Punkty życia: 1506 (pierwsza rozgrywka); 2900 (NG+)

Liczba dusz: 10 000 (pierwsza rozgrywka); 40 000 (NG+)


Księżycowy Motyl jest bossem znajdującym się w pierwszym obszarze Ogrodu Darkroot. Można go znaleźć na szczycie porośniętych mchem schodach za śpiącym Kamiennymi Rycerzami. Walka ma miejsce na długim kamiennym moście obok którego (raz z jednej, raz z drugiej strony) unosi się motyl. W przeciwieństwie do większości walk, ta jest typowo na dystans i jednostronna; motyl trzyma się w pewnej odległości od mostu przez większość walki i wystrzeliwuje magiczne pociski w gracza.

ksiezycowy_motyl.PNG Ataki

Świetlne magiczne igły - jak w przypadku wszystkich ataków tego bossa, najpierw następuje moment przygotowania ataku, a potem wystrzeliwuje go. Animacja ładowania jest taka sama jak w przypadku samonaprowadzającej materii dusz i księżycowego promienia. I dopóki atak się nie pojawi nie wiesz jaki to będzie atak. Można go zablokować, ale z racji magicznych obrażeń, część obrażeń przechodzi przez konwencjonalną obronę. Motyl wystrzeliwuje dwie serie igieł z centralną skierowaną zawsze w ciebie.

Samonaprowadzająca materia dusz - atak, który składa się z trzech powolnie poruszających się, samonaprowadzających pocisków. Zadaje więcej obrażeń niż świetlne igły, ale łatwiej go uniknąć.

Sfera duszy - jest to duża kula energii, która ma ogromne pole rażenia, gdy zetknie się z mostem. Atak ten jest używany przez bossa tylko gdy zmienia on strony mostu. Tak więc jak tylko on to zrobi, uciekaj jak najdalej, by uniknąć wybuchu.

Księżycowy promień - czasem zdarza się, że motyl wystrzeliwuje ogromny promień przez cały most, z którym bardzo trudno walczyć. Animacja początkowa jest taka sama jak w przypadku świetlnych igieł czy materii dusz. Gdy zobaczysz promień możesz próbować go zablokować lub uniknąć go (uciekając na tyle daleko, by promień cię nie trafił lub wykonać przewrót w momencie, gdy już ma cię trafić).

Eksplozja - gdy Księżycowy Motyl przysiądzie na moście, będzie przez chwilę odpoczywał zanim zacznie ładować energię. Gdy się naładuje nastąpi ogromna eksplozja, która zrani cię, jeśli będziesz w zasięgu. Jest bardzo potężna i powinna być uniknięta za wszelką cenę.

Strategie

Walka wręcz

1) Namierz motyla i poruszaj się razem z nim tak aby mieć bo zawsze na wprost siebie. Masz swobodę przemieszczania się, ale powinieneś również móc wykonywać przewroty (nie być zbyt obciążonym), by unikać jego ataków.
2) Gdy zacznie ładować swój atak, wykonaj przewrót zaraz po tym jak go wystrzeli. Przetocz się ponownie, jeśli to konieczne. Powtarzaj tą czynność po każdym ataku.
3) Gdy będzie to księżycowy promień podejdź jak najbliżej motyla i wykonaj jeden przewrót gdy promień będzie tuż obok ciebie (musisz wyczuć odpowiedni moment i jeśli ci się uda, powinieneś przetoczyć się tuż pod nim).
4) Gdy motyl wyląduje na moście, atakuj go bez przerwy. Pod koniec jego odpoczynku uniknij eksplozji, co nie powinno być trudne, bo przez chwilę się ładuje zanim ona nastąpi. Powtarzaj to za każdym razem, gdy wyląduje.
5) Gdy przelatuje na drugą stronę, schowaj się za drzwiami, którymi wszedłeś na most (hm chyba niekonieczne).

Na dystans

Będziesz potrzebował jakiegoś łuku i tony strzał. Bez rozwiniętej Zwinności, ten sposób walki będzie długi i nudny. Jeśli posiadasz cud Słoneczną włócznię, kilka strzałów spowoduje, że ta walka to będzie bardzo łatwa. Magowie również nie powinni mieć problemu z tym bossem.
LUB możesz zakupić 25-30 bomb zapalających od Nieumarłego Handlarza, co spowoduje, że będzie to (prawie) najłatwiejsza walka z bossem w tej grze (blok/przewrót i rzut).

Wskazówki / różne

 • Trzymaj broń oburącz atakuj motyla podczas jego odpoczynku na moście, by zadawać większe obrażenia.
 • By dostać się do bossa nie musisz walczyć z wszystkimi przeciwnikami po drodze, po prostu trzymaj się lewej ściany po wejściu do tej części lasu i idź aż do dojdziesz do ruin. Wejście do wieży jest za śpiącym tuż przed nim rycerzem. Przebiegnij szybko obok niego i wejdź po schodach, a boss będzie za mgłą.
 • Uniki są kluczowe w tej walce, więc upewnij się, że waga wyposażenia pozwala ci na wykonywanie szybkich uników.
 • Ciekawostka: Możesz zobaczyć Księżycowego motyla unoszącego się w pobliżu ruin, będąc blisko zapieczętowanych drzwi, co zwiastuje czekającą cię walkę z bossem. Nie możesz go stąd zranić.
 • Zawsze trzymaj się blisko bocznych murków mostu wykonując przewroty - to ułatwia sprawę.
 • Tarcza z dobrą odpornością magiczną może zostać użyta do blokowania świetlnych igieł, otrzymując tylko niewielkie obrażenia. Np. tarcza herbowa od Bezimiennego Rycerza po powrocie do Azylu Nieumarłych jest gwarantowanym łupem. Jak na ironię, idealna do tej walki jest Kryształowa tarcza pierścieniowa , ponieważ zapewnia najwyższą ochronę przed magią spośród wszystkich tarcz i jest bardzo lekka.
 • Może wystąpić błąd, jeśli nie zabijesz śpiącego Kamiennego Rycerza strzegącego wejścia do wieży z motylem. Motyl prowokuje rycerza z dołu a następnie znika.
 • Jeśli jesteś człowiekiem, możesz przyzwać Wiedźmę Beatrice do pomocy. Jej znak jest ukryty w krzakach na samym dole schodów prowadzących do bossa. Przyzwanie jej spowoduje, że walka z bossem będzie spacerkiem.
 • Jeśli przyzwiesz ją do tej walki, będziesz mógł skorzystać z jej pomocy również w walce z Czterema Królami

Łupy

 • dusza Księżycowego Motyla
 • 10 000 dusz
 • 1 Człowieczeństwo
 • Idź do końca mostu i wejdź na wieżę, gdzie znajdziesz Boski żar, klucz do piwnicy wieży strażniczej i kość wiodącą do domu trzymane przez skamieniałego kowala.

Jako normalny przeciwnik

Można je znaleźć odpoczywające w Kryształowej jaskini. Odradzają się, ale nie zaatakują cię, jeśli ich nie sprowokujesz. Wypadają z nich grudki niebieskiego tytanitu (rzadko) i sztaby niebieskiego tytanitu (bardzo rzadko).
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈