rzeznik.png

Dwaj rzeźnicy, których spotykasz w grze znajdują się w Głębinach. Mimo ich męskiej, umięśnionej figury, ludożerczy kucharze są kobietami, co zostało potwierdzone przez Miyazakiego Hidetakę. 1(od linii 72)
Gdy natkniesz się na nie zobaczysz, że jedna z nich jest zajęta przygotowywaniem posiłku dla tutejszych mieszkańców, a ty przybywasz w samą porę na to, by znaleźć się w menu.

Lokacja

Głębiny. Jedna jest przy stole, druga ukrywa się nad wejściem do pomieszczenia, gdzie znajduje się uwięziony Laurentius.

Opis

Przysadzisty rzeźnik z sakwą na głowie, trzymający w jednej ręce wielki nóż rzeźnika a w drugiej zakrwawiony, drewniany kij.

Ataki

  • Zamach nożem: Podstawowy atak to zamach nożem, ma średni zasięg i potrafi zadać niezłe obrażenia lekko opancerzonym postaciom.
  • Zamach w biegu: Trzymając swój nóż uniesiony w jednej ręce, biegnie na ciebie a potem wykonuje cięcie. Powoduje odrzucenie, gdy blokujesz i może cię zabić, jeśli ten atak się powiedzie i nie zostanie zablokowany.
  • Cięcie: Rzeźnik trzyma nóż w jednej ręce uniesiony, kuca, by następnie wyskoczyć do przodu i walnąć nim w ziemię. Atak namierza pozycję gracza. Gdy zablokujesz odrzuci cię, jeśli trafi i nie zablokujesz może to się skończyć śmiercią.
  • Walnięcie nożem oburącz: Trzyma nóż oburącz i wali nim w ziemię. Wolny i łatwy do uniknięcia atak. Gdy trafi skutki będą podobne jak w przypadku dwóch powyższych.
  • Stuknięcie i rozcięcie: Względnie szybki, ale niemożliwy do zablokowania atak kijem trzymanym w drugiej ręce. Gdy trafi cię zostaniesz przygwożdżony do ziemi, a następnie dobity cięciem nożem nie do zablokowania.

Strategia

Pierwszego rzeźnika można pokonać względnie łatwo z łuku lub jednym z czarów typu strzała duszy, które możesz kupić od Griggsa z Vinheim. By tak się stało, podkradnij się schodami i zwab pierwszego psa, cofnij się i zabij go. Następnie strzel do rzeźnika z balkonu i przesuń się w lewo, gdy zacznie cię gonić. Rzeźnik spadnie do wody. Teraz zejdź po schodach i strzel do niej gdy jest w wodzie. Zawsze trafisz, jeśli strzelisz wtedy gdy ona dochodzi na szczyt schodów. Przesuń się w lewo i wejdź z powrotem po schodach na górę, by z powrotem wpadła do wody. Powtarzaj aż pokonasz rzeźnika. Możesz wykonać atak z góry, by wykończyć go, jeśli zaczynają ci się kończyć czary lub strzały, zwłaszcza, że niedaleko czeka na ciebie Olbrzymi szczur. Walka z rzeźnikami jest niezbyt skomplikowana. Problem w tym, że kilka ataków może powalić cię na ziemię, dodatkowo mogą uderzyć cię gdy leżysz na ziemi. Wykorzystaj filary na swoją korzyść lub oczyść wyższy poziom i tam walcz, jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni do manewrów. Staraj się pozostawać za nimi i unikać ich mocnych ataków. Wolne dwuręczne ataki dają ci sporo czasu, by zajść ich od tyłu i zadać cios w plecy. Uważaj również na atak z wykorzystaniem kija. Okrążając w prawo unikniesz tego ataku, w prawo zostaniesz trafiony.

Łupy

  • 1000 dusz
  • Sakwa (jeden z rzeźników)

Uwagi

  • Nóż rzeźnicki, jakiego używają, wypada z Ludojada Mildred, która również nosi sakwę na głowie. Przypuszcza się, że jest kolejnym rzeźnikiem szukającym kolejnych źródeł mięsa, choć została pierwsza dodana do gry jako ponownie pojawiający się żart.Load more
⇈ ⇈