Lokacja do której przechodzi się kamiennym mostem po opuszczeniu Sanktuarium Oolacile. Swoim ukształtowaniem terenu łudząco przypomina Ogród Darkroot. Miejsce zamieszkałe przez dziwaczne, człekokształtne stworzenia przypominające strachy na wróble oraz potężnych kamiennych strażników. Prowadzi do Parafii Oolacile.

Postacie niezależne

 1. Chester Wspaniały

Przedmioty

 1. Sztaba niebieskiego tytanitu (w pierwszej części lasu, w skrzyni w niewielkim stawie)
 2. Nogawice bojowe strażnika
 3. Rękawice bojowe strażnika
 4. Hełm strażnika
 5. Zbroja strażnika
 6. Dusza dumnego rycerza
 7. Grzybek Elizabeth (w drugiej części lasu, za mostem, na którym ląduje smok)
 8. Wielka strzała Gougha (3 szt.)

Przeciwnicy

 1. Strach na wróble (z widłami, z nożycami)
 2. Kamienny strażnik
 3. Kryształowa jaszczurka (2 szt.)

Bossowie

 1. Rycerz Artorias
 2. Czarny smok Kalameet (opcjonalny)

Opis przejścia

Do mostu ze smokiem

Przedzieranie się przez las najeżony strachami na wróble w towarzystwie kamiennym strażników może być dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli nie posiada się łuku do wywabiania ich pojedynczo. Tak więc po wyjściu z Sanktuarium i przejściu przez most powitają cię dwa strachy na wróble z widłami. Zauważą cię zapewne zaraz jak dojdziesz do końca mostu, a na pewno jeśli skręcisz w prawo. Pokonaj ich, jako że nie będą stanowić większego problemu, jeśli posiadasz broń, którą poradzisz sobie z nimi w maks. 3 atakach. Jeśli udasz się na lewo natkniesz się na jednego stracha. A gdy wejdziesz do niewielkiego wąwozu wpadniesz w zasadzkę złożoną z grupki strachów. Tak więc jeśli chcesz szybko i póki co bez zwiedzania za mostem skręć w prawo i cały czas trzymaj się tej strony, biegnąc najpierw wzdłuż ściany skalnej a potem klifu. Po drodze do mostu napotkasz ruiny z niedziałającą windą a biegnąc dalej będziesz musiał z dwóch skarp i niedaleko po prawej most. Podążając tą ścieżką nie natkniesz się na żadnego przeciwnika, prócz wspomnianych dwóch strachów na wróble zaraz na początku. Gdy zbliżysz się do mostu z prawej nadleci wielki czarny smok, przysiądzie na moście, zmierzy cię swym jedynym okiem i odleci.

Za mostem

Po przejściu przez most pozostaje ci skręcić w prawo. Nad tobą będzie spacerował kamienny strażnik i jeśli dłużej postoisz w tym miejscu on w końcu zeskoczy z tej skarpy. Na końcu wąskiej ścieżki spotkasz kryształową jaszczurkę, więc jeśli chcesz ją zabić zanim spadnie w przepaść, zacznij biec i zaatakuj ją bronią o pionowym zamachu. Teraz pozostaje ci przejść lewą stroną obok wyrwy w ziemi przed sobą napotkasz kilka strachów z nożycami i kilka możliwych ścieżek, ale dwie główne prowadzące do windy. Możesz obejść wielką dziurę w ziemi wejść na pagórek po prawej i tym samym przejść na prawą stronę tej części lasu. Przed sobą zobaczysz kryształową jaszczurkę, która dość szybko zauważy cię i zacznie uciekać w kierunku grupy strachów na wróble i kamiennych strażników, co może nie skończyć się dobrze. Jeśli zignorujesz ją i trzymając się prawej strony pobiegniesz w kierunku kamiennej budowli, możliwe że nie zwrócisz na siebie uwagi żadnego przeciwnika. Za ruinach, obchodząc je z prawej strony znajdziesz duszę. Jeśli zjedziesz windą w dół zobaczysz przed sobą arenę Artoriasa, kamienny most i Chestera, stojącego na jego końcu. Pierwsze co warto zrobić to przejść przez most, minąć Chestera skręcając w prawo i wejść do windy odblokowując tym samym skrót do pierwszej części Królewskiego Lasu. Teraz możesz porozmawiać z Chesterem, udać się na Artoriasa lub ścieżką w dół do doliny prowadzącej do Kalameeta. Jednak póki co walka z nim będzie prawie niemożliwa.

powrót do lokacjiTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈