Potężni magowie z trójzębem, noszący zestaw Tunelarza. Są w stanie zadać spore obrażenia, zarówno fizyczne jak i magiczne (trójzębem i strzałami duszy). Mogą także wzmacniać innych przeciwników znajdujących się w zasięgu, czyniąc ich ataki o wiele skuteczniejszymi.

Lokacje

 • Głębiny - znajduje się na balkonie nad areną walki z Ziewającym Smokiem. Otoczony przez szczury. Jeśli nie poradzisz sobie z nim szybko, teleportuje się w inne miejsce nad tą areną.
 • Parafia Nieumarłych - w kościele, na którym stoczysz walkę z Gargulcami Dzwonu. Znajduje się na pierwszym piętrze, w pomieszczeniu ze sporą grupą zombie.
 • Archiwa książęce - w sumie spotkasz 3 w różnych przejściach. Ci odradzają się.

Ataki

 • Strzała duszy - zabójcza dla postaci z niską odpornością na magię, ale posiada długi czas rzucania i można jej łatwo uniknąć
 • Pchnięcie trójzębem - atak z bliskiej odległości, może zadać ogromne obrażenia, zwłaszcza gdy działa na niego wzmocnienie
 • Rzucenie wzmocnienia - nie jest to atak sam w sobie, ale taniec, który wzmacnia wszystkich przeciwników znajdujących się w zasięgu. Ci którzy są pod jego wpływem posiadają niebieską aurę wokół siebie.
 • Teleportacja - Tunelarz, gdy zaatakowany z bliska, teleportuje się w inne miejsce. Sama teleportacja trwa długo, ale gdy się rozpocznie, Tunelarz w trakcie jej trwania nie jest podatny na żadne ataki.

Strategie

Strategia walki w zwarciu - Jako że Tunelarz teleportuje się po otrzymaniu obrażeń, więc walka z nim w zwarciu może być wyzwaniem. Kluczem jest poczekanie na jeden z dłuższych ataków, a następnie wytrącenie go z równowagi. Wyposaż się więc w szybką broń, która nie pochłania dużo energii (np. włócznia) i zbliż się do niego. Teraz czekaj aż zacznie tańczyć lub wykona pchnięcie trójzębem (jeśli będzie pchał, zajdź go od tyłu). Po tym, atakuj go bez przerwy. Gdy zostanie wytrącony z równowagi nie będzie mógł się teleportować.
Tunelarz padnie od 2-3 uderzeń Smoczym mieczem. Po prostu pamiętaj, by walczyć z nim sam na sam - nie walczy z nim w obecności innych przeciwników.
Strategia dystansowa (na tego w Parafii Nieumarłych) - po pokonaniu Ciężkozbrojnego Rycerza, schowaj się za filarem w pobliżu ołtarza z duszą strażnika ognia. Weź łuk i strzelaj w niego bez przerwy. Chowaj się za filarem, by uniknąć jego Strzał duszy. Strzał w głowę, wytrąci go z równowagi, uniemożliwiając rzucenie czaru. Zombie pozostaną tam, a walka z nimi będzie łatwiejsza, ponieważ Tunelarz nie będzie w stanie ich wzmocnić.
Strategia z ponętnymi czaszkami - użycie tego przedmiotu pozwoli odciągnąć zwykłych przeciwników od Tunelarza. Nie brzmi to może zbyt porywająco, ale znacznie zmniejsza zagrożenie ze strony tych magów, jako że nie będą oni w stanie wzmocnić nikogo w pobliżu. W kościele w Parafii Nieumarłych możesz rzucić jedną przy ławkach by odpędzić pustych. Jest to wzorcowy przykład zredukowania zagrożenia. Inną taktyką jest rzucenie czaszki z dala od Tunelarza, a potem zabicie go, gdy pobliscy przeciwnicy są rozproszeni.

Łupy

 • trójząb Tunelarza (bardzo rzadko)

Uwagi

 • Ten z Głębin, jeśli go nie zabijesz, wzmocni Ziewającego Smoka, co uczyni walkę o wiele trudniejszą.
 • Dwaj Tunelarze z Archiwów książęcych są w stanie wzajemnie się wzmocnić, jeśli znajdą się w zasięgu siebie.
 • Tunelarze potrafią widzieć przez Pierścień Mgły, więc lepiej użyć innego pierścienia.
 • Wydają się być wrażliwi na ogień.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈