| | Czas wydarzeń | Lordran | Sąsiednie krainy | Lordowie | Bóstwa

Prolog
W Epoce Starożytnych, świat nie miał formy, spowijała go mgła.Był krainą szarych turni, wielkich drzew i wiecznych smoków. A potem nastał ogień. A z ogniem przyszło rozróżnienie. Ciepło i zimno, życie i śmierć.Oraz oczywiście… światło i mrok. Potem z mroku wyłonili się oni i w płomieniach znaleźli dusze lordów. Nito, pierwszy zmarły, wiedźma z Izalith i jej Córy Chaosu,Gwyn Lord Blasku Słonecznego i jego wierni rycerze oraz sprytny karzeł, tak łatwo zapomniany. Dzięki sile lordów mogli rzucić wyzwanie smokom. Potężne pociski Gwyna rozrywały ich kamienne łuski. Wiedźmy przyzwały niszczycielskie burze ognia.Nito uwolnił śmierć i choroby. A Seath Scaleless zdradził swoich i smoki przepadły. Tak zaczęła się Epoka Ognia. Ale Płomienie wkrótce zgasną i pozostanie tylko mrok. Już dziś mamy tu ledwie żarzące się resztki, a człowiek nie widzi światła, tylko noce nieskończone. Pośród żywych pojawili się nosiciele przeklętego mrocznego znaku.
To prawda. Nieumarli noszą mroczny znak. A w tej krainie gromadzą nieumarłych i prowadzą ich na północ. Tam się ich zamyka i każe im wyczekiwać końca świata. To twoje przeznaczenie.


Dark Souls - podsumowanie fabuły (bez DLC) wg EpicNameBro
Czas wydarzeń


Z niewielu informacji jakie zostały podane w grze wynika, że:
  • W Lordran, upływ czasu jest zniekształcony. Czas sam w sobie jest zawiły, z bohaterami sprzed wieków pojawiającymi się i znikającymi (od Solaire'a, po zaakceptowaniu jego propozycji i otrzymaniu Białego steatytowego rysika),
  • Quelana: „Tysiąc lat pokuty musi wystarczyć.” Prawdopodobnie odniesienie do katastrofy Łoża Chaosu,
  • Frampt Poszukiwacz Królów: „Masz Naczynie Władcy! Po tysiącu lat!”
  • Logan Wielki Kapelusz - „Był królewskim członkiem Smoczej Szkoły, zanim zmienił się w Nieumarłego… tylko, że było to sto lat temu.”
  • Salaman Mistrz Piromancji – stał się uczniem Quelany ponad 200 lat temu.

Lordran


Schematyczna Mapa

Kaplica Firelink

Ruiny, w których znajduje się wejście do Pieca Pierwszego Płomienia i skrzyżowanie dróg prowadzących do wielu miejsc w Lordran.
Postacie: Frampt Poszukiwacz Królów, Zawiedziony Wojownik, Petrus z Thorolund, Anastacia z Astory, Nieumarła handlarka.

Miasto Nieumarłych

Kiedyś tętniące życiem miejsce, bronione przez wysokie mury. Teraz miasto i jego parafia są przepełnione nieumarłymi. Obecnie jest nękane przez jednego z niewielu pozostałych w Lordan smoków i 2 demonów, którym jakoś udało się wydostać na powierzchnię z Demonicznych Ruin. Mówi się, że uderzenie w dzwon na wieży w parafii może obudzić olbrzyma ze snu.
Postacie: Nieumarły handlarz (mężczyzna), Solaire z Astory, Griggs z Vinheim
Bossowie: Demon Taurus, Demon Capra

Parafia Nieumarłych

Rozszerzenie miasta z dzwonnicą w kościele; strzeżoną przez dwa Gargulce Dzwonu.
Postacie: Rycerz Lautrek, Reah z Thorolund (po uratowaniu jej z Grobowca Olbrzymów), Andrei z Astory, Siegmeyer z Catariny
Bossowie: Gargulce Dzwonu

Ogród Darkroot

Dzicz, która jest tam obecnie, dawno temu ( na początku Epoki Ognia) była miejscem, gdzie zbudowano Miasto Nieumarłych. Teraz jest domem dla nieustraszonej grupy leśnych łowców, mistycznego motyla i wielkiego wilka strzegącego miejsca spoczynku Artoriasa Kroczącego w Otchłani – jednego z legendarnych rycerzy Lorda Gwyna. Niektórzy przypuszczają, że Ogród Darkroot jest pozostałością po Oolacile, czego niejakim potwierdzeniem jest pojawienie się w zwiastunie DLC Artorias of the Abyss wielu przeciwników z Darkroot, tj. kamienni rycerze, chodzące grzyby i stworzenia przypominające enty, aczkolwiek odziane i wymachujące czymś w rodzaju narzędzi ogrodniczych.
Postacie: Biały Kot Alvina, Shiva ze Wschodu
Bossowie: Księżycowy motyl, Wielki Szary Wilk Sif

Dorzecze Darkroot

Najniżej położona część Darkroot. Bez posiadania Klejnotu Rodowego Artoriasa jest to jedyna możliwa droga do Wielkiego Szarego Wilka Sifa. Obszar ten służy jako skrót do Miasta Nieumarłych, którego strzeże Havel Skała. W tej lokacji znajduje się także Hydra, jeden ze Złotych Golemów (z uwięzioną Księżniczką Dusk). Jeśli teoria mówiąca o tym, że Ogród to pozostałości po Oolacile jest wiarygodna, to dalszym jej dowodem jest portal prowadzący do Oolacile, który znajduje się w Dorzeczu Darkroot, w pobliżu miejsca ze Złotym Golemem i uwięzioną w nim Księżniczką.
Postać: Księżniczka Dusk z Oolacile
Miniboss: Hydra

Blighttown

Znajduje się pod kanałami w Mieście Nieumarłych; mroczne i zdradzieckie, podziemne siedlisko zmutowanych nieumarłych z Lordran. Najprawdopodobniej zniekształconych w skutek oddziaływania bagna znajdującego się w pobliżu samego miasta, skąd prowadzi droga do królestwa zmutowanej istoty Chaosu, strzegącej dzwonnicy. Dalej można dojść do ognistego podziemia Lordran. Jeden z trzech czarodziejów z Vinheim, który podróżując do tego miejsca, zapieczętował Nowe Londo, przyniósł tej istocie Chaosu zaklęcie, które miała zamiar wykorzystać, by powstrzymać chorobę toczącą to nieszczęsne miejsce. Niestety umarła, zostawiając po sobie tylko swe szaty i czar. Znienawidzisz to miejsce.
Postacie: Laurentius z Wielkiego Bagna, Quelana z Izalith, Quelaan z Izalith, Eingyi z Wielkiego Bagna
Boss: Wiedźma Chaosu Quelaag

Popielne Jezioro

Położone na samym dole wielkiego, pustego drzewa. Można się tu dostać z bagna w Blighttown. Popielne Jezioro jest ostatnią pozostałością po świecie sprzed Epoki Ognia i jest domem dla ostatniego z wiecznych smoków.
Postać: Wieczny Smok

Zagubione Izalith

Poniżej ruin rojących się od demonów leży popadające w ruinę Zagubione Izalith. Dom Wiedźmy z Izalith i jej Cór Chaosu. Legenda mówi, że wszystkie demony w Lordran odrodziły się w tym miejscu.
Postać: Solaire z Astory
Boss: Łoże Chaosu

Katakumby

Miejsce nieumarłych szkieletów i złowrogich nekromantów. Może być wyzwaniem do momentu pokonania nekromantów, gdyż wtedy szkielety przestaną się odradzać.
Postać: „Godny zaufania” Patches
Boss: Pinwheel

Forteca Sena

Teren doświadczalny dla wszystkich chcących dotrzeć do Anor Londo, stworzona dawno temu przez Bogów. Dostępna dopiero do zabiciu w obydwa dzwony.
Postacie: Zawiedziony Handlarz, Siegmeyer z Catariny (śpiący przed fortecą, gdy jeszcze zamknięta. Po otwarciu można go znaleźć w pobliżu pierwszego toczącego się głazu).
Boss: Żelazny golem

Ruiny Nowego Londo

Kiedyś miasto znane ze swej kultury zostało zatopione przez trzech czarodziejów z Vinheim na rozkaz Lorda Gwyna, jako że pojawiły się tam Mroczne Upiory. W wyniku powodzi zginęli wszyscy mieszkańcy, którzy przemierzają teraz ruiny miasta jako duchy wraz z bardziej złowrogimi przeciwnikami czającymi się w lodowatych głębinach.
Postacie: Rickert z Vinheim, Ingward
Boss: Czterej Królowie

Anor Londo

Anor – prawdopodobnie zapożyczone od Tolkiena, oznacza “Słońce”. Anor Londo to Słoneczne Londo. Słońce zgasło dawno temu, a miasto zostało opuszczone. Pozostał tylko Mroczny Księżyc. Obecne słońce wraz z Księżniczką Słońca to tylko złudzenie stworzone przez ostatnie pozostałe tu bóstwo.
Postacie: Rycerz Mrocznego Księżyca (kobieta, strażniczka ognia), Solaire z Astory, Gwynevere
Bossowie: Egzekutor Smough i Ornstein Zabójca Smoków, Gwyndolin (opcjonalny)

Malowany Świat Ariamis

Zimny, malowany świat stworzony przez Ariamis i chroniony przez tajemniczych strażników w Katedrze Anor Londo. Obraz służy bogom jako krypta i przetrzymuje się w niej przedmioty, osoby niebezpieczne dla ludzi i władców Anor Londo, włączając w to tajemniczy Mroczny Żar: żar służący do stworzenia broni, które mogą być wyjątkowo śmiertelne dla bogów. Jest to również miejsce pobytu Półsmoczycy Priscilli, której istnienie uważane jest za tabu i która została zesłana do tego świata wieki temu. Żyje w ciszy i spokoju wewnątrz obrazu, zadając sobie wiele trudu, by utrzymać jej sanktuarium w odosobnieniu. Przetrzymuje ekwipunek i cud Bogini Grzechu i Sprawiedliwości – Velki. Malowany Świat Ariamis jest dostępny tylko za pomocą Dziwnej Lalki.
Boss: Półsmoczyca Priscilla

Archiwa książęce

Zakazane książęce archiwa, magazyn wiedzy. Zbudowane przez Seath'a Scaleless, po tym jak zdradził smoki dla Lorda Gwyna. Ten niesamowity bastion wiedzy był sercem do poznania tego co miały inne smoki, a czego on nie miał – nieśmiertelności. Poprzez wzmożone eksperymenty i niebezpieczną obsesję, Seath w końcu stworzył urządzenie na kształt kryształu zdolne do utrzymywania życia po wieczność, ale nie obyło się bez utraty zdrowego rozsądku i idealnego stanu archiwów, jako że oba te rzeczy poddały się działaniu kryształu. Wiedza zawarta w nim jest niebezpieczna dla śmiertelników i bogów, prowadząc do postradania zmysłów z każdą przeczytaną stroną.
Postać: Logan Wielki Kapelusz
Boss: Seath Scaleless (nie można go pokonać)

Kryształowa Jaskinia

Zdradliwa jaskinia stworzona w wyniku szaleństwa Seath'a i eksperymentów nad nieśmiertelnością. Jaskinia ta jest niebezpieczna i roi się w niej od niespodziewanie potężnych Kryształowych Golemów, Księżycowych Motyli (które w przeciwieństwie do bossa nie mają zamiaru lądować, co sprawia, że są trudniejszymi przeciwnikami dla postaci opierających się na walce wręcz), i niewidzialnych ścieżek. Źródło mocy Seath'a znajduje się w tej jaskini i jest to jego słabość.
Postać: Sieglinde z Catariny (uwięziona w Złotym Kryształowym Golemie)
Boss: Seath Scaleless (dzięki dostępowi do kryształu można go pokonać)

Sąsiednie krainy


Astora
Astora jest rozwiniętą krainą, rządzoną przez monarchię, znaną z odważnych rycerzy, zdolnych rzemieślników i swojego piękna. Rycerze z Astory są opiekunami Ognia, a ich wyśmienici rycerze noszą potężne zaczarowane i święte bronie. Dawniej Astora została zaatakowana przez mroczną bestię, która została pokonana, a jej duch zamknięty w magicznym pierścieniu. Duch złego oka pochłania życie i prawdopodobnie odzwierciedla charakter ziem, z których pochodziła bestia. Wykonanie takich przedmiotów zajmuje trochę czasu wykwalifikowanym rzemieślnikom, pokazuje również ich zdolność do wytwarzania wysokiej jakości broni, zaawansowanych użyteczności i misternych ornamentów.
Balder
Starożytne królestwo Balder, kiedyś ojczyzna legendarnego Króla Rycerza Rendala. Ale królestwo popadło w ruinę po rozprzestrzenieniu się plagi nieumarłych. Rendal próbował zdobyć Anor Londo, ale poległ w Fortecy Sena. Rycerze z Balder noszą twarde jak skała długie miecze, idealne do pchnięć. Nawiązując do legendy, pewnego razu Król zabił sam, własnym mieczem olbrzymiego smoka, i pociął go na kawałki. Bez wątpienia pomógł mu magiczny pierścień, który zwiększał obronę.
Berenike
Rycerz Berenike posiadał nieludzką siłę, znany z posiadania potężnej, żelaznej tarczy, którą mógł zmiażdżyć rycerza jednym zamachem. Niezliczeni Rycerze z Berenike, kiedyś sławieni jako najsilniejsi z silnych wojowników, stali się Nieumarłymi i przedsięwzięli brzemienną w skutkach podróż do Lordran. Byli to olbrzymi mężczyźni, dzierżący wielkie miecze i noszący ciężkie zbroje, ale i tak stali się Pustymi i zagrożeniem dla wszystkich Nieumarłych. Wojownik znany jako Żelazny Tarkus był jednym z tych, którzy należeli do tej krainy, choć zmarł krótko po zwycięskim opuszczeniu Fortecy Sena.
Carim
Ludzie z Carim są podobni do tych z Thorolund, choć wielbią różnych Bogów. Kiedyś razem zamieszkiwali Lordran przed Drugą Błyskawicą Płomienia Rozróżnienia - Pierwszego Płomienia. Generalnie ich kultura ma wiele Mrocznych istot, wędrujących głównie po Lordran, które zrobiły wiele dla działania i wierzeń Bogów z Carim.
Catarina
Catarina jest znana ze swych pogodnych mieszkańców, świętowania i picia. Ci waleczni, honorowi rycerze są często wyśmiewani za swe olbrzymie, przypominające cebulę zbroje, mimo ich skuteczności w obronie. Mieszkańców w Catarinie jest niewielu i nie są popularni w Lordran, mimo to znani są ze swojej siły i wesołości. Są bardzo grzeczni podczas rozmowy w porównaniu do mieszkańców innych krain.
Daleki Wschód
Odległe wschodnie krainy to dom dla cichych zabójców i bezwzględnych szermierzy noszących spiczaste, ostre miecze. Wielu z nich wykorzystuje sztuki skradania i szybkości jako swój atut i znani są z mierzonych, bardzo szybkich ataków. Kilku dotarło do Lordran i przebywają głównie w Blighttown.
Delta Fivefinger
Żyzne ziemie uprawne w ujściu rzeki. Poza tym, że są zamieszkane głównie przez rolników, niewiele więcej wiadomo o tej krainie.
Wielkie Bagno
Wielkie bagno przypuszczalnie znajduje się na obszarze delty i jest zamieszkane przez heretyków, którzy zostali dyskryminowani za swój nietypowy wygląd, a następnie zepchnięci w głąb lądu. Wielkie Bagno jest zdradliwą krainą ze swymi wyboistymi obszarami trawiastymi i bagnami, gdzie trucizna, ogień i inne siły natury są powszechnym zagrożeniem. Mieszkańcy z okolic Wielkiego Bagna obfitującego w dobra natury, znani są ze swej prymitywnej piromancji i mocnych, poszarpanych strojów. Piromanci są źle postrzegani przez wszystkich spoza Lordran i zazwyczaj darzeni nienawiścią przez żywych za swe umiejętności. W Lordran są bardziej szanowani za to, kim są, jako że ziemie te były ojczyzną Pierwszego Płomienia, tak jak i Wiedźmy z Izalith, Pramatki Piromancji.
Oolacile
Starożytna, zaginiona kraina Oolacile, zmieciona w proch dawno temu, była ziemią starożytnych czarnoksiężników. Byli oni znani ze zdolności do kontroli światła, by tworzyć iluzje optyczne i niegroźnych czarów służących przetrwaniu. Księżniczka Dusk z Oolacile, ostatnia ze swego rodu, została porwana ze swej ojczyzny i zesłana na płaszczyznę zniekształcenia. Od tego czasu pozostaje uwięziona w kryształowym golemie. Jej ludzie, kiedyś wyznawcy, byli prowadzeni przez Wielkie Płomienie. Niektórzy twierdzą, że Las Darkroot był krainą Oolacile przed jej zniszczeniem, tłumacząc w ten sposób położenie Księżniczki i ruin w lesie.
Thorolund
Ziemia wyznawców rządzonych przez Dom Thorolundu, znanego ze swych wiernych kapłanów, zwolenników Allfathera Lloyda ze swą białą poświatą i członkami Białej Drogi. Mieszkańcy Thorolund są bardzo oddani podążaniu drogą Lloyda i znani z sympatii i przywiązania do poprzedniego Pana Blasku Słonecznego – Gwyna. Gwyn był bratankiem Boga, Allfathera Lloyda. Będąc oddani bogom, krzywo spoglądali na Smoki i Czarnoksiężników i gardzili nimi za to, kim byli. Przywiązanie do Gwyna zaprowadziło mieszkańców Thorolund do rozpalania Ognisk, podtrzymywania Płomienia i nie pozwalania mu zgasnąć. Jakkolwiek Święci, cechuje ich czasem upartość, a przez innych uważani za snobów. Doskonale rozumieją również znaczenie Mroku, poza Płomieniem.
  • Vereor Nox: Strach/Szacunek do Mroku lub bojaźliwy szacunek do Mroku
Vinheim
Ojczyzna Adeptów Czarnoksięstwa z tutejszej Smoczej Szkoły. Ich inteligentny i akademicki wygląd często skłania do obelg. Są mistrzami świata badań nad sztuką duszy, czarnoksięstwa, mając u siebie słynną Smoczą Szkołę, która się tym zajmuje. Są także znani ze studentów zdobywających wiedzę w dziedzinie sztuki skradania oraz z tajnych działań prowadzonych przez tych studentów dla Smoczej Szkoły, a plotki o nich są powodem strachu dla tych, którzy je znają. Wielki Bohater znany jako Logan „Wielki Kapelusz” był świetnym czarodziejem i nauczycielem dla wielu studentów, nawet jeśli wolał, by mu nie przeszkadzano i zawsze ślęczał na swymi książkami. Nosi wielki kapelusz, by ukryć swą twarz, stąd jego przydomek.
Zena
Historyczna i starożytna kraina, zamieszkana przez ekscentrycznych mieszkańców, znanych z zamyślenia i dojrzałego wyglądu. Mało wiadomo o Zenie, jednak jej mieszkańcy raczej nie są przywiązani do Lordran, poza kupcem - kolekcjonerem przedmiotów zwanym Domnhall, który prawdopodobnie jest przywiązany do Seath'a, choć ciężko jednoznacznie to stwierdzić. Ze względu na sposób mówienia owego kupca, można przypuszczać, że mieszkańcy Zeny mówią z przypominającym walijski akcentem.

Lordowie


Czterej Królowie

Czterej Królowie rządzili Nowym Londo, nim pochłonął ich Mrok. Znani ze swej Dalekowzroczności. Władca Blasku Słonecznego nagrodził ich za to częścią swej Duszy. Jednak po odejściu Gwyna, Królowie popadli w Mrok, skuszeni przez Pierwotnego Węża, Mrocznego Prześladowcę Kaathe. Po tym wydarzeniu Nowe Londo stało się nękane przez Rycerzy tego miasta, którzy stali się Mrocznymi Upiorami, łowcami Człowieczeństwa. Czarodzieje zatopili Nowe Londo, by ocalić pozostałych przed „Złodziejami Człowieczeństwa”, a Czterej Królowie zamieszkali w Otchłani, która stała się odtąd ich jedynym królestwem.

Seath Scaleless

Seath Scaleless jest smokiem, który zdradził swój gatunek i sprzymierzył się z Lordem Gwynem, prawdopodobnie z powodu braku łusek lub swej śmiertelności. Frampt określa go jako wcześniejszego powiernika Gwyna. Po pokonaniu Wiecznych Smoków, został uhonorowany tytułem książęcym i małą częścią Duszy Władcy oraz został przyjęty do rodziny królewskiej. Zaczął prowadzić badania nad Łuskami Nieśmiertelności, by w ich wyniku postradać zmysły. Posiadał sługusów zwanych „porywaczami”, którzy wykradali dziewice z nikczemnych powodów (najprawdopodobniej do badań nad kryształami). Niebieskie stworzenia podobne od ośmiornic są skutkiem ubocznym prowadzonych przez niego badań. Poza szaleństwem, brakiem łusek, byciem albinosem i nie posiadaniem nóg, Seath ma bardzo słaby wzrok, co wyjaśnia, dlaczego jego Tunelarze maja sześcioro oczu na swej masce. To co naprawdę cennego posiada, to Pierwotny Kryształ, który jest pewną formą nieśmiertelności, smoczym artefaktem, zdobytym w momencie zdrady. Przypuszcza się, że może być ojcem Półsmoczycy Priscilli.
Argumentuje się, że Seath i jego działania spowodowały upadek królestwa Oolacile. Jeśli stwierdzić, że Ogród Darkroot jest pozostałością po tym królestwie, staje się jasne, co mogło się wydarzyć. Wiele stworów Seath'a można odnaleźć, poza archiwami i jaskiniami tylko w Ogrodzie, co tylko potwierdza przedstawioną teorię. Ponadto są jeszcze Kryształowe Golemy pojawiające się licznie w Dorzeczu i Złoty Golem (stwór wykorzystywany do więzienia ludzi i trzymania ich po wieki), który więzi w sobie Księżniczkę Dusk z Oolacile. A samotny Księżycowy Motyl przemierzający ruiny, to kolejna oznaka, że kraina ta nie jest obca Seath'owi.

Gravelord Nito

Gravelord Nito, Pierwszy ze Zmarłych, był jednym z czterech lordów walczących przeciw smokom. Podczas gdy Lord Gwyn uderzał w smoki swymi piorunami a wiedźmy wezwały niszczycielskie burze ognia, które spaliły ziemię, Nito uwolnił śmierć i choroby, które niszczyły wszystko na swojej drodze. W pewnym momencie, po bitwie nastąpił spisek, by zniszczyć też bogów. Zwolennicy okultyzmu raz próbowali ukraść moc Nito, by obalić bogów. Obecnie Nito przebywa w najgłębszej części Katakumb, Grobowcu Olbrzymów i jest przywódcą przymierza Sługa Gravelorda.

Wiedźma z Izalith

Kolejna z czterech lordów uczestniczących w wojnie ze smokami. Wiedźma z Izalith próbowała skopiować Pierwszy Płomień z duszy, ale zamiast tego stworzyła zniekształconą istotę z Chaosu i Ognia. Jego moc stworzyła łoże życia, które mogło stać się źródłem wszystkich demonów. Płomień Chaosu pochłonął Wiedźmę i jej córy, przekształcając je w zdeformowane stworzenia, i tylko Quelana uciekła. Wiedźma z Izalith została przemieniona w Strażnika Płomienia Chaosu, chociaż jest zaledwie nieruchawym robakiem, strzeżonym przez Płomień, aniżeli Wiedźmą chroniącą go. Przebywa pod korzeniami Łoża Chaosu.

Sprytny Karzeł

Jest przodkiem postaci gracza. Karzeł odkrył wyjątkową Mroczną Duszę pośród innych lordów, zanim zblakła w mroku. Przekazując duszę swym potomkom, Karzeł miał nadzieję, że zakończą oni Epokę Ognia i zapoczątkują Epokę Ciemności, stawiając ludzi jako nowych władców świata i będących ponad starymi Bogami.
Spekuluje się jakoby Mroczna Dusza znaleziona przez karła w czasie Epoki Starożytnych była źródłem wszelakiego Człowieczeństwa. Jak Lord Gwyn udowodnił, największe dusze mogą zostać rozdzielane na części, podobnie stało i z Mroczną Duszą. Wewnętrzna moc tej duszy stała się fundamentem całego Człowieczeństwa i życia pośród ludzi. Kaathe Mroczny Prześladowca może pozornie wspierać tą teorię, gdyż jego uporczywość w zbieraniu Człowieczeństw z istot można wyjaśnić jako próbę odtworzenia Mrocznej Duszy na tyle na ile to możliwe, by ostatecznie narodził się Mroczny Lord. Najprawdopodobniej jest nim Manus - jego dusza to splątany kłąb człowieczeństwa, Przestwór Otchłani zamieszkują żywe człowieczeństwa, jest nazywany Pierwotnym Człowiekiem.


Bóstwa


Gwyn

Władca Blasku Słonecznego. Wyzwał do walki smoki wraz z pozostałymi lordami. Po poświęceniu się, by móc podtrzymać ogień, stał się Władcą Popiołów. Posiada armię wiernych Czarnych rycerzy nawiedzających Lordran. Było również czterech wyższych rangą rycerzy: Ornstein, Ciaran, Artorias i Gough. Kiedyś Gwyn również przewodził srebrnym rycerzom, będąc jeszcze Władcą Słonecznego Blasku. W wyniku rozpalenia Płomienia po raz drugi stracił swoją boskość a także kontrolę na światem zewnętrznym.
  • Ornstein: Potężny wojownik znany z polowania na smoki swoją włócznią. Używał mocy swej broni i pierścienia otrzymanego od Lorda Gwyna, by napełnić się siłą wystarczającą do przecięcia głazów na pół swą długą włócznią.
  • Ciaran: Ostrze Władcy, które służyło Gwynowi. Była znana z używania sztyletów jako swej głównej broni. Posiada specjalny pierścień, pierścień Szerszenia, który zwiększa obrażenia krytyczne, co idealnie pasowało przy wykorzystaniu jej niewielkich sztyletów.
  • Artorias: Kroczący w Otchłani, zrezygnował ze służby Lordowi Gwynowi i udał się do pustki w Nowym Londo - do Otchłani, by odtąd służyć Czterem Królom, stając się tym samym piątym królem.
  • Gough: Znany również jako Gough Sokole Oko, rycerz Gwyna, który używał Łuku zabójcy smoków i specjalnego pierścienia, by zabijać Smoki jak muchy. Choć został przewyższony w swym fachu przez człowieka imieniem Pharis.

Przedmioty: Zbroja Wielkiego Władcy Wielki Miecz Wielkiego Władcy
Cud: Słoneczna włócznia

Gwynevere

Córka Gwyna, która opuściła Anor Londo wraz z innymi bóstwami. Obecnie jest żoną boga ognia - Flanna. Gwynevere jest reprezentowana przez iluzję w Anor Londo. Prawdopodobnie udała się do Carim.

Przedmioty: Pierścień Księżniczki Słońca, Boskie błogosławieństwo
Cuda: Regeneracja, Szczodre światło słońca, Kojące światło słońca

Gwyndolin

Gwyndolin jest ostatnim synem Lorda Gwyna i ostatnim bóstwem jakie zostało w Anor Londo. Od momentu odkrycia, że jego moc jest mocno powiązana z księżycem, został wychowany jako córka. Ostatni bóg w Anor Londo strzeże grobu swego ojca. Jednakże został przekupiony z powodu zwrotu wydarzeń w Anor Londo, głównie przez księcia, Seath'a Scaleless.

Postać: Dama-rycerz Mrocznego Księżyca
Przedmioty: Pierścień Czarnej Magii, Księżycowe szaty Gwyndolina, Łuk Mrocznego Księżyca, Cynowy Katalizator Mrocznego Księżyca
Cud: Miecz Mrocznego Księżyca

Velka, Bogini Grzechu

Bogini z krainy Carim, która kiedyś zamieszkiwała Anor Londo, zanim została siłą wygnana przez Seath'a. Była poprzednią boginią Grzechu i Sprawiedliwości zanim została przesłonięta przez Gwyndolina, ostatniego boga Anor Londo. Różnego rodzaju jej wyznawcy wciąż są widywani, choć wielu z nich jest już martwych w niegdyś zamieszkiwanym przez nią świecie - Malowanym świecie Ariamis.

Postać: Oswald z Carim
Przedmioty: Czarne szaty, rapier Velki, talizman Velki
Cuda: Ślub milczenia, Karmiczna sprawiedliwość

Fina

Bogini z krainy Carim, która kiedyś zamieszkiwał Anor Londo, zanim została siłą wygnana przez Seath'a. Była boginią Przychylności i Ochrony, ale nie jest tak znana jak jej wyznawca Rycerz Lautrek.

Postać: Rycerz Lautrek z Carim
Przedmioty: Zbroja Przychylności, Pierścień przychylności i ochrony
----@Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈