rzeznik.png

Dwaj rzeźnicy, których spotykasz w grze znajdują się w Głębinach. Mimo ich męskiej, umięśnionej figury, ludożerczy kucharze są kobietami, co zostało potwierdzone przez Miyazakiego Hidetakę. 1(od linii 72)
Gdy natkniesz się na nie zobaczysz, że jedna z nich jest zajęta przygotowywaniem posiłku dla tutejszych mieszkańców, a ty przybywasz w samą porę na to, by znaleźć się w menu.

Lokacja

Głębiny. Jedna jest przy stole, druga ukrywa się nad wejściem do pomieszczenia, gdzie znajduje się uwięziony Laurentius.

Opis

Przysadzisty rzeźnik z sakwą na głowie, trzymający w jednej ręce wielki nóż rzeźnika a w drugiej zakrwawiony, drewniany kij.

Ataki

  • Zamach nożem: Podstawowy atak to zamach nożem, ma średni zasięg i potrafi zadać niezłe obrażenia lekko opancerzonym postaciom.
  • Zamach w biegu: Trzymając swój nóż uniesiony w jednej ręce, biegnie na ciebie a potem wykonuje cięcie. Powoduje odrzucenie, gdy blokujesz i może cię zabić, jeśli ten atak się powiedzie i nie zostanie zablokowany.
  • Cięcie: Rzeźnik trzyma nóż w jednej ręce uniesiony, kuca, by następnie wyskoczyć do przodu i walnąć nim w ziemię. Atak namierza pozycję gracza. Gdy zablokujesz odrzuci cię, jeśli trafi i nie zablokujesz może to się skończyć śmiercią.
  • Walnięcie nożem oburącz: Trzyma nóż oburącz i wali nim w ziemię. Wolny i łatwy do uniknięcia atak. Gdy trafi skutki będą podobne jak w przypadku dwóch powyższych.
  • Stuknięcie i rozcięcie: Względnie szybki, ale niemożliwy do zablokowania atak kijem trzymanym w drugiej ręce. Gdy trafi cię zostaniesz przygwożdżony do ziemi, a następnie dobity cięciem nożem nie do zablokowania.

Strategia

Pierwszego rzeźnika można pokonać względnie łatwo z łuku lub jednym z czarów typu strzała duszy, które możesz kupić od Griggsa z Vinheim. By tak się stało, podkradnij się schodami i zwab pierwszego psa, cofnij się i zabij go. Następnie strzel do rzeźnika z balkonu i przesuń się w lewo, gdy zacznie cię gonić. Rzeźnik spadnie do wody. Teraz zejdź po schodach i strzel do niej gdy jest w wodzie. Zawsze trafisz, jeśli strzelisz wtedy gdy ona dochodzi na szczyt schodów. Przesuń się w lewo i wejdź z powrotem po schodach na górę, by z powrotem wpadła do wody. Powtarzaj aż pokonasz rzeźnika. Możesz wykonać atak z góry, by wykończyć go, jeśli zaczynają ci się kończyć czary lub strzały, zwłaszcza, że niedaleko czeka na ciebie Olbrzymi szczur. Walka z rzeźnikami jest niezbyt skomplikowana. Problem w tym, że kilka ataków może powalić cię na ziemię, dodatkowo mogą uderzyć cię gdy leżysz na ziemi. Wykorzystaj filary na swoją korzyść lub oczyść wyższy poziom i tam walcz, jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni do manewrów. Staraj się pozostawać za nimi i unikać ich mocnych ataków. Wolne dwuręczne ataki dają ci sporo czasu, by zajść ich od tyłu i zadać cios w plecy. Uważaj również na atak z wykorzystaniem kija. Okrążając w prawo unikniesz tego ataku, w prawo zostaniesz trafiony.

Łupy

  • 1000 dusz
  • Sakwa (jeden z rzeźników)

Uwagi

  • Nóż rzeźnicki, jakiego używają, wypada z Ludojada Mildred, która również nosi sakwę na głowie. Przypuszcza się, że jest kolejnym rzeźnikiem szukającym kolejnych źródeł mięsa, choć została pierwsza dodana do gry jako ponownie pojawiający się żart.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈