Rickert_pic.png

Rickert jest uwięziony w celi w Ruinach Nowego Londo i nie ma zamiaru się ruszać stamtąd. Gdy z nim porozmawiasz dowiesz się, że jest jednym z najlepszych kowali w Vinheim. Z tego wynika, że
jeśli naprawdę popełnił przestępstwo, i z tego powodu został uwięziony, to musiało to się wydarzyć zanim Nowe Londo zostało zatopione, ponieważ potem prawo już nie istniało w tym miejscu. Rodzi się też pytanie, że skoro popełnił przestępstwo, co to musiało być, skoro nie chce uciec ani być uratowanym. Mówi, że lepiej dla niego jest zostać w celi niż ryzykować opuszczenie i błąkać się jako pusty.
Rickert może zmienić broń w magiczną lub zaklętą.

  • Za pierwszym razem dojść do niego można idąc od windy z Kaplicy Firelink, schodami w dół, trzymając się prawej strony, mijając nieumarłego leżącego przy krawędzi. W pobliżu są schody prowadzące w dół do Rickerta.
  • Dając mu magiczny żar znaleziony w Ogrodzie Darkroot może zmienić broń magiczną ulepszoną do +5 w zaklętą broń.

Sklep
Grupa
Nazwa
inteligencja.png
Liczba użyć
Koszt
Czary

Strzała duszy
10
30
2000

Ciężka strzała duszy
12
12
4000
Broń

Katalizator czarodzieja
10

500
Ulepszenia

Ulepszenie magiczne
Modyfikacja zwykłej broni +5 do magicznej


Duże magiczne ulepszenie
Wymaga dużego magicznego żaru. Modyfikacja magicznej broni +5 do +6


Zaklęte ulepszenie
Wymaga magicznego żaru. Modyfikacja magicznej broni +5 do zaklętej


Uwagi:
  • Rickerta można dźgnąć włócznią przez kraty. Bądź ostrożny, bo jeśli go zranisz, stanie się wrogo nastawiony do ciebie. Nie będzie walczył, ale nie będziesz mógł korzystać już z jego usług.
  • Możliwe jest zabicie go przy użyciu cudu Gniew bogów lub długiej broni, np. włóczni srebrnego rycerza.

Łupy:
  • 1000 dusz

Dialogi:
  • [jeśli posiadasz Boski Żar] Hej, zaczekaj... Czy to jest żar? A nie, przepraszam. My w Vinheim nie zajmujemy się takimi tandetnymi żarami. Idź może do kowala na wsi.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈