Spotykany w różnych lokacja w całej grze, Tytaniczny Demon, przerażająca bestia bez głowy, która często strzeże wartościowych przedmiotów lub ważnych obszarów. Jest także jednym z niewielu źródeł rzadkiego demonicznego tytanitu do ulepszania odpowiedniej broni. Wymachuje swym Tytanitowym łapaczem lub jeśli jesteś oddalony od niego, wystrzeliwuje potężne kule błyskawic. Jak sama nazwa wskazuje tytanitowy łapacz może być w rzadkich przypadkach używany przed niego do chwycenia lub przygwożdżenia gracza zadając wysokie lub śmiertelne obrażenia. W walce z nim można wykorzystać jego powolność w obracaniu się, by zaatakować go z tyłu, jednak mimo to trzeba wciąż uważać na jego ataki z wyskoku i wymachy ogonem. Chociaż wszystkie tytanitowe demony wyglądają tak samo, niektóre z nich są silniejsze, tak więc to że uda ci się zabić jednego nie oznacza, że jesteś przygotowany na zabicie wszystkich. Ich ataki błyskawicami mogą być blokowane przez przeszkody, ale uderzenia bronią przechodzą przez ściany i przeszkody, czyniąc z nich niebezpiecznych przeciwników nawet będąc za zasłoną.

Lokacje
Punkty życia
Dusze
Odradzanie się
Parafia Nieumarłych, niedaleko kowala Andrei.
1506
1000
10 000 (NG+)
Nie
Forteca Sena, na samym dole pod pierwszym pomostem z ruchomymi ostrzami. W sumie jest ich tam czterech.
2510
2000
Nie
Anor Londo (zawsze wypadają 2 szt. demonicznego tytanitu)
2635
5000
Nie
Katakumby
2133
1000
Nie
Zagubione Izalith (zawsze wypadają 2 szt. demonicznego tytanitu)
3137
4900 (NG+)
5000
10 000 (NG+)
Tak

Strategie

Tytaniczne Demony są wrażliwe na broń błyskawic, obrażenia od żywiołów czy żywica złotej sosny. Cud włócznia błyskawic (i jej odmiany) jest również bardzo skuteczny, który można sobie przygotować będąc za zasłoną a następnie wyjść zza niej tuż przed jej rzuceniem.

W walce z różnymi demonami konieczne jest zastosowanie różnych taktyk. Walcząc z tymi przeciwnikami w Fortecy Sena, wysoce zalecane jest założenie zardzewiałego żelaznego pierścienia, bez którego poruszanie się jest niezwykle powolne. Demon w Parafii Nieumarłych może zostać zwabiony na szczyt niższych schodów, aby jego horyzontalne zamachy bronią stały się bezużyteczne lub może zostać zabity z łuku wykorzystując jako osłonę jeden ze zniszczonych filarów lub chowając się za ścianą od strony lasu. Demon Anor Londo może zostać zastrzelony z łuku z balkonu znajdującego się nad jego pokojem. Z kolei tego w Zagubionym Izalith można zastrzelić z łuku celując w ogon pod warunkiem podejścia go od strony skrótu z Demonicznych Ruin. Demon w Katakumbach może zostać zaatakowany zza filarów lub wystających trumien.

Dystansowa
Możliwe jest zabicie ich z łuku, wykorzystując przeszkody jako osłony przed kulami błyskawic. Łuk o dużym zasięgu, jak np. Czarny Łuk Pharisa w połączeniu z pierścieniem Sokoła i/lub pierzastymi strzałami sprawia, że można w nich strzelać bez prowokowania ich do ataku. Walka jest łatwiejsza, jeśli celujesz w kończynę lub będąc za demonem w ogon. Strzały mogą od czasu do czasu zachwiać nim. Demon nie posiada głowy, więc nie można zadać mu większych obrażeń od strzału w głowę.

Walka wręcz
Dla wojownika specjalizującego się w walce w zwarciu, najlepszym sposobem na podejście każdego z tych demonów jest ustawienie się za jego wolną ręką, w pobliżu brakującej nogi. Mimo że ta pozycja może być trudna do utrzymania z racji jego wyskoków, to tu wszystkie jego ataki chybią i bezpiecznie możesz zadać cios lub dwa. Ten sposób wymaga czasu, ale ostatecznie pokonasz go. Wykorzystaj do tego żywicę złotej sosny oraz tarczę o wysokiej stabilności (np. Orla tarcza) do blokowania jego wymachów bronią. Pamiętaj o okrążaniu go, co jest kluczowe. Gdy demon wyskakuje w górę rozsądnie jest cofnąć się, gdyż ten atak może ominąć blok lub przygwoździć cię.

Piromancja
Wiele piromancji typu ogniste kule lub ognisty bicz są niezwykle skuteczne w walce z tym przeciwnikiem.


Łupy

  • Demoniczny tytanit (zawsze)
  • Tytaniczny łapacz (rzadko)Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈