Oprócz najeźdźców kontrolowanych przez gracza, jest też kilku Mrocznych Upiorów NPC, którzy automatycznie atakują twój świat w określonych miejscach w danych lokacjach. Pojawiają się oni tylko, jeśli jesteś człowiekiem i tylko w pewnych lokacjach, jeśli nie pokonałeś w nich głównego bossa. Atakują niezależnie od tego do jakiego przymierza należysz. W przeciwieństwie do ludzkich najeźdźców, ci kierowani przez sztuczną inteligencję pojawiają się nawet jeśli grasz w trybie offline i gdy zostały spełnione wcześniej wymienione warunki.
Z wielu z tych NPC wypadają rzadkie lub unikalne przedmioty, gdy ich pokonasz lub można je znaleźć w określonych lokacjach po ich pokonaniu, tak więc warto ich znaleźć i zabić. W kilku przypadkach, tak jak np. Mrocznego Upiora Kirka, upiór nie odradza się w lokacji, w której wejście do bossa zablokowane jest przez złotą mgłę (niektóre lokacje są zablokowane taką mgłą i mocą Wielkiego władcy, np. Archiwa książęce aż do momentu zdobycia i złożenia na ołtarzu Naczynia Władcy). Jeśli gracz pojawia się w takiej lokacji nie będzie mógł zostać najechany (może również nie być ognisk), nawet będąc człowiekiem. Podobnie, gracz nie będzie mógł zobaczyć żadnych znaków przyzwania do kooperacji, co będzie doskonałym sygnałem, że w tej lokacji do pewnego momentu nie należy spodziewać się starć PvP.

Miejsca inwazji Mrocznych Upiorów NPC


Zwróć uwagę, że pojawiają się również inni wrogo nastawieni NPC, którzy zaatakują gdy tylko cię zobaczą, ale nie pojawiają się oni jako Mroczne Upiory i nie pojawia się wtedy ostrzeżenie, że zostałeś zaatakowany. Zaliczyć do nich można, w zależności od postępu rozgrywki, Zawiedzionego Wojownika w Ruinach Nowego Londo, Księcia Ricarda w Fortecy Sena, liczni NPC w Ogrodzie Darkroot (niektórzy odradzają się) i dwaj kapłani Białej Drogi w Grobowcu Olbrzymów. Jedyną różnicą między tymi NPC a Mrocznymi Upiorami NPC jest ta (oprócz tego, że nie wyglądają jak upiory), że można ich spotkać nawet będąc Pustym.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈