij się, że masz albo pancerz zapewniający wysoką równowagę albo pierścień Wilka, by twoje ataki na Nito nie zostały przerwane. Poza wychodzącym spod ziemi ostrzem, pozostałe jego ataki można łatwo ominąć. Okrążaj go, gdy się zbliży i atakuj. Gdy przygotowuje duchową eksplozję, cofnij się uważaj by pod żadnym pozorem NIE sprowokować dużych szkieletów. Po tym ataku normalne szkielety powinny zostać w większości zmiecione na pewien czas. Wykorzystaj to, by zadać mu kilka ciosów. Nito porusza się niezwykle wolno i jest bardzo wrażliwy na ogień, więc przyjście do niego wyposażonym w Kulę ognia/kulę ognia chaosu, co pozwoli zadać mu sporo obrażeń bez nadmiernego narażania swego zdrowia.
Jeśli zabijesz jego normalne szkielety boską bronią, Nito stanie się jednym ze śmiesznie łatwych bossów dla ciężkozbrojnych wojowników. Możesz go łatwo okrążać i zadawać mu bezpiecznie ciosy, a wszystkie jego ataki za wyjątkiem ostrza spod ziemi i duchowej eksplozji mogą zostać zablokowane, skutkując niegroźnymi obrażeniami.

Prosta strategia na dystans

Załóż pierścień Mgły i pierścień ze śpiącym smokiem. Zeskocz w dół na arenę, ale nie ruszaj się. Gdy walka się zacznie Nito powoli będzie zmierzał do ciebie a ty nie sprowokujesz żadnych szkieletów, pozostawiając ci załatwienie go z łuku lub czarami.

Jeśli masz zamiar przyzwać sobie upiory do pomocy w walce z Nito, przeznaczonym miejscem wezwań jest drugie ognisko w Grobowcu Olbrzymów.

Nito i klątwa nieumarłych - VaatiVidya

Łupy
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈