external image 14S03adb6.png


Smocze przymierze zawiera się przysięgając lojalność Wiecznemu Smokowi. Celem tej frakcji jest atakowanie postaci posiadających Smocze łuski.

Dołączenie do przymierza
I kamienny_smok_2.png dź do Blighttown i kieruj się do bagna. Idąc w lewo dalszym brzegiem bagna powinieneś zauważyć duże pijawki. W końcu przejdź przez długi korzeń (most), który wydaje się prowadzić do ślepej uliczki. Uderz bronią we wnękę i powinieneś dojść do kolejnej ślepej uliczki ze skrzynią. Idź dalej i uderz w kolejną ścianę za skrzynią. Powinieneś wejść do Wielkiej Pustki. W dalszej drodze napotkasz Bazyliszki i Chodzące grzyby. Gdy dojdziesz do samego dołu, powinieneś wyjść w Popielnym Jeziorze. Omiń Hydrę, chroniąc się za wydmą i kieruj się na małże, aż w końcu dojdziesz do ostatniego drzewa – budowli (w ogóle są 3 – z jednego wychodzisz, drugie w centrum i trzecie – siedziba przywódcy frakcji). Pomódl się do Wiecznego Smoka i stań się członkiem.

Smocze Oko
Smoczego Oka możesz używać jako pusty i jako człowiek i będąc członkiem smoczego przymierza. W przeciwieństwie do innych inwazji, Smoczego oka można używać tylko w pojedynkach 1 na 1. By móc zobaczyć znaki innych graczy, w twoim świecie nie może być żadnych innych Upiorów. Zwycięzca pojedynku otrzymuje smoczą łuskę.

Kamień Smoczej Głowy
Kamień smoczej głowy zmienia twoją głowę w głowę smoka. By móc go użyć nie możesz mieć założone niczego na głowie. Jeśli użyjesz tego Kamienia, gdy już masz smoczą głowę, będziesz mógł zionąć ogniem. Przytrzymując przycisk, przedłużysz zionięcie, ale również będzie cię to zużywać twoją kondycję. Obrażenia od ognia będą rosnąć w miarę awansowania we frakcji i mają one największy zasięg ze wszystkich ognistych ataków.

Kamień Smoczego Torsu
Ten kamień pozwala zamienić całe twoje ciało w smocze. Przedtem jednak musisz zdjąć całą zbroję. Podczas używania Smoczego Kamienia będziesz mógł ryczeć jak smok (co powoduje powstanie fali uderzeniowej wokół ciebie, podobnej do cudu Moc) i ogłuszyć przeciwników. Ryk ten odbija czary podobnie jak cud Moc, choć nie może zranić rzucającego, jeśli czar odbije się w jego stronę. Twoja siła ataku wzrośnie na parę sekund po ryknięciu. Premia ta stopniowo maleje, tak więc im szybciej zaatakujesz wroga tym większe obrażenia zadasz. Obrażenie od cudów, czarów i piromancji są zwiększone, ale tylko w przypadku szybkich typów jak Gniew Bogów/Wielki zapłon/Ognisty bicz i nie zwiększają się wraz z awansem we frakcji. Wszystkie czary z długim czasem ich rzucania nie zyskują premii do obrażeń. Cuda i czary wzmacniające pierścienie zyskują dzięki Smoczej Sile. Podczas smoczej formy twój atak bez broni znacząco wzrasta – odnosi się to wyłącznie do gołych pięści i nie dotyczy niczego co się zakłada na dłonie (szponów, itp.). Obrażenia od ataków gołymi rękoma nie skalują się z żadną statystyką ani nie wzrastają wraz ze zdobywaniem kolejnych rang, natomiast premia do obrażeń po ryknięciu i zasięg ogłuszenia wzrastają wraz z awansowaniem we frakcji. Smocza siła odrzuca każdą tarczę, dając ci chwilę na atak, zanim ponownie przeciwnik podniesie swoją tarczę lub skontruje.

Obydwa kamienie mogą być używane również po opuszczeniu przymierza.

Skutki przyłączenia się do przymierza
 • Przymierze to pozwala graczom na potyczki online, by zdobyć Smocze Łuski. Przydatne gdy chce się wzmocnić Smoczą broń i zdobyć unikatowe kamienie: Smoczej Głowy i Smoczego Torsu.
 • Po użyciu Smoczego Oka, pojawi się znak wezwania w świecie innego gracza, a gracze posiadający Smocze Łuski powiązani z tym znakiem będą mogli zostać zaatakowani (podobnie do tego jak działa Kamień Czerwonego Oka w Demon's Souls), jeśli gospodarz dotknie szczątków smoka.
 • Po użyciu Kamienia Smoczej Głowy, głowa gracza zmienia się w głowę smoka, co pozwala ziać ogniem. Siła płomienia zależy od rangi w smoczym przymierzu.
 • Po użyciu Kamienia Smoczego Korpusu, ciało gracza przyjmuje formę smoka. Dodatkowo powoduje to:
  • Zwiększenie obrażeń od ataków bez broni (nie widać w statystykach)
  • Możliwość ryknięcia, które skutkuje rozchodzeniem się promieniście fali uderzeniowej ogłuszając na chwilę wrogów i może odbijać czary czarnoksięskie. Siła ataku jest zwiększona przez 5-6 s po ryknięciu.
  • Kamień ten nie powoduje zwiększenia obrony. Pozostaje ona taka sama jak przed jego użyciem. Możesz zwiększyć obronę gromadząc więcej Człowieczeństwa.
 • Użycie jakiegokolwiek z tych kamieni powoduje stałą przemianą, nie można jej odwrócić aż do momentu śmierci.
Uwaga: Możesz odciąć ogon Wiecznemu Smokowi, by zdobyć Wielki Smoczy Miecz. Nie wywołuje to żadnych negatywnych skutków.

Rangi
Kolejne rangi zdobywa się ofiarując smocze łuski. Zdobyć je można na 3 sposoby:
 1. Znajdując w skrzyniach lub jako przedmioty leżące na ziemi, jak np. ta w pobliżu ogniska w Blighttown. Niektórzy przeciwnicy, jak Nieumarły Smok w Dolinie Smoków, mogą z 100 % pewnością zostawić po sobie smoczą łuskę.
 2. Zabijając smoki. Mają ok. 20% szansę zostawienia smoczej łuski przy wskaźniku znajdywania przedmiotów na poziomie 410. Można je łatwo zabić łatwo z łuku wraz z pierścieniem z czerwonym łzokamieniem.
 3. Zabijając Hydry. Hydra w Popielnym Jeziorze zostawia 2 łuski, a Hydra przy wejściu na dole Dorzecza Darkroot – jedną łuskę.
 4. Używając Smoczego Oka. Wyszuka graczy w pobliżu, którzy posiadają smocze łuski. Jeśli ich pokonasz otrzymasz jedną i trochę dusz.

Ranga
Liczba ofiarowanych przedmiotów
Nagrody
0
0
Otrzymujesz Smocze Oko i Kamień Smoczej Głowy
+1
10
Zwiększenie obrażeń od zionięcia ogniem
+2
30
Otrzymujesz Kamień Smoczego Torsu, zwiększenie obrażeń od zionięcia ogniem
+3
80
Zwiększenie obrażeń od zionięcia ogniem, zwiększenie mocy ryknięcia
źródło: http://darksouls.wikidot.com/path-of-the-dragon

Kary za porzucenie przymierza
Jeśli przyłączysz się do innego przymierza, stracisz możliwość korzystania ze Smoczego Oka i oferowania smoczych łusek, ale wciąż będziesz mógł używać Kamienia Smoczej Głowy i Smoczego Torsu.

Online
Jeśli umieścisz Smocze Oko na ziemi, nie atakujesz gracza, który posiada smocze łuski. Zamiast tego gracz widzi twój znak w tym samym miejscu w swoim świecie i ma możliwość przyzwania ciebie lub nie. Choć jest to zabezpieczenie służące honorowej walce PvP w smoczej frakcji, to jednak ogromnie krzywdzące dla tego członka przymierza, ponieważ poważnie zmniejsza szanse zaistnienia takiego pojedynku.Tired of anon posting? Register!
  • Anonymous

   Mam wazne pytanie czy smocze przymierze i przemiane w smoka mozna zrobci w czesxi z 2011 roki czy tylko w remastered poniewasz mam klutnie z kilega ze w dark souls z 2011 roku nie ma możliwości przemiany w smoka a doszla dopiero w 2 czesci i w remastered muj znajomu muwi ze nie ma a ja sadze ze jest nigdy mie bylem w tej lokacji bo wolalem anor londo

  Load more
  ⇈ ⇈