Punkty życia: 1176 (pierwsza rozgrywka)

Liczba dusz: 6 000 (pierwsza rozgrywka, patch 1.05), 30 000 (NG+)


Demon Capra jest bossem znajdującym się w dolnej części Miasta Nieumarłych. Możesz dostać się do niego albo idąc główną ulicą do końca, napotykając po drodze nieumarłych skrytobójców i nieumarłe psy lub skrótem w wiadukcie z Kaplicy Firelink (jednak aby go odblokować i tak najpierw konieczne jest pokonanie tej pierwszej drogi).

Ataki demon_capra.png

Pojedynczy zamach - pojedyncze uderzenie wykonywane lewą lub prawą maczetą. Atak ma niezłe namierzanie w kierunku, w którym jest wyprowadzony, ale jeśli poruszasz się lub wykonujesz przewrót w przeciwnym kierunku można go łatwo uniknąć. Jeśli nie masz czasu na unik atak ten może zostać zablokowany.

Podwójny zamach - atak rozpoczyna się podobnie jak poprzedni z tą różnicą, że po jednym wymachu zaraz następuje drugi. Oba uderzenia można zablokować, jednak kosztuje to sporo energii i unik jest bardziej wskazany. W zależności do twojego położenia możesz albo zrobić przewrót do tyłu albo zajść go od tyłu.

Walnięcie lewą maczetą - szybki atak, który posiada dobre namierzanie po lewej stronie bossa. Choć może zostać zablokowany to pochłania sporo energii i jest zabójczy, jeśli wokół znajdują się jeszcze psy. Wykonanie przewrotu do przodu w celu uniknięcia ataku jest o wiele bezpieczniejsze i pozwala ci zadać jeszcze kilka ciosów.

Potężne cięcie - śmiertelnie niebezpieczny atak obydwoma maczetami. Posiada również bardzo dobre namierzanie. Nie można go zablokować i zadaje ogromne obrażenia, gdy trafi, ale na szczęście bardzo wolno się rozpoczyna, więc łatwo rozpoznać kiedy zostanie wykonany. Animacja tego ataku wyraźnie różni się od pozostałych, więc kiedy zobaczysz, że boss unosi oba maczety nad głowę i odchyla się do tyłu odejdź na bezpieczną odległość.

Atak z wyskoku - zaskakująco szybki i daleki atak obydwoma maczetami, którego Demon Capra używa, by szybko zbliżyć się do ciebie. Nie można go zablokować, ale namierzanie jest praktycznie żadne, więc łatwo go uniknąć odsuwając się lub przetaczając na bok. Demon jest podatny na uderzenia, gdy chybi tym atakiem, tak więc staraj się być blisko niego zanim zdąży się pozbierać.

Ten przeciwnik może stanowi wyzwanie dla postaci o niskim poziomie, głównie dlatego, że zadaje sporo obrażeń i potrafi przełamać twoją obronę swym mocnym atakiem. Arena walki nie jest duża, a dodatkowo towarzyszą mu dwa nieumarłe psy.
Demon Capra jest podatny na ogień, tak więc piromancja lub bomby zapalające zadadzą mu sporo obrażeń. 15-20 bomb (by mieć zapas, gdybyś spudłował) pozwoli na pokonanie go nawet bez walki oko w oko. Kule ognia również załatwią sprawę, jeśli nie chybisz ani razu. Jeśli używasz bomb zapalających, rzucaj w niego po tym jak skoczy z dolnej części schodów i odejdzie próbując ponownie na nie wejść. Upewnij się, że na pewno odchodzi, ponieważ czasami odwraca się, gdy masz go namierzone, powodując, że nie trafiasz.
Inny czar, który wydaje się być całkiem przydatny dla magów z tarczą jest Magiczna tarcza, którą można kupić od Griggsa w Kaplicy Firelink, po tym jak go uwolnisz. Czar ten spowoduje, że walka będzie o wiele łatwiejsza.

Strategie


Strategia 1
1. Po wejściu boss i psy natychmiast cię zaatakują. Skręć w prawo (zrób unik przed pierwszym atakiem bossa) i szybko biegnij na schody po lewej stronie areny. Psy powinny biec za tobą, więc pozbądź się ich tam. Jeśli nie będą chciały wejść, spróbuj ich zachęcić, ale uważaj gdyż Demon Capra również może wejść na schody. Zabicie psów na samym początku jest kluczowe dla wygrania tej walki, ponieważ bardzo łatwo mogą cię zblokować pozwalając bossowi zadać zabójcze uderzenie. Gdy podąży za tobą zanim zabijesz psy, po prostu zeskocz na dół i oddal się nieco, by za chwilę podjąć kolejną próbę.
2. Gdy psy są już martwe, oddal się nieco na wąskim kamiennym pomoście, który znajduje się na górze. Nie cofaj się na sam koniec, ponieważ boss może cię tam przytłoczyć. Może nie uderzy cię, ale może być niebezpieczny. Pamiętaj o tarczy. Jeśli nie staniesz na samym końcu, on powinien zeskoczyć ze schodów próbując cię zaatakować. Jeśli masz bomby zapalające lub jesteś magiem to teraz jest czas na użycie ich, ale uważaj, by nie spaść z pomostu.
3. Jeśli skończą ci się bomby (lub zostawiłeś je na później), najlepiej jest wywabić go na samą górę schodów, schować się za tarczą i czekać aż zaatakuje kilka razy i podejdzie bardzo blisko ciebie. Wtedy możesz zadać mu parę ciosów zanim spadnie. Gdy spadniesz wraz z nim, wbiegnij z powrotem na schody. Powtarzaj to do jego śmierci.
Jeśli czujesz się na siłach, by stanąć z nim oko w oko po zabiciu psów, wtedy uważnie obserwuj jego ataki. Podwójny zamach można zablokować lub uniknąć i spróbować skontrować go. Atak z wyskoku także pozwala na zadanie 1-2 uderzeń, jeśli jesteś wystarczająco blisko i zdołasz zajść go od tyłu.

Strategia 2 (bez korzystania z magii)
Na początku podobnie jak powyżej, obiegnij bossa i wbiegnij na schody. Zabij psy jak najszybciej, unikając obrażeń od bossa. Stań na kamiennym pomoście, mniej więcej na środku i przygotuj się na to, że demon podąży za tobą. Pozwól mu wejść i jeśli znajdzie się na pomoście zeskocz na dół. W większości przypadków on również zeskoczy i podąży za tobą. Gdy ponownie wbiegniesz na schody, demon będzie tuż pod tobą w idealnej sytuacji do ataku z góry. Wbiegając na schody na chwilę utknie na dole, gdy odwróci się próbując cię namierzyć. Może się zdarzyć, że podczas wbiegania zaatakuje cię i najprawdopodobniej chybi celując w punkt za tobą i pod tobą. W razie czego bądź gotowy do bloku, jeśli atak wygląda jak by miał cię trafić. Powtarzaj tą strategię a walka powinna być krótka. Poniżej kilka wskazówek, jak ułatwić sobie tą walkę:
 1. Użyj żywicy kredowej sosny, którą można kupić u Nieumarłej Handlarki. Zwiększy to twoje obrażenia, jako że boss jest podatny na ogień (nie możesz jej zastosować do Smoczego miecza).
 2. Użyj Smoczego miecza, by zadawać duże obrażenia.
 3. Zrób przewrót do przodu, zamiast zwykłego zeskoczenia z pomostu, dzięki czemu zyskasz trochę dystansu i skrócisz drogę z powrotem na górę.
 4. Jeśli boss jest za daleko, by wykonać atak z góry, użyj bomb zapalających lub czarnych bomb zapalających, by uszczuplić jego punkty życia (zauważ, że jeśli boss jest poza zasięgiem twojego ataku, prawdopodobnie zmierza w twoim kierunku, by dołączyć do ciebie na pomoście).

Strategia 3 (tank)
W przeciwieństwie do dwóch poprzednich strategii, polegających na mobilności i biegania na schody, ta strategia opiera się na dobrej tarczy z najwyższą stabilnością spośród posiadanych. Na tym etapie gry możesz zdobyć całkiem dobrą tarczę - 3 najlepsze opcje: tarcza czarnego rycerza (jeśli masz szczęście i wypadnie z niego), balderska tarcza (może w końcu wypaść jak będziesz zabijał Nieumarłych rycerzy w Parafii Nieumarłych) i trójkątna tarcza z kaduceuszem (sprzedawana przez Andre z Astory). Ulepszona do +5 balderska tarcza jest lepsza od trójkątnej tarczy z kaduceuszem, choć niewiele, a jeśli znajdziesz na tyle migoczącego tytanitu, by ulepszyć tarczę czarnego rycerza do +3, to ona będzie najlepsza.

Gdy przygotowałeś dobrą tarczę, załóż najcięższą zbroję z posiadanych. Zestaw kamiennego rycerza z Ogrodu Darkroot jest dobry. W przeciwnym razie załóż najcięższy i najlepiej chroniący przed obrażeniami fizycznymi. Ta strategia wymaga stania w pobliżu wejścia na arenę, tak więc mobilność nie jest potrzebna, ale za to dobra obrona i wysoka równowaga mogą uratować ci życie, gdy nie zdążysz na czas z blokiem.

Co do pierścieni, najlepsze będą prawdopodobnie: pierścień Przychylności i Ochrony oraz Pierścień z niebieskim łzokamieniem. Ktoś może pomyśleć o pierścieniu Havela, jednak nie jest on zbyt pomocny, ponieważ nie będziesz musiał się dużo poruszać.

W przypadku broni, Smoczy miecz będzie zapewne najlepszy, ale jeśli znajdziesz broń, która zadaje większe obrażenia i możesz efektywnie używać jej jedną ręką to użyj jej. Idealnie, jeśli będziesz w stanie zabić psa jednym ciosem w przeciwnym razie może przytłoczyć twoją obronę.

Pora przejść do walki:
 1. Po przejściu przez mgłę podnieś tarczę i stój w miejscu. Boss powinien zacząć biec w twoim kierunku, podobnie pies na schodach. Drugi pies pozostanie na swoim miejscu, póki nie wejdziesz dalej, tak więc pozostań na swoim miejscu.
 2. Zablokuj pierwszy atak demona i psa (które nadejdą w przeciągu sekundy), następnie wykorzystaj okazję by zabić psa. Gdy pies jest już martwy powinieneś być w stanie przyjąć każdy atak bossa.
 3. Przyjmij postawę defensywną. Gdy boss atakuje podnieś tarczę, a jak nie - opuść, aby szybciej zregenerować energię. Nie powinieneś mieć kłopotów z blokowaniem jego ataków, pod warunkiem, że będziesz pamiętał o opuszczaniu tarczy, gdy on nie atakuje. Jeśli nie będziesz potrafił zarządzać swoją energią, skończy ci się i demon złamie twoją gardę.
 4. Gdy już przyswoisz sobie jego styl atakowania, poczekaj na dogodną okazję. Pamiętaj, żeby atakować wtedy gdy jest ku temu okazja i gdy zostanie ci energii na zablokowanie kolejnego ataku.
 5. Trzymaj się pkt 3 i 4 ,aż boss zostanie pokonany - wtedy możesz przejść w głąb areny i zabić drugiego psa.

Strategia bez wchodzenia na arenę bossa:
Zakup dużo bomb ogniowych oraz łajna, zabij mobki w okolicy mgły do bossa i wyceluj łukiem nad arenę (jak na filmiku poniżej), a będziesz w stanie zabić samego bossa lub choć psy, co znacznie ułatwia walkę.
https://www.youtube.com/watch?v=YVzKVrfCI_w#t=03m24s

Wskazówki

 • Bardzo pomocne jest wezwanie innego gracza na tą walkę. Pozwala to jednemu na unikanie ataków a drugiemu na atakowanie. Popularne miejsce przyzwań znajduje się tuż przed wejściem na arenę. Gdy to zrobisz będzie musiał chwilę przetrwać sam nim upiór przejdzie przez mglę, w związku z tym zaleca się uniknięcie pierwszego ciosu demona, wbiegnięcie na schody i w miarę możliwości zabicie psów, co opisano wyżej. Jeśli zrobisz to sprawnie, upiór może wejść w momencie gdy demon będzie odwrócony, co pozwoli na zadanie kilku uderzeń.
 • Po zabiciu psów, możliwe jest stanięcie w połowie drogi na górę co może spowodować, że boss utknie obok nich. Rzuć wtedy kilka bomb a będzie po walce.
 • Będąc lżejszym łatwiej będzie ci robić uniki.
 • Użycie piromancji Ciało z żelaza uczyni tą walkę łatwą, gdyż boss ledwo będzie mógł cię ranić.
 • Demon Capra może zostać wytrącony z równowagi, podobnie jak jego mniejsze odpowiedniki, używając ciężkiej broni (miecz dwuręczny, claymore itp.)
 • Jeśli masz przyzwoitą równowagę i broń zadającą ok. 300 pkt obrażeń możesz po prostu wejść i zacząć atakować. Demon uderzy cię raz lub dwa, ale zginie zanim zdąży zabić ciebie.
 • Możesz wykonać atak z góry, gdy jesteś już prawie na górze a on zbliża się do schodów. To może być dobry sposób na zadanie szybkich obrażeń, ale będziesz bliżej niego i jego ataków.
 • Swój potężny atak wykonuje on tylko wtedy, gdy jesteś daleko od niego. Staraj się dobiec do niego zaraz po wejściu, by nie wykonał tego ataku. Ponadto staraj się od niego nie oddalać, to również bardzo pomaga.

Łupy:

 • 6 000 dusz
 • Klucz do Głębin
 • 1 Człowieczeństwo
 • 1 kość wiodąca do domu
 • Wielka demoniczna maczeta (rzadko wypada)

Mniejsze Demony Capra - farmienie

Można ich spotkać w Demonicznych Ruinach.
Gdy pokonasz Nieustanne Wyładowanie a lawa stwardnieje, daleko po prawej stronie jest miejsce z kilkoma demonami Capra. Jeśli uda ci się przejść ich i dojść do ogniska poniżej możesz zacząć farmić na nich dusze (jeśli nie sprawia ci to problemu). Gdy zginiesz odrodzisz się niedaleko, więc łatwo będzie odzyskać straty. To może być długi proces, ale bardzo skuteczny do zdobycia kilku poziomów. Demony Capra w Demonicznych Ruinach (podobnie jak wiele innych demonów) są bardzo wrażliwe na truciznę i można je zabić z łuku zaledwie kilkoma zatrutymi strzałami, jeśli masz wystarczająco cierpliwości.Tired of anon posting? Register!
  • Anonymous

   Po ubiciu psów wystarczy wbiec na most a poźniej na sam koniec w prawo. Demon dochodzi do nas i w 90% przypadków podczas próby ciosu spada na dół. Wtedy przez chwilę gdy idzie w kierunku schodów można wpakować mu 4 strzały w plecy. Zabwę trzeba kilka razy powtórzyć. Zdarza się ,że capra przed spadnięciem z mostu trafi nas słabym atakiem ale bez paniki. Można zasłonić się tarczą lub po prostu wylezyć.

  Load more
  ⇈ ⇈