Punkty życia: 3432 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 40 000 (pierwsza rozgrywka); 80 000 (NG+)


demon_stonoga.png Demon Stonoga to ogromne stworzenie przypominające robaka, które zamieszkuje obszary wypełnione lawą w głębinach Demonicznych Ruin. Jego ramiona i ogon to żyjące stonogi. Boss ma zwyczaj stać w lawie po przejściu przez mgłę i wielokrotnie używa swego sięgającego ataku. Dla kogoś kto nie jest w posiadaniu Osmalonego pomarańczowego pierścienia bądź nie korzysta z ataków dystansowych, ten przeciwnik może być wyjątkowo denerwujący.

Ataki

Dalekie uderzenie ramieniem - boss wyciąga swoją prawą rękę i stara się uderzyć ciebie nią z daleka. Ataku można łatwo uniknąć wykonując przewrót w bok, gdyż wykonywany jest w linii prostej.

Uderzenie ramieniem - przeciwnik będzie starał uderzyć cię prawą ręką gdy będziesz blisko niego, czego można łatwo uniknąć przetaczając się w kierunku bossa i pod jego nogi. Po udanym uniku chwyć broń w obie ręce i zaatakuj go, gdy on się będzie zbierał po ataku.

Tupnięcie - atak wykonywany, gdy znajdujesz się blisko jego stopy. Demon zacznie szybko i brutalnie tupać i najlepiej wtedy po prostu uciec stamtąd.

Wysoki skok - boss wyskakuje wysoko w górę a następnie brutalnie ląduje na ziemi. Jak tylko zobaczysz, że demon wyskakuje w górę oddal się od tego miejsca i czekaj aż wyląduje. Po czym szarżuj na niego z bronią trzymaną oburącz dla lepszego efektu.

Chwyt - demon na krótko zatrzymuje się i ryczy a potem stara się chwycić cię ręką. Jeśli mu się powiedzie, podpali cię zadając ci ogromne obrażenia a nawet powodując śmierć. Jeśli zobaczysz, że zatrzymał się i wydaje z siebie głos szybko przetocz się pod jego nogi i atakuj.

Walnięcie ręką - Demon Stonoga uderza swą ręką w ziemię. Można tego uniknąć przetaczając się pod nią lub oddalając się. Jeśli uda ci się przetoczyć pod nią, chwyć broń oburącz i atakuj zanim zdąży się pozbierać po ataku.

Eksplodujący skok - przeciwnik wyskakuje w powietrze i wywołuje eksplozję pod sobą. Ataku tego można uniknąć oddalając się i czekając aż on wyląduje, po czym będzie można go przez krótką chwilę atakować.

Strategia

Jednym ze sposobów na ułatwienie walki jest odcięcie ogona na samym początku. Jeśli zwabisz go, by stał nad tobą, możesz atakować go i być względnie bezpiecznym, trzymając uniesioną tarczę gdy wykonuje atak, tak na wszelki wypadek.
1. Biegnij przez lawę na prawo od wejścia. Na końcu jest ukryte spore pole, na którym możesz normalnie z nim walczyć.
2. Uniknij jego dalekiego ataku ramieniem gdy się zbliży i podbiegnij do niego.
3. Odetnij ogon, który będzie żył, więc upewnij się, że go zabiłeś. Demon oszaleje po odcięciu ogona i pobiegnie przez ścianę, musisz stać za jego stopą. Ogon odrośnie, więc odetnij go ponownie.
4. Demon Stonoga użyje swego eksplodującego skoku, gdy zostanie mu niewiele punktów życia, więc zwracaj większą uwagę na jego ataki, gdy walka ma się ku końcowi. Wykorzystanie tarczy z przyzwoitą stabilnością zwiększy twoje szanse na przeżycie.

Wideo, bez tarczy (przejdź do 1:50):Wskazówki

  • Odetnij ogon jak najszybciej, by ułatwić sobie walkę
  • Stój pod nim zawsze wtedy kiedy to możliwe.
  • Możesz wezwać Solaire do pomocy, jego znak przyzwania jest po środku korzenia, na lewo, blisko wejścia na bossa. Jednakże Solaire ma tendencję do wchodzenia w lawę i ginięcia z zależności od położenia bossa.
  • Możesz również odciąć jego prawe ramię (to którym cię atakuje), by zdobyć Osmalony pomarańczowy pierścień, który redukuje obrażenia od lawy, ułatwiając resztę walki.
  • Wydaje się, że jest odporny na jakiekolwiek obrażenia od ognia.
  • Czary są bardzo skuteczne w walce z nim. (Samonaprowadzająca materia dusz z 40 pkt Inteligencji znacznie obniży jego punkty życia.)
  • Wyposaż się w tarczę o dobrej stabilności, np. Orlą tarczę.
  • Niektóre wyrostki, po odcięciu staną się osobnymi żyjącymi stworzeniami towarzyszącymi bossowi w walce. Z ogona po odcięciu i uśmierceniu wypada Osmalony pomarańczowy pierścień.

Łupy


Błędy

Jeśli stoisz blisko wejścia na bossa i demon wykona swój chwytający atak, jest szansa, że wyskoczy przez "sufit" i utknie tam. Jeśli tak się stanie, podejdź do mgły i czekaj tam. W końcu spadnie w pustkę a potem zginie zostawiając po sobie dusze i pierścień.
Podobnie, w tych samym okolicznościach, jeśli chwyci cię, przeżuje cię, następnie spadnie przed podłoże i zginie po wszystkim. Jeśli ten chwyt zabije cię, otrzymasz wszystkie łupy i nie będziesz musiał z nim walczyć ponownie.
Jest również szansa, że zostaniesz wypchnięty przez ścianę, spadniesz i zginiesz.Join the page discussion Tired of anon posting? Register!

Load more
⇈ ⇈