Punkty życia: 1465

Liczba dusz: 2000


olbrzymi_kot.png Wielki kot przebywający na polanie Ogrodu Darkroot przed wejściem na Sifa. W połowie walki dołączają jeszcze dwa koty.

Strategie

Ich głównym atakiem jest szybkie toczenie się, które trudno zatrzymać nie mając tarczy o wysokiej stabilności i wystarczającej ilości energii. Staraj się wyciągnąć ich pojedynczo do lasu. Wykonają atak toczący, który zatrzyma się na jednym z drzew. Po tym zaczną się cofać, ponieważ nie mogą przejść przez las otaczający most. To jest moment kiedy możesz wykonać kilka ciosów, cofnąć się i powtórzyć. Gdy będziesz stał blisko, nie zaczną się toczyć, ale ugryzą 1-2 razy. Wtedy po prostu blokuj, atakuj, blokuj, atakuj, itd. Koty mogą również wykonać potężny atak chwytający i zacząć wgryzać się w ciebie. Może uciec przed tym wciskając L1/R1, by zminimalizować obrażenia.

Na dystans

Całkowicie bezpieczna, ale bardziej uciążliwa metoda to zabicie wszystkich kotów, podchodząc do nich od strony lasu za zapieczętowanymi drzwiami a potem wejście na klif w pobliżu miejsca gdzie znajdują się koty. Jeden kot powinien być widoczny z daleka. Strzelanie z łuku do niego spowoduje, że przetoczy się do klifu, na którym stoisz, przez chwilę będzie ogłuszony, potem zacznie się cofać. Gdy będzie odchodził, masz czas na posłanie serii strzał w głowę, czary, bomby zapalające, po czym znowu zacznie się toczyć i cały schemat powtarza się. W końcu wszystkie koty znajdą się w tym miejscu i zaczną się tak samo zachowywać. Sposób ten wymaga sporej liczby strzał, bomb, choć bomby są bardzie skuteczne, gdyż można zranić więcej niż jednego kota, jeśli rzucić w odpowiednim czasie. Weź ze sobą przynajmniej kilka setek strzał, jako że możesz być zmuszony do przyciągania ich do klifu.

Mag na niewielki dystans

To czego potrzebujesz, to wyposażenie się w pierścień Mgły i podbiec do kotów. Tylko jeden powinien cię zaatakować. Możesz go zabić jakkolwiek chcesz lub przejść do następnego kroku. To znaczy zdjąć pierścień Mgły i wyciągnąć pozostałe 2 koty. Teraz pozostaje ci biec do lasu, z którego wyszedłeś, koty nie powinny za tobą podążać. Załóż pierścień z powrotem. Kot powinny zrezygnować i wszystkie cofną się w jedno miejsce. Pierścień Mgły pozwala ci podejść bliżej i namierzyć je. Zaatakuj najmocniejszym czarem potem wróć do lasu. Kot podda się i cofnie do pierwotnego miejsca. Powtarzaj do skutku.

Ciasta z łajna

Najłatwiejszą strategią na niskich poziomach jest rzucenie kilku ciast z łajna w nich. Stój w bezpiecznej strefie przy drzewach i wyciągaj ich pojedynczo, sprowokuj kota do ataku toczącego, potem zrób unik i namierz go. Rzuć 3 ciasta z łajna, co powinno wystarczyć do zatrucia a ty nie powinieneś nabawić się toksyny mając na sobie jakiś podstawowy pancerz. Gdy kot zostanie zatruty, zginie w przeciągu ok. 3 minut (NG). Powtórz strategię w przypadku pozostałych dwóch.


Uwagi

Prawdopodobnie podatne na błyskawice lub pchnięcia, jako że włócznia błyskawic jest bardzo skuteczna w tej walce. Są również bardzo wrażliwe na ataki dystansowe, gdy cofają się. Ogień jest również bardzo skuteczny.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈